DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

13. KOLO

SLAVONIJA (B) – ŠOKADIJA 3:0 (1:0)

Igralište: Budrovci. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Lulić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Osijek) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Markić (32.), 2:0 Tilli (65.), 3:0 Zetović (79.).

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Klepo, Mižurić, Tilli (74. Slobođanac), Ivan Kladarić (69. Gabud), Zdunić (46. Zeko), Markić, Kolić, Tomislav Sito (78. Zetović), Željko Kladarić, Djaković (58. Đuđik).

ŠOKADIJA: Šen, Adrić, Tukara, Asić, Pačarić, Marić, Josip Damjanović, Degmečić, Petrić, Josip Damjanović, Rendulić.

Budrovčani su odigrali odličnu utakmicu ne dopuštajući gostima iz Strizivojne bilo kakvu mogućnost za iznenađenje. Ovom pobjedom Slavonija je sačuvala treće mjesto čime su svi u klubu više nego zadovoljni. Nakon početnoga ispitivanja domaćini su u 32. minuti došli u vodstvo. Strijelac prvoga pogotka bio je Markić što je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice, točnije u 52. minuti gosti iz Strizivojne ostali su s igračem manje. Zbog vrijeđanja sudac Lulić dodijelio mu je crveni karton. Bolju igru Budrovčani su okrunili s još dva pogotka. Na 2:0 u 65. minuti povisio je Đuro Tilli. Nakon postignutoga gola Šokadija je ostala i bez drugoga isključenoga igrača. Drugi žuti karton dobio je Ivan Matić. Domaćini su iskoristili brojčanu prednost i trećim golom definitivno riješili pitanje pobjednika. A gosti su i dalje protestirali tako da su u 88. minuti ostali i bez trećega igrača. Igru je napustio Josip Pačarić.

REKORD – POLET 0:3 (0:2)

Igralište: Breznica. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Rajko Ač (Đakovo). Strijelci: 0:1 Aščić (9.), 0:2 Đuretković (32.), 0:3 Đuretković (58.).

REKORD: Medved, Božidar Kedveš (72. Gabrijel Kedveš), Francem, Adam Kryk (62. Tomislav Kryk), Balabanić, Tremboš, Josip Žeravica, Ambrušić, Marijan Žeravica, Stanić (72. Duvnjak), Marić. Trener: Miro Aračić.

POLET: Miro Vuksanović, Knežević (69. Marčičević), Erceg, Gradištanac, Đuretković, Blažević, Mario Vuksanović, Paradžik, Tanasić (56. Radonić), Pilić (66. Gavran), Aščić (86. Rebić).

Jesenski prvaci – nogometaši Poleta uspješno su završili jesensku dionicu i pobjedom protiv Rekorda i dalje zadržali sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirane Dračičane.

Iako su Kondrićani u posljednjih nekoliko kola podigli svoju formu to im nije pomoglo. Već u 9. minuti Žarko Aščić doveo je Semeljčane u vodstvo 1:0 da bi Đuretković u 32. povećao vodstvo na 2:0. Već tada bilo je jasno da će bodovi u Semeljce. Drugim pogotkom Đuretković je u 58. minuti i definitivno riješio pitanje pobjednika.

RADNIČKI – HOŠK 1:0 (1:0)

Igralište: Viškovci. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Marin Bibković (Osijek) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 1:0 Piler (13.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Domagoj Mijakić, Vlajčić (59. Majstorović), Peradinović, Marko Mijakić, Erceg, Lagator, Luka Drenjančević (63. Gusić), Horvat (90. Sabadi), Piler (89. Bikić), Gudelj (51. Sesar).

HOŠK: Grubešić, Kvesić (63. Peša), Vomš, Nerovčić, Franjić, Karalić, Rac, Novaković, Živković, Hrgić, Svalina.

U jednoj ravnopravnoj utakmici nogometaši Radničkoga jednim golom osigurali su tri boda.

