Ovog vikenda odigrano je 18. kolo 2. ŽNL Đakovo u kojemu su najviše profitirali igrači NK “Slavonija” Budrovci koji su malo povećali svoju prednost u odnosu na pratnju.

Peša i Stjević šokirali Širokopoljce

HAJDUK (ŠP) – RADNIČKI 1:2 (1:2)

Široko Polje – Igralište Široko Polje. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Goran Ivić (Đakovo) i Josip Kedveš (Đakovo). Strijelci: 0:1 Peša (31.), 0:2 Stjević (39.), 1:2 Gurdon (44.).

HAJDUK (ŠP): Ivić, Blažević (65. Igor Čečura), Blažeković, Ognjenović, Mišetić (86. Rudnički), Stjepan Đambić (55. Drmić), Gurdon, Bošković, Šarić (55. Petrušić), Perak (55. Ljubić), Labak. Trener: Stipo Šušak.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Goran Lagator, Luka Drenjančević (85. Martinović), Marko Mijakić, Stjević, Karin, Domagoj Mijakić, Bašić (55. Perić), Horvat (88. Kovač), Peša, Erceg (70. Zorić).

Nogometaši Radničkoga u Širokom su Polju definitivno potvrdili da su, uz HOŠK, hit proljetnoga prvenstva. S osvojenih devet bodova jedina su momčad kojoj je to uspjelo u ova tri kola. I može se reći da su Viškovčani više nego zasluženo došli do nova tri boda i to protiv favoriziranoga Hajduka koji se bori za naslov prvaka.

Nakon početnih pola sata domaćini su promašili tri odlične prilike (jednom Mišetić i dva puta Stjepan Đambić) i uslijedila je kazna. Igrala se 31. minuta kada je Marko Peša iskoristio neopreznost domaće obrane i postigao vodeći pogodak za goste. Borna Blažeković htio je primiriti loptu na svom petercu, međutim, njegov pokušaj osjetio je Peša koji uzima loptu i pored iznenađenoga Ivića pogađa mrežu. Samo devet minuta kasnije, novi šok za domaću momčad.

Iz slobodnog udarca milimetarski točno pogađa Bojan Stjević, za 0:2. Domaćini su u šoku, ne znaju što im se događa. Ipak, u 44. minuti iskusni Stjepan Gurdon smanjuje rezultat na 1:2 i time ostavlja nadu da se u drugom poluvremenu može doći do preokreta. Domaći napadač pobjegao je viškovačkoj obrani i gotovo iz mrtvoga kuta s lijeve strane pogađa mrežu Danijela Drenjančevića.

U nastavku utakmice gosti su prvi došli u stopostotnu priliku. Domaćoj obrani pobjegao je Marko Peša koji s ruba kaznenoga prostora puca, ali lopta završava preko gola. Ovu situaciju viškovački je napadač mogao i bolje realizirati. I onda kreću napadi domaćina. Trener domaćih Stipo Šušak u 55. minuti uvodi tri nova igrača (Marko Ljubić, Mateo Drmić i Filip Petrušić) vjerujući da će doći do promjene rezultata. Uslijedilo je mnoštvo domaćih prilika, ali rezultat se do kraja nije mijenjao. Golman Drenjančević i obrana na čelu s Markom Mijakićem izdržala je sva iskušenja, a domaći napadači zasigurno će noćas sanjati sve prilike koje su propustili. Zaslužena pobjeda Radničkoga.

Ovim porazom Hajduk je pao na treće mjesto. Ima 36 bodova, a sada za vodećom Slavonijom zaostaje osam bodova (doduše, imaju utakmicu manje u odnosu na Budrovčane). Ali, u sljedećem kolu pred njima je novo iskušenje; upravo gostuju kod lidera prvenstva. U slučaju poraza mogu se oprostiti od naslova prvaka. Vjerojatno će to biti dodatni poticaj da u sljedeću nedjelju odigraju na sve ili ništa.

Budrovčani kao “brzi vlak”, Kondrićani napustili teren u 55. minuti

REKORD – SLAVONIJA (B) 0:6 (0:6)

Kondrić – Igralište Breznica. Sudac: Mirko Drenjančević (Semeljci). Strijelci: 0:1 Željko Kladarić (4.), 0:2 Alen Drenjančević (10.), 0:3 Markić (20.), 0:4 Valentin Sito (30.), 0:5 Kolić (36.), 0:6 Željko Kladarić (44.).

