• Gledatelja: 400
  • Suci: Krešimir Katić (Slavonski Brod), Josip Mikulić (Osijek) i Boris Hartman (Osijek)
  • ĐAKOVO: Vladović 13, Kelava, Miličević, Češkić 4, Hajduković 2, Grbeša, Šimun Vukadin, Čupić 2, Matej Karlović 33, David Vukadin, Marko Karlović 16, Hrkač 14. Trener. Davor Lončarić
  • DUBROVNIK: Petrović 2, Stasjuk 3, Soko 11, Došen 14, Dubelj 7, Mustapić 2, Koprivica 4, Vukičić 16, Lučić 12, Boban 6. Trener: Željko Vreća

Pred đakovačkim košarkašima nalazio se imperativ pobjede jer su pod svaku cijenu htjeli prekinuti crnu mini seriju od tri uzastopna poraza. Osim toga, prvenstvo polako ulazi u završnu fazu, a Đakovčani bi svakako htjeli riješiti pitanje opstanka u ligi. I opet su Đakovčani nošeni đakovačkom publikom o kojoj ipak treba reći barem nekoliko riječi.

Lijepo je vidjeti dobro popunjenu dvoranu. Uz već standardne đakovačke bivše košarkaše lijepo je ove nedjelje vidjeti i legende slavonsko-baranjske košarke, Damira Volodera i Igora Kovačevića koji su došli vidjeti đakovačku igru, ali kažu „i odličnu košarkašku atmosferu“ koja se, nažalost, ne može doživjeti niti u jednoj drugoj dvorani Prve košarkaške lige. Osim njih, u Đakovo su došle i igračice Murse, Petra Šimunić i Davorka Balić kojima ovo nije prva posjeta đakovačkoj dvorani. Lijepa atmosfera, navijanje, pljesak za odlične poteze kako domaćina tako i gostiju, zapjevana i pjesma „Dalmatinac sam, tu sam rođen ja…“ Neki su još slavili Valentinovo… A takva atmosfera zasigurno podiže i razinu igre i jedne i druge momčadi.

Da će utakmica protiv „gospara“ biti teška i neizvjesna bilo je svima jasno s obzirom na to da se Dubrovčani nalaze u gornjem dijelu tablice. U prvoj četvrtini rezultat je bio izjednačen, gosti su tricom Soke poveli 3:0, ali je zatim uslijedila trica Mateja Karlovića za poravnanje 3:3. Gosti tada serijom 6:0 bježe na 9:3 i time nagovještavaju da su u Đakovo došli po bodove. Ali, Kristijan Vladović i Matej Karlović s dvije trice vraćaju utakmicu u egal. Gosti su do kraja prve četvrtine bili u stalnom minimalnom vodstvu, a Đakovčani niti jednom nisu vodili. Ipak, u svojim su redovima imali raspoloženoga Mateja Karlovića koji je sam ubacio 12 od 21 đakovačkog poena.

Prvo vodstvo na utakmici domaći su igrači ostvarili u 12. minuti pri rezultatu 24:23 i tada Đakovčani počinju lomiti otpor gostiju. Tijekom druge četvrtine domaćini su imali prednost od dva do najviše devet poena (39:30). U tim trenutcima vidjeli smo simultanku Mateja Karlovića koji je gotovo sam igrao protiv Dubrovčana. U jednom trenutku začula se i poruka jednoga navijača: „Zula, evo ti igrača!“ U prvih dvadeset minuta Matej Karlović imao je doista fantastičan učinak (23 poena, šut za tricu 3/3, slobodna bacanja 2/2 i dvica 6/8 – ukupno 82% ubačaja, uz to i 4 skoka). Đakovčani su na odmor otišli sa solidnom prednošću 46:38.

Akcija “bratska ljubav” izludila Dubrovčane

Početak treće četvrtine pripao je Đakovčanima koji su došli do dvoznamenkastoga vodstva (50:40). Međutim, tada gosti serijom 7:0 dolaze do minimalnoga zaostatka (47:50). A tada na scenu stupa Karlović, ali onaj drugi, Marko. Brzim prodorima i asistencijama izludio je svoje čuvare, a do kraja utakmice vidjeli smo nekoliko izvanrednih asistencija i bratskih akcija koje su završavale atrakcijama. U momčadi postoji i jedna posebna akcija pod nazivom „bratska ljubav“ u kojemu dva Karlovića igraju samo sebi poznate akcije koje redovito završavaju poenima. Doista je bilo lijepo vidjeti lepršavu košarku koju prezentiraju ova dvojica brodskih košarkaša na privremenom radu u Đakovu. Domaćini su bili u stalnom vodstvu, ali su Dubrovčani stalno „puhali za vratom“ prijeteći preokretom. Nakon trećega dijela domaćini su vodili 64:57.

U 34. minuti činilo se da su domaćini prelomili utakmicu jer su došli do plus 10 (73:63), ali uporni „gospari“ su se vraćali i činili utakmicu zanimljivom. U 38. minuti Đakovčani su imali samo plus 4 (77:73), ali tricom Mateja Karlovića bježe na 80:73. To gosti više nisu mogli stići tako da su domaći igrači mirno priveli utakmicu kraju i upisali toliko željenu pobjedu.

U đakovačkim redovima najbolji Matej Karlović s 33 poena, brat Marko dodao je 16, Hrkač 14, Vladović 13 poena. U dubrovačkim redovima najraspoloženiji Filip Vujičić sa 16, Nikola Došen s 14 i kapetan Maro Lučić s 12 poena.

Izvor : Miro Šola