TRADICIONALNI MEMORIJALNI TURNIR „JUROŠ – GRBEŠA“

HNK ĐAKOVO CROATIA – NK BEDEM 0:6 (0:2)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 300. Sudac: Marko Reljan. Pomoćnici: Aleksandar Vuzem i Nikola Vuković. Strijelci: 0:1 Vuksanović (12.), 0:2 Mrdeša (35. – 11 m), 0:3 Kozić (47.), 0:4 Mrdeša (54.), 0:5 Supiger (72.), 0:6 Borko (85.).

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Galičić, Bošković (73. Lovaković), Kolak, Klemen, Grgačević,  Ljulj, Pongračić, Barukčić (25. Bionda; 81. Mur), Filipović (58. Ante Batinić), Valentić (47. Ilakovac). Trener: Hrvoje Bušić.

BEDEM: Anić (78. Davidović), Babić, Smolčić, Valičić (80. Naletilić), Mihaljević, Vuksanović, Mrdeša, Kozić, Supiger (83. Šimunović), Pintarić (57. Gazić). Trener: Josip Raić Sudar.

Izuzetno motivirani igrači iz Ivankova nanijeli su težak poraz đakovačkom trećeligašu. Nakon što su Đakovčani u petoj minuti imali prvu priliku koju je propustio mladi Ljulj, sve ostalo bilo je na strani Bedema. U 12. minuti Antun Vuksanović doveo je svoju momčad u vodstvo 1:0. U 35. minuti Dino Galičić srušio je protivničkoga napadača u kaznenom prostoru, a sucu Reljanu nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator za 2:0 bio je Duje Mrdeša.

U nastavku utakmice Đakovčani su doživjeli pravi potop. Samo dvije minute igre u nastavku i već nova promjena. Lovro Kozić postiže treći pogodak. Golijada se nastavlja u 54. kada Mrdeša postiže svoj drugi pogodak, a u 72. u listu strijelaca upisuje se i Dalibor Tomas Supiger. Točku na „i“ u 85. minuti stavio je Goran Borko za konačnih 6:0.

Teško je objasniti ovakav pad u igri đakovačke momčadi. Nakon što su odigrali odličnu utakmicu protiv Zrinskoga iz Jurjevca, u finalu očito nije bilo „goriva“ Jer trener Bušić u samo 24 sata držao je na terenu ključne svoje igrače (Galičić, Boškovič, Kolak, Klemen, Grgačevi, Pongračić) koji očito fizički nisu mogli protiv rastrčanih i razigranih igrača Bedema.

TORPEDO – ZRINSKI (J) 3:5 (0:3)

Kuševac – Igralište Lipa. Gledatelja: 200. Sudac: Nikola Vuković. Pomoćnici: Aleksandar Vuzem i Marko Reljan. Strijelci: 0:1 Živković (10.), 0:2 Šinko (28.), 0:3 Živković (30.), 1:3 Marin Cicvarić (46. – 11 m), 2:3 Antinac (57.), 3:3 Brdarić (67-), 3:4 Dos Santos (81.), 3:5 Dos Santos (90.).

TORPEDO: Vinković, Beljan, Brdarić, Bošković, Stjević, Labak, Radoš, Antinac, Stjepan Kušević, Marin Cicvarić, Lulić. (Još su igrali: Slavi, Kopecki, Kovačević, Rajčević, Filip Cicvarić, Domagoj Kušević, Butor, Nikolić Kovačić). Trener: Goran Uzelac.

ZRINSKI (J): Hnatek, Mihaljević, Kegelj, Glez, Lukačević, Dos Santos, Stuhli, Živković, Begović, Bilobrk, Šinko. (Još je igrao: Žutić).

Nogometaši Torpeda u borbi za treće mjesto (prvi dan poraženi od Bedema 3:2) odigrali su gotovo identičnu utakmicu kao prvoga dana. U prvom poluvremenu dopustili su da im Jurjevčani povedu 3:0 da bi u nastavku utakmice stigli do izjednačenje 3:3. Nogometaši Zrinskoga došli su u Kuševac sa samo 12 igrača (jer istovremeno nastupaju i u Josipovcu na Turniru Slovaka), ali, na kraju su ispostavilo, da je i to bilo dovoljno da dođu do pobjede i osvoje treće mjesto.

Raspoloženi Matija Živković (povratnik u jurjevske redove iz satničke Mladosti) doveo je Zrinski već u 10. minuti u vodstvo. Gosti su u samo dvije minute postigli dva pogotka za visoko vodstvo 3:0 koje je sugeriralo jurjevsku pobjedu. Strijelac u 28. minuti bio je Krešimir Šinko, a u 30. drugim pogotkom na 3:0 povisio je Živković. Do odmora rezultat se nije mijenjao.

Već u drugoj minuti nastavka Torpedo je smanjio rezultat na 1:3. Strijelac iz kaznenoga udarca bio je Marin Cicvarić. Bolju igru Kuševčani su okrunili drugim pogotkom. U 57. minuti Josip Antinac postiže drugi pogodak, da bi deset minuta kasnije na 3:3 izjednačio Ivan Brdarić. Međutim, u posljednjih deset minuta pojavio se „lukavi lisac“ Dos Santos koji u 81. minuti dovodi Zrinski u novo vodstvo 4:3 da bi konačnu potvrdu jurjevske pobjede potvrdio svojim drugim pogotkom u 90. minuti.

Sve pojedinačne nagrade Bedemu

S obzirom da je Bedem doista bio dominantan na ovom turniru, njegovim igračima pripale su i sve pojedinačne nagrade. Najboljim igračem proglašen je Duje Mrdeša, najbolji strijelac je Antun Vuksanović, a najbolji golman Ante Anić.

Autor: Miro Šola