U 13. minuti domaćini su probili lijevu stranu, ubacili loptu u kazneni prostor gdje su neodlučni ostali golman i braniči što je iskoristio Piler i ubacio loptu u mrežu. Nakon primljenoga pogotka Gašinčani su krenuli puno odlučnije prema viškovačkom golu, ali napadači nisu bili raspoloženi. Najbolju priliku gosti su imali u 36. minuti kada je na dubinsku loptu krenuo Karlo Novaković kojega je na 20 metara srušio golman Drenjančević. Iz slobodnog udarca nije se ništa važnije dogodilo. U nastavku utakmice Gašinčani su pokušavali doći do izjednačujućega gola, ali obrana Radničkoga bila je na visini zadatka.

OMLADINAC (ĐS) – JEDINSTVO 2:1 (0:0)

Igralište: Đakovački Selci. Gledatelja: 100. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Zoran Vlaisavljević (Đakovo) i Tomo Dramac (Đakovački Selci). Strijelci: 1:0 Borna Vardić (55.), 2:0 Sekić (69.), 2:1 Marko Bježančević (84.).

OMLADINAC (ĐS): Kričančić, Majstorović, Jelačić (55. Ivan Aščić), Bliznac, Ivić, Genda, Vrtarić, Borna Vardić, Sekić, Marin Vardić, Matekalo.

JEDINSTVO: Barić, Krešimir Juroš, Marjanović, Antonio Paradžik, Drlić (78. Marko Bježančević), Matković, Tihomir Bježančević, Vočanec (63. Ratkovičić), Danijel Paradžik, Radočaj, Ivan Juroš.

Derbi začelja pripao je nogometašima Omladinca. U prvom poluvremenu bila je to utakmica u kojoj se nije umiralo u ljepoti jer su obje momčadi više računa vodili o obrani nego kako postići pogodak. Najbolju priliku domaćini su imali kada je sudac Hrvoje Lovrić dosudio kazneni udarac. Međutim, Slaven Sekić promašuje najstrožu kaznu tako da su obje momčadi na odmor otišle bez golova.

Početkom drugoga dijela Borna Vardić izašao je sam pred golmana Barića, ali forkuševački vratar bio je na visini zadatka. I gosti su mogli do pogotka, ali mreža Omladinaca ostala je netaknuta. U 55. minuti domaćini naplaćuju bolju igru. Sekić je asistirao Borni Vardiću koji izlazi pred golmana Barića i mirno šalje loptu u praznu mrežu. U 67. minuti Forkuševčani su ostali s igračem manje: zbog prigovora sucu igru je morao napustiti Petar Primorac. Odmah nakon toga, najbolji igrač susreta Slaven Sekić u 69. minuti postiže pogodak za 2:0 čime su bodovi bili osigurani. Gosti su se otvorili i krenuli prema selačkome golu. Takav pristup isplatio im se u 84. minuti kada Marko Bježančević smanjuje rezultat na 2:1. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao tako da su Selčani upisali svoju drugu pobjedu.

BUDUĆNOST – HAJDUK 2:3 (2:1)

Igralište: Gorjani. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 0:1 Ognjenović (23.), 1:1 Anto Grgić (25.), 1:2 Blažeković (44.), 1:3 Bjelobrk (57.), 2:3 Gregić (78.).

BUDUĆNOST: Rukavina (46. Bosi), Babić (46. Gregić), Paradžik, Željko Grgić, Perić, Ručević (80. Palcer), Smolka, Anto Grgić, Kelava, Keglović (69. Majdenić), Jukić (73. Šimić).

HAJDUK: Mario Ivić, Blažević, Perak, Šušak (40. Blažeković), Ljubić, Rudnički (85. Anđelo Ivić), Ognjenović, Đambić, Penava (90. Džambić), Bjelobrk, Gurdon.

Nogometaši Hajduka uspješno su prošli teško i neugodno gostovanje u Gorjanima.

U vrućoj atmosferi koju su pravili gorjanski navijači, Širokopoljci su organiziranom igrom došli u vodstvo u 23. minuti kada Ognjenović pogađa Rukavininu mrežu. Međutim, domaćinima nije trebalo puno kako bi sredili svoje redove i došli do izjednačenja. Samo dvije minute kasnije Anto Grgić pogađa za 1:1. U samoj završnici prvoga dijela Blažeković dovodi goste u vodstvo 2:1 čime su obje momčadi otišle na odmor. U 57. minuti Bjelobrk je doveo svoju momčad „pred vrata raja“ jer vodstvo 3:1 bilo je više nego komotno. Ali, Gorjanci se nisu predavali tako da su u 78. minuti golom Gregića smanjili na 2:3. U posljednjih desetak minuta domaćini su pokušavali dugim ubacivanjima u kazneni prostor doći do pogotka, ali obrana Hajduka bila je na visini zadatka.

