DRUGA HRVATSKA TENISKA LIGA

1. KOLO

FRANJO PUNČEC—ĐAKOVO 6:1

Đakovački su tenisači gostovanjem u Čakovcu započeli natjecanje u Drugoj hrvatskoj teniskoj ligi.  Đakovčani se nalaze u Skupini Mitić zajedno s Koprivnicom, Medveščakom, HATK Mladost i Ponikvama II.  Đakovački tenisači poraženi su u prvom kolu u Čakovcu

U prvom kolu Đakovčani su upisali poraz od Čakovčana  koji će zasigurno biti jdni od favorita lige. Jedinu đakovačku pobjedu ostvario je najmlađi član momčadi—četrnaestogodišnji Leon Babić Brajko u tri je seta bio bolji od Maka Nerera.  Nakon što je izgubio prvi set (7:5) u drugom je uzeo jedan break za 6:4 da bi u trećem setu potpuno razbio domaćega igrača s uvjerljivih 6:1. tri seta igrao je i Mario Beljan i nakon što je, izgubio prvi, a dobio drugi set, u odlučujućem trećem Teodor Zlatar oduzeo je servis đakovačkom tenisaču i tako došao do pobjede 6:4. U oba susreta parova domaćini  su bili bolji za konačnih 6:1. U drugom kolu, sljedećega vikenda u Đakovu će gostovati tenisači HATK Mladost.

POJEDINAČNI REZULTATI:

Teodor Zlatar –Mario Beljan 2:1 (6:4;5:7; 6:4)

Jure Frank –Tihomir Hardi 2:1 (1:6; 6:2, 6:2)

Mitja Zajšek—Toni Hardi 2:0 (6:2; 6:1)

Tomislav Hublin—Matej Lazarević 2:0 (6:1;6:1)

Mak Nerer—Leon Babić Brajko 1:2 (7:5, 4:6; 1:6)

Frank/Zajšek—Beljan/ T. Hardi 2:0 (6:2;6:0)

Zlata/Hublin—Lazarević/babić Brajko 2:0 (6:3; 6:3)

TREĆA HRVATSKA TENISKA LIGA

1.  KOLO

ĐAKOVO—N. GRADIŠKA     3:4

Dok su seniori gostovali u Čakovcu, druga momčad TK Đakovo otvorila je prvenstvo u Trećoj hrvatskoj teniskoj ligi protiv Nove Gradiške. U pojedinačnim  mečevima Đakovčani su bili uspješni i poveli su 3:2, ali u igri parova oba  novogradiška para bila su bolja od Đakovčana što im je donijelo i konačnu pobjedu.. Pojedinačne pobjede za đakovačku momčad ostvarili su: Ivan Miličević, Krunoslav Matoković i Dario Jagodić.

Ivan Miličević—Gordan Pribanić 2:1 (5:7; 6:0; 5:0)

Krunoslav Matoković—Danilo Tusić 2:1 (1:6; 6:3; 6:3)

Ivan Perić—Marko Brčić 0:2 (2:6;1:6)

Tomislav Ćorić—Ivica Magdić 0:2 (1:6; 2:6)

Dario Jagodić—Viktor Magdić 2;1 (3:6; 6:4; 7:6)

Miličević/Zeko—Brčić/Pribanić 0:2 (1:6; 5:7)

Perić/Ćorić—Magdić/Tusić 0:2 (2:6; 2:6)

Đakovački teniski veterani u subotu su, 12. svibnja, ugostili svoje prijatelje iz TK Ližnjan. Postignuti su sljedeći rezultati:

Kruno Marković—Kuharić 1:2 (6:3, 4:6;7:10)

Mišo Mesić—M. Delbianco 2:0 (6:2;6:4)

Damir Schleiss—B. Delbianco 0:2 (4:6; 2:6)

Edmond Daka –D. Šepuka 7:3

Tihomir Svalina—Tomislav Klobučar 2:1 (6:4;3:6; 10:3).

U parovima su nastupili Daka/Stipić—Kaurin/Zovko i Zeko/Schleiss—Kuharić/Delbianci.

Autor: Miro Šola