Protekli se vikend, u organizaciji KK Đakovo, u đakovačkoj Nastavno-sportskoj dvorani održao međunarodni košarkaški turnir kao dio gradske manifestacije “Zvonila su zvona katedrale naše”. Na turniru su uz domaćina nastupili HKK Mostar, KK Gorica i KK Marsonia. Nakon dva dana uzbudljivih utakmica, kao pobjednik turnira izašla je Brodska Marsonia koje je u finalu bila bolja od domaćina.

Prvi dan turnira:

KK MARSONIA – KK GORICA 100:85 ( 27:20, 53:45, 69:74, 100:85 )

Borbenu i efikasnu utakmicu odigrali su Brođani i Goričani. MARSONIA malo bolje ulazi u susret te na poluvrijeme odlazi u blagom vodstvu. GORICA u nastavku prednost dostiže i prestiže. Posljednju četvrtinu Brođani ipak bolji i čvršći, serijom osvojenih lopti i dobrih šuteva ulaze u “safe zonu” završnice koju zaključuju u svoju korist.

MARSONIA – Khalid Gates 28, Luka Špehar 21, Ivan Oštrić 13, Matej Kostić 12, Toni Lisica 9, Dominik Zelanto 8, Svan Stojsavljević 7, Jakov Špehar 2

GORICA – Borna Dramalija 23, Matija Pavlić 22, Leon Kalinić 8, Kristijan Validžić 7, Matej Buovac 6, Ante Mašić 5, Lovro Došen 5, Luka Vargek 5, Frano Miloloža 4

KK ĐAKOVO – HKK MOSTAR 73:68 ( 14:13, 39:31, 54:50, 73:68 )

Manje efikasnu ali jednako borbenu te neizvjesnu utakmicu prikazali su košarkaši ĐAKOVA i MOSTARA. Domaći za nijansu bolji u otvaranju susreta te stalnu prednost do poluvremena podižu na +8. Utakmica u nastavku i dalje tvrda, borbena i na malo koševa gdje gosti početkom posljednje četvrtine uspjevaju preuzeti vodstvo. Ipak, Dino Radoš, Antun Hrkač i Stjepan Hajduković serijom poena uspjevaju vratiti rezultat te u napetoj završnici domaćin ipak uspjeva doći do pobjede.

ĐAKOVO – Dino Radoš 19, Antun Hrkač 16, Stjepan Hajduković 13, Martin Vedriš 11, Matej Blažević 7, Jakov Marjanović 3, Blaž Vojedilov 2, Neven Čupić 2

MOSTAR – Ivano Macan 14, Tyler Arbuckle 13, Filip Božić 12, Jakov Velić 10, Nikola Lebo 9, Pero Zubac 6, Matej Galić 4

Drugi dan turnira:

Drugi dan turnira donio je dvije utakmice za plasman, ponovno borbene i zanimljive, gdje se košarkaški puno toga moglo vidjeti. Može se zaključiti da je ovogodišnji turnir ispunio očekivanja, odisao je dobrom atmosferom i vrlo dobrom košarkom te se domaćini nadaju da će sudionicima posjet Đakovu ostati u dobrom sjećanju

Rezultatski će svakako ostati u dobrom sjećanju košarkašima KK MARSONIA koji su u finalu bili uspješniji od ĐAKOVA, dok je GORICA u prvom susretu bila bolja od MOSTARA.

Konačni poredak:

1. KK MARSONIA

2. KK ĐAKOVO

3. KK GORICA

4. HKK MOSTAR

Brodski Amerikanac Khalid Gates postigao je ukupno 46 poena u dvije turnirske utakmice (28+19) te je najbolji strijelac. Ujedno je košarkaški najviše pokazao pa je ujedno i turnirski MVP.

KK ĐAKOVO – KK MARSONIA 65:72 ( 17:15, 44:25, 58:51, 65:72 )

Nakon opipavanja snaga na početku utakmice puno toga dobrog odlazi na stanu KK ĐAKOVO. S puno energije, racionalno i rastrčano u jednom trenutku dostižu 41-19 i +19 na poluvremenu. Brodska ekipa bez ritma, sa dosta promašaja kao da nije došla na utakmicu. U drugom poluvremenu potpuno druga slika. MARSONIA pomalo povezuje redove i “dolazi na utakmicu” a sa koje pomalo “odlazi” đakovačka ekipa. Brođani koriste svoj dobar momentum, do kraja potpuno preokreću rezultat te zasluženo trijumfiraju.

ĐAKOVO – Blaž Vojedilov 10, Matej Češkić 10, Dino Radoš 10, Martin Vedriš 9, Antun Hrkač 8, Jakov Marjanović 7, Matej Blažević 5, Stjepan Hajduković 3, Neven Čupić 3

MARSONIA – Ivan Oštrić 20, Khalid Gates 18, Luka Špehar 12, Toni Lisica 9, Dominik Zelanto 9, Ivan Živković 2, Svan Stojesavljević 2

KK GORICA – HKK MOSTAR 81:74 ( 23:17, 45:33, 65:56, 81:74 )

Đakovačkoj nedjeljnjoj “matineji” u 11 satibolje su se prilagodili igrači GORICE. Od početka su uhvatili bolji ritam te poluvrijeme dočekali sa pristojnih +12. Početak drugog poluvremena ipak u znaku igrača MOSTARA koji dolaze rezultatski sasvim blizu, ali ne uspijevaju do kraja “uhvatiti” suparnika. Mostarcima nisu u tim pokušajima nimalo pomogle i lakše ozljede dva igrača. U tom okviru, “blizu, a daleko” sa puno energije sa obje strane utakmica ide do kraja i konačnog rezultata i zaslužene pobjede GORICE.

GORICA – Matej Buovac 17, Matija Pavlić 13, Borna Dramalija 13, Leon Kalinić 12, Lovro Došen 12, Kristijan Validžić 9, Frano Miloloža 3, Ante Mašić 2

MOSTAR – Tyler Arbuckle 15, Nikola Lebo 12, Jakov Velić 12, Robert Soldo 10, Pero Zubac 8, Ivan Galić 7, Filip Božić 7, Stanko Suton 3