REKORD: Medved, Hortig, Jakšić, Zeko, Adam Kryk, Benjamin Kryk, Žeravica, Tomislav Kryk, Saček, Premužić, Barić.

SLAVONIJA (B): Matej Jurić, Alen Drenjančević, Klepo (46. Bunarkić), Marko Zetović (46. Karlo Sito), Tilli, Ivan Kladarić, Valentin Sito, Nikolić, Markić, Kolić, Željko Kladarić (46. Novaković). Trener: Branko Nikolić.

Nogometaši Slavonije iz Budrovaca od samoga su početka krenuli prema golu Rekorda koji je za današnju utakmicu prijavio samo jedanaest igrača. Već u četvrtoj minuti gosti su došli u vodstvo.

Stipo Markić probio je po boku, ubacio loptu do Željka Kladarića kojemu nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu. Samo šest minuta kasnije već je 0:2. Nikolić je pravovremeno ubacio loptu prema Drenjančeviću koji je sam izašao pred golmana Medveda i mirno poslao loptu iza njegovih leđa. Raspoloženi Željko Kladarić sudjelovao je i u postizanju trećega pogotka. Asistirao je za Markića koji glavom pogađa. Nakon toga, u 20. minuti iz igre zbog ozljede izlazi domaći igrač Tihomir Jakšić što je dodatno olakšalo posao gostima. U ulozi asistenta potvrdio se i Branko Nikolić dodavanjem prema Valentinu Situ koji također izlazi sam pred golmana. Mirna završnica za 0:4. Igrala se 36. minuta kada su Budrovčani ubacili loptu iz kornera, Klepo puca prema golu, kondrićki golman odbija loptu, a iz drugoga pokušaja budrovački igrač pogađa mrežu. U 44. minuti pao je i šesti gol. Nikolić je sam krenuo prema golmanu Rekorda, nesebično dodao do Željka Kladarića koji gotovo s gol crte ubacuje loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu utakmica je trajala samo deset minuta jer su domaći igrači redom napuštali teren zbog ozljeda. Trener gostiju Branko Nikolić u nastavku je uveo trojicu igrača želeći im dati priliku jer utakmica je već davno bila riješena. Na početku drugoga dijela na terenu se nije pojavio domaći igrač  Igor Premužić tako da su Kodrićani ostali s devet igrača. I nakon toga redom su igru napuštali: Benjamin Kryk (47.), Albert Saček (48.), Slavko Medved (50.). Nakon toga sudac Mirko Drenjačević odsvirao je kraj utakmice jer više nije bilo uvjeta za njen nastavak.

Tako su Budrovčani, lakše od očekivanoga, došli do nova tri boda i iskoristili posrtanje Hajduka iz Širokoga Polja te remi Dračica i Poleta pa su svoju prednost povećali na velikih osam bodova (doduše, Hajduk ima utakmicu manje, op. a).

Gašinčani u nastavku razmontirali Slogu

SLOGA – HOŠK 1:4 (1:0)

Koritna – Igralište Koritna. Sudac: Filip Čota (Đakovo). Pomoćnici: Antun Mižurić (Stari Perkovci) i Marko Šimić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Bronzović (3.), 1:1 Živković (47.), 1:2 Hrgić (58.), 1:3 Totić (88.), 1:4 Kust (90.).

SLOGA: Kovač, Pačarić, Teodorović, Vidić, Matošević (61. Štibi), Luka Drenjančević (63. Vedran Penava), Marin Penava, Bjelobrk (55. Sušić), Varičak, Romac, Bronzović. Trener: Ivan

HOŠK: Grubešić, Jezidžić (53. Bošković), Nerovčić, Franjić, Barišić-Jaman, Totić, Hrgić, Živković (89. Kulić), Kust, Danijel Rac (90. Janjušić), Svalina (78. Ivica Rac). Trener: Stjepan Milković.

Nogometaši HOŠK-a potvrdili su svoju vrijednost i na teškom gostovanju u Koritni. Već u trećoj minuti domaćini su došli u vodstvo. Po desnoj strani prošao je Marko Bjelobrk koji ubacuje