Đakovački ljubitelji nogometa po drugi puta zaredom gledali su finale županijskoga kupa u kojemu su snage odmjerili nogometaši Belišća i drugoligaša iz Bijeloga Brda. I po drugi su puta crveno bijeli osvojili prijelazni pehar kojega je kapetanu uručio potpredsjednik Hrvatskoga nogometnoga saveza Ante Vučemilović. I  po drugi puta smo pobjednika dobila nakon izvođenja kaznenih udaraca. Pehar pobjedničkoj momčad predao je đakovački gradonačelnik Marin Mandarić.

Nogometni Kup Osječko-baranjske županije

FINALE

BELIŠĆE – BSK (B. BRDO) 4:3 (1:1; 1:0)

Đakovo – Igralište Đakovo. Gledatelja: 250. Sudac: Oliver Romić (Osijek). Pomoćnici: Igor Babić (Orahovica) i Hrvoje Rikert (Osijek). Strijelci: 1:0 Radovanović (29.), 1:1 Horvat (90.). Jedanaesterci: 1:2 Dalić, 2:2 Paulić, 2:3 Mitrović, 3:3 Ratković; 3:3 Čikvar – promašaj, 3:3 Kovačić – golman brani, 3:3 Horvat – promašaj, 3:3 Mikić – promašaj, 3:3 Gbane – golman brani, 3:4 Milić.

BELIŠĆE: Stanić, Barišić, Lakcković, Salapić (84. Stupar), Anić, Radovanović (84. Čanić), Damjanović (68. Paulić), Agatić (68. Mišić), Kovačić, Fingelmagl (60. Rosandić), Bruno Damjanović. Trener.: Davor Rupnik.

BSK: Ilinčić, Aleksić (71. Vuksan), Raguž (58. Horvat), Popović (58. Dubravac), Gbane, Čikvar, Dalić, Luka Mihaljević (46. Župan). Mitrović, Gvozdenović, Ivan Mihaljević (77. Gagulić(. Trener: Tomislav Steinbrukner.

U prvih petnaestak minuta vidjeli smo dominaciju igrača BSK-a koji su prvi puta opasno zaprijetili u desetoj minuti. Lopta je iz sredine terena došla do Ivana Aleksića koji s dvanaest metara puca, ali golman Stanić bio je na mjestu. U 12. minuti Belišćani su po prvi puta ušli u protivnički kazneni prostor, ali na desetak metara pao je Domagoj Damjanović, međutim osječki sudac samo je odmahnuo rukom da se igra nastavi. Samo minutu kasnije ponovo je BSK u prilici. Nakon toga, gosti iz Belišća preuzimaju igru i bolje stoje na terenu. Iskosa s lijeve strane loptu je primio Josip Čikvar, ali njegov udarac završio je u Stanićevom naručju. Belišćani uzvraćaju u 17. minuti kada je na ubačenu loptu iz kornera najviše skočio Bruno Damjanović čiji udarac ide pod prečku. Međutim, golman Ilančić bio je na visini zadatka.

Luka Agatić pokazao je u 28. minuti zašto je jedan od najboljih trećeligaških napadača. Uputio je snažan udarac s 25 metara, lopta završava tik pored vratnice. Samo minutu kasnije, Belišćani su došli u vodstvo. Točna lopta ubačena je u prostor, Radovanović je utrčao u pravom trenutku i sam krenuo prema golmanu Ilančiću. Lagano je plasirao loptu u nezaštićenu mrežu. Do kraja prvoga poluvremena Belišaćni su bili bolji, imali su veći posjed lopte i na odmor otišli sa zasluženim vodstvom.

I u nastavku utakmice Belišće je imalo više od igre. U 50. minuti Domagoj Damjanović snažno puca s dvadeset metara, ali Ilančić vadi loptu iz gornjega kuta. „Žuto-plavi“ imali su odličnu priliku za izjednačenje u 61. minuti kada je povratna lopta došla do Čikvara koji s jedanaest metara puca, ali loptu s gol crte izbija Bruno Damjanović. U 66. minuti Agatić s desetak metara puca glavom, ali pored gola. I kada se činilo da će pehar u Belišće, u sudačkoj nadoknadi BSK dolazi do poravnanja rezultata. Loptu je iz kornera ubacio Dragan Gagulić, na penalu se sam našao Miran Horvat koji zakucava loptu u mrežu.

Lutrija kaznenih udaraca pripala je Belišćanima koji su bili koncentriraniji i precizniji. BSK je promašio tri penala od čega su dva promašila cijeli okvir dok su Belišćani dva puta bili neprecizni s bijele točke.