TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

2. KOLO

1:0 (1:0)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 300. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Dino Galinec (Našice) i Aleksandar Vuzem (Pribiševci). Strijelac: 1:0 Dos Santos (5.).

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Fehir, Pranjić, Bagarić, Matković (69. Galić), Don Santos (75. Penava), Živković, Majdiš, Šinko, Kukučka (74. Kujundžić). Trener: Antun Labak.

ČEPIN: Kordić, Bilobrk (68. Grgić), Kuburić, Goluža, Rolj, Gregić, Gelo (70. Lulić), Agatić, Ivić, Stojanac (Krstanović), Gačić. Trener: Igor Toth.

Drugo kolo Treće hrvatske nogometne lige Istok ponudilo je zanimljivu utakmicu u Jurjevcu. Nogometaši Zrinskoga, pred tristotinjak gledatelja, pokazali su da će za sve biti „tvrd orah“ i da će na njihovoj Bari malo tko doći do bodova. Trener Zrinskoga Antun Labak od prve je minute u igru uveo novo pojačanje Brazilca Dos Santosa koji je i prije utakmice obećavao da će biti strijelac. I svoje je obećanje ispunio čime je svome novom klub donio vrijedna i prva tri trećeligaška boda.

Dos Santos  pogodio za vodstvo

U petoj minuti Zrinski je došao do vodstva. Akciju je po lijevoj strani pokrenuo Luka Matković koji pronalazi Krešimira Šinka. Jurjevski krilni igrač odlično je ubacio loptu na desetak metara od čepinskoga gola, a na nju je pravovremeno natrčao Brazilac Luis Andre Dos Santos koji glavom pogađa suprotni kut Kordićeveoga gola. Lopta se od stative odbija u mrežu. Gosti prijete u osmoj minuti kada Zvonimir Gregić šutira s ruba kaznenoga prostora, ali preko gola. Nova akvizicija Zrinskoga Brazilac Dos Santos solo akcijom stvorio si je prostor za udarac; s dvadesetak metara šutira, ali čepinski brani uspijeva blokirati udarac, a lopta odlazi u korner.

Prvu pravu stopostotnu priliku Čepin je imao u 28. minuti. Po desnoj strani prošao  je Ivan Rolj, točnom loptom u kaznenom prostoru pronalazi Luka Agatić koji puca glavom; lopta se od zemlje odbija i prelazi preko gola. U prvih pola sata igre, najopasniji jurjevski napadač bio je Dos Santos, a odlično su mu asistirali Janik Kukučka i Luka Matković. Do odlaska na odmor, Jurjevčani su posjed lopte prepustili gostima, ali su zato igrali čvrsto u sredini terene ne dopuštajući protivnicima prići Pintarićevom golu. U tom segmentnu Jurjevčani imaju snažne pojedince: obranom je dirigirao Dražen Fehir, a zadnji red čuvali su iskusni Jurica Pranjić, Bagarić, Mihaljević i kapetan Majdiš.

Jurjevčani prvi prijete u nastavku susreta. U 52. minuti Dos Santos prima loptu na rubu kaznenoga prostora, šutira, ali lopta se od bloka odbija u korner. Brazilac je bio u prilici i u 65. minuti, ali njegov udarac brani golman Kordić. Nogometaši Čepina zaprijetili su samo dvije minute kasnije. Agatić je primio loptu iskosa na rubu kaznenoga prostora, šutirao u prvi kut, ali odlični golman Pintarić ukrotio je njegov udarac.

Novu dimenziju u igru Zrinskoga unio je Krešimir Galić zamijenivši u 70. minuti Matkovića. Kontru Zrinskoga povukao je Galić, na desnoj strani pronašao je Dos Santosa, međutim, u posljednjem trenutku Brazilac je dao predug for, ipak uspio je šutirati, ali njegov mlad udarac ukrotio je Kordić. Ponovo je u 80. minuti Krešimir Galić ubacio točnu loptu u kazneni prostor, međutim, Penava je zamalo zakasnio ubaciti loptu u čepinsku mrežu. Posljednju priliku Jurjevčani su imali u 84. minuti kada Krešimir Galić šutira s dvadesetak metara, ali lopta odlazi preko gola. Do kraja susreta, gosti su pokušavali ubacivanjima lopte doći do izjednačenja, ali odlična jurjevska obrana bila je na visini zadatka.

Prvi nastup pred svojim navijačima i prvu trećeligašku pobjedu komentirao je kapetan Zrinskoga Andrej Majdiš:

“U svlačionici prije utakmice, dogovorili smo se da ćemo igrati borbeno i ići na svaku loptu. U tome smo u potpunosti uspjeli jer su gosti imali samo jednu pravu priliku. Danas smo djelovali kao momčad, svaki igrač dao je svoj doprinos ovoj vrijednoj pobjedi. Mislim da smo pokazali potencijal i da ćemo u sljedećim utakmicama biti još i bolji. Ova pobjeda pno nam znači jer smo dokazali da samo zasluženo u ovom rangu natjecanja”.

Na pobjedi Jurjevčanima je čestitao i trener gostiju Igor Toth:

“Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Danas su igrali fanatično u obrani, a kolega Labak pogodio je s taktikom: prepustio je nama posjed lopte, i čekao svoje prilike iz kontri i polukontri. Mi smo se mučili s organizacijom igre, rano smo primili pogodak, a nakon toga, nismo uspjeli stvorili izgledne prilike za postizanje gola”.