Odigrano je drugo kolo Druge županijske nogometne lige. Vlajčić srušio Hajduk, Forkuševčani odnijeli bod sa Sjevera, Šokadija i Omladinac sa svih šest bodova, Sloga bolja od Kondrićana, Goran Išasegi donio tri boda Ivanovčanima, Semeljčani petardom počastili Selčane!

2:0 (2:0)

Koritna – Igralište NK Sloga. Gledatelja: 100. Sudac: Dino Škalić (Đakovo). Pomoćnici: Dalibor Totić (Đakovo) i Elko Crn (Selci Đakovački). Strijelci: 1:0 Matošević (40. – 11 m), 2:0 Ivan Romac (42.).

SLOGA: Talavanić, Gradištanac, Ivan Romac, Ivan Josipović, Matošević (90. Markić), Nikolić, Marin Penava (71. Kleiner), Goran Josipović (81. Sremac), Sušić (84. Mihael Romac), Kereši (86. Emanuel Penava), Vragolović. Trener: Miro Ivić.

REKORD: Zlatunić, Jackanić (56. Gabrijel Kedveš), Francem, Adam Kryk, Božidar Kedveš, Josip Žeravica, Sekereš, Danijel Kedveš, Marijan Žeravica, Stanić, Marić.

Nakon minimalnog poraza u Forkuševcima, nogometaši Sloge htjeli su popraviti dojam i upisati prve prvenstvene bodove. U tome su uspjeli protiv Kondrićana. U prvom poluvremenu domaćini su imali terensku inicijativu, ali nju su materijalizirali tek u završnici prvoga dijela. U samo dvije minute postigli su dva pogotka i time zaključili utakmicu. U 39. minuti sudac Dino Škalić opravdano je pokazao na bijelu točku, a siguran realizator za Slogu bio je Marijan Matošević. Kondrićani se nisu oporavili od šoka, a već je uslijedio i drugi pogodak. Na 2:0, u 42. minuti, povisio je Ivan Romac.

U drugom dijelu, gledatelji su vidjeli ravnopravnu igru oba sastava, ali golova više nije bilo.

Nakon dva kola, i Sloga i Rekord imaju po tri boda.

1:0 (1:0)

Ivanovci – Igralište Ciganski plac. Gledatelja:100. Sudac. Dalibor Totić (Đakovo). Pomoćnici: iz publike. Strijelac: 1:0 Goran Išasegi (16.).

MLADOST (I): Dolić, Mikloš, Ivan Išasegi (83. Dudaš), Josip Bauer, Lovrić, Josip Lulić, Jurić, Bošnjak (55. Radočaj), Ivan Lulić (4. Tadić), Mario Išasegi, Goran Išasegi. Trener. Dražen Higeli.

DINAMO (T): Svilanović, Holbik, Bartoš, Dario Franjić, Habada, Josip Franjić, Vuković, Katalenić, Turković, Stipić (46. Jambrec), Mikić (73. Januš). Trener: Dražen Janković.

U susretu podjednakih protivnika, bodovi su pripali nogometašima Mladosti.  Bila je to tvrda utakmica u kojoj su obje momčadi više računa vodile o svome golu nego stvarale prilike. Ključni trenutak dogodio se u 16. minuti kada je Goran Išasegi zatresao Svilanovićevu mrežu. Ivanovčani su do kraju utakmicu sačuvali minimalnu prednost i tako upisali prva tri boda.

3:0 (3:0)

Strizivojna – Igralište NK Šokadija. Gledatelja: 100. Sudac: Filip Čota (Našice). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Ivan Matić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Čolić (26.), 2:0 Mato Damjanović (37.), 3:0 Djaković (41.).

ŠOKADIJA: Marijanović, Bilić (46. Šunić), Djaković (84. Mario Damjanović), Matić, Pačarić (82. Marko Damjanović), Josip Damjanović (46. Asić), Mato Damjanović, Knežević, Čolić, Josip Damjanović, Ilija Degmečić (65. Mašić). Trener: Nikola Salopek.

BUDUĆNOST: Perić, Jakov Paradžik (60. Petar Ručević), Željko Grgić, Crnojević, Keglović (65. Filipović), Marko Paradžik, Kelava, Bruno Grgić (55. Jukić), Anto Grgić, Babić (63. Vedran Babić), Pavić. Trener: Tibor Novotni.

Nogometaši Šokadije opravdali su, unatoč tome što su Gorjanci u prvom kolu slavili protiv dinama s 8:0, ulogu favorita i već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika. Nakon prvih dvadesetak minuta, Šokadija je u 26. minuti došli do vodstva. Josip Čolić prošao je pored dvojice gorjanskih braniča i iskosa lijevom nogom poslao loptu pod prečku. Deset minuta kasnije, točnije u 37.,Šokadija je došla do drugoga pogotka. Ubačenu loptu u kazneni prostor dočekao je Mato Damjanović i glavom je poslao u nezaštićenu mrežu. Prekrasan pogodak postigao je Kristijan Djaković. Izveo je slobodan udarac gotovo s aut linije, preciznim udarcem pogodio je suprotan kut Perićeve mreže. Igrala se 41. minuta. Visoko vodstvo već u prvih 45 odredio je i pobjedu Šokadije.

U nastavku susreta, Šokadija je mirno čuvala svoju prednost, a Gorjanci nisu pronašli put do Marijanovićeve mreže. Zaslužena pobjeda domaćina koji sa šest bodova potvrđuje ulogu favorita u ovogodišnjem prvenstvu.