DRAČICE – SLOGA 3:0 (1:0)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 150. Sudac: Zvonimir Novoselić (Đakovo). Pomoćnici: Marin Bibković (Osijek) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Petar Andričić (45.), 2:0 Žulj (69.), 3:0 Gavran (90.).

DRAČICE: Cikač, Tadić (74. Gavran), Petar Andričić, Đurđević (46. Udovčić), Žulj, Kušević, Kasa, Čečura (58. Jukić), Krizmanić, Šifner (58. Vidović), Grgić (53. David Duvnjak). Trener: Šimo Živković.

SLOGA: Rakušić, Suvala (78. Čatić), Josipović, Roguljić, Penava (46. Ervačić), Veber, Romac, Vidović (69. Marić), Štibi (82. Goran Josipović), Tribuljak, Vidić (60. Zegnal).

Činjenica da su Dračičani završnicu jesenskoga prvenstva odigrali odlično i da igraju protiv pretposljednje Sloge iz Koritne učinila je to da su se u prvom poluvremenu domaćini mučili i gotovo da nisu stvorili izglednu priliku za pogodak. Doduše, kakvo-takvo opravdanje može biti u činjenici da u prvoj postavi Dračica nisu bili Šarčević, Marko Andričić, Udovčić. Gosti su se orijentirali na obranu i u tome su uspijevali sve do posljednje minute prvoga dijela. Dračičani su izveli slobodan udarac, lopta je došla u gostujući kazneni prostor gdje se najbolje snašao Petar Andričić koji glavom pogađa Rakušićevu mrežu. Za prvo poluvrijeme, poprilično siromašno.

U nastavku utakmice, trener Živković napravio je nekoliko izmjena koje su donijele rezultata. U 69. minuti odlična akcija domaćina donijela im je povećanje rezultata. Na svojoj polovici Krizmanić je presjekao loptu, poslao dubinsku loptu na desnu stranu prema Žulju koji je samo izašao pred golmana i mirno poslao loptu u mrežu. Do kraja utakmice Dračičani su uspjeli postići još jedan pogodak čime su popravili dojam i na kraju došli do zaslužene pobjede. Specijalist za pogotke u završnici utakmice postao je Ivica Gavran koji je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara naciljao protivničku mrežu.

DINAMO (TR) – VINOGRADAR 1:3 (1:2)

Trnava – Igralište Trnava. Gledatelja: 70. Sudac: Slaven Florijančić (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci) i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 0:1 Labak (6.), 1:1 Tiborc (11.), 1:2 Josip Fehir (35. – 11 m), 1:3 Petrović (69.).

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić (87. Ivaković), Mikić (73. Benić), Kovač (65. Živković), Kokalović, Habada, Svilanović, Vuković, Tiborc, Katalenić (79. Stipić), Holbik.

VINOGRADAR: Kovačević, Grgačević (81. Getoš), Zdravko Fehir, Ivan Fehir, Brajković (86. Hamzić), Dražen Fehir, Petrović, Kerovec, Labak, Mesaroš (65. Penava), Josip Fehir.

Susjedski derbi protekao je u zanimljivoj i otvorenoj utakmici koja je donijela i četiri pogotka. Mandićevčani su prvi došli u vodstvo golom Antuna Labaka, međutim, Trnavčani su brzo uzvratili. Igrala se 11. minuta kada je Davor Tiborc zatresao Kovačevićevu mrežu i izjednačio rezultat na 1:1. Do kraja prvoga dijela vidjeli smo kazneni udarac za Vinogradar kojega je u gostujuće vodstvo pretvorio Josip Fehir. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U drugom poluvremenu domaćini su pokušavali doći do izjednačenja, ali gosti su u 69. minuti riješili pitanje pobjednika. Stjepan Petrović postiže treći pogodak za Vinogradar čime je utakmica bila odlučena. Gostujuća obrana mirno je sačuvala svoju mrežu i tako su gosti prekinuli niz utakmica bez pobjede.