0:5 (0:2)

Nakon poraza u Širokom Polju Selčani su razočarali svoje domaće navijače.Protiv Semeljčana pali su bez ispaljenoga metka. Polet je došao u vodstvo golom Petra Paradžika. Semeljački napadač prevario je svoga protivnika, ušao u kazneni prostor i mirno plasirao loptu iza golmanovih leđa. Filip Paradžik ubacio se iz drugoga plana,prošao domaćega stopera i pogodio za 2:0.bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta, na scenu je stupio Josip Aničić koji postiže tri pogotka za konačnih  5:0. Visoka i zaslužena pobjeda Poleta

1:0 (0:0)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 100. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Gudelj i Damir Arambašić (publika). Strijelac: 1:0 Franjo Vlajčić (69.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Kvesić (88. Bikić), Jelečević (55. Antonio Lagator), Radoš, Marko Mijakić, Vlajčić, Goran Lagator, Domagoj Ćurić, Horvat, Domagoj Mijakić, Marić.

HAJDUK (ŠP): Ivić, Kristijan Džambić (60. Horvat), Blažević, Blažeković, Mandić, Rudnički, Ognjenović, Gurdon, Matija Đambić, Marko Bjelobrk, Veselinović. Trener: Igor Mandić.

Iako su Viškovčani teško poraženi u prvom kolu (Omladinac) u utakmici protiv još jednoga favorita lige Hajduka iz Širokoga Polja odigrali su borbenu utakmicu u  kojoj se nije umiralo u ljepoti. Kako to obično biva u ovakvim susretima bilo je dosta nervoze. Već prije početka utakmice obje momčadi iskazale su nervozu jer nje bilo pomoćnih sudaca pa je tako dogovoreno da svaka momčad dala po jednoga pomoćnika. Glavni sudac Dražen Matasović imao je pune ruke posla. U 40. minuti zbog međusobnog naguravanja igrača i jedne i druge momčadi, kao predvodnici isključeni su Josip Marić (Radnički) i Matija Đambić (Hajduk). Razlog naguravanja  bio je preoštar start gostujućega braniča Kristijana Džambića. Nakon što su se strasti smirila, do kraja poluvremena nije više bilo izglednijih prilika za gol.

U nastavku susreta, ključni trenutak utakmice dogodio se u  69. minuti kada je Franjo Vlajčič uputio snažan udarac s 23 metra. Bila je to neuhvatljiva lopta za golmana Ivića, a Vlajčiću pripisujemo eurogol.

0:2 (0:2)

Gašinci – Igralište Lipice. Gledatelja: 100. Sudac:  Željko Lipar (Đakovo).Pomoćnici: Domagoj Krajina. Strijelci: 0:1 Kvasnovski (42.), 0:2 Mišetić (44.).

HOŠK: Grubešić, Breški, Katarin, Kust, Karalić, Čirko, Peša, Zeko, Milković, Hrgić, Rac. Trener: Ivan Milković.

OMLADINAC (J): Brandis, Denis Brkić, Batorek (80. Smoljo), Kocur (46, Hulak), Enis Brkić, Kanisek, Mišetić, Habada, Šlegl, Kvasnovski (88. Smolka), Igor Stuhli. Trener: Šimo Živković.

Tko god igra u Gašincima, imat će problema, riječi su trenera gostiju Šime Živkovića jer nastavlja on“ Gašinčani su uvijek neugodan protivnik kojega možetepobijediti ako iskoristite njihove pogrješke“.

A upravo se to dogodilo u nedjeljnoj utakmici. U prvom poluvremenu bila je to izjednačena igra u kojoj su gosti stvorili stopostotnu priliku u 37. minuti kada golman Grubešić brani Habadin udarac. Međutim, u samo dvije minute Josipovčani su postigli dva pogotka. U 42. minuti Zlatko Kvasnovski pobjegao je gašinačkoj obrani, sam izašao pred Grubešića i s desetak metara pogodio mrežu. Samo dvije minute kasnije, na ubačenu loptu sa strane, natrčao je Mišetić i glavom zakucao u domaću mrežu.

U nastavku susreta, Omldinac  je  imao veći posjed lopte, ali izglednijih prilika za pogodak nije bilo. U samoj završnici Gašinčani su imali slobodan udarac, ali njihov napadač pogodio je živi zid. Prema prikazanoj igri, Josipovčani su zasluženo odnijeli sva tri boda koja ih dovode na prvo mjesto.

1:1 (1:0)

Đakovo – stadion Croatia 1971. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Valentino Barišić (Osijek). Strijelci: 1:0 Udovčić (21.),1:1 Ivan Juroš (86.).

DRAČICE: Cikač, Jezidžić, Šarčević, Iletić, Đurđević, Marko Andričić (69. Škalić), Tadić, Udovčić (79. Petar Andričić), Željko Čečura, Ivan Krizmanić (78. Marko Čolić), Domagoj Krizmanić (81. Mihalj). Trener: Ivica Gavran.

JEDINSTVO: Barić, Ivan Juroš, Krešimuir Juroš, Dalibor Vočanec (88. Dalibor Paradžik), Matković, Marjanović, Blažević, Antonio Paradžik, Radočaj (46. Bježančević), Balabanić, Silvio Vočanec.

Dračičani su bili uvjereni daće protiv Jedinstva doći do nova tri boda koja će ih lansirati u sam vrh tablice. Bolju igru Dračičani su iskoristili u 21. minuti kada Marijan Udovčić postiže vodeći pogodak. Nakon toga, igra je splasnula ina odmor su obje momčadi otišle s rezultatom 1:0.

U nastavku susreta, Dračičani su imali terensku inicijativu, ali su se gosti uspješno branili. i u samoj završnici, potpuno zasluženo, postigli pogodak za izjednačenje.Strijelac je u 86. minuti bio Silvio Vočanac.

Ovo je jedno od iznenađenja drugoga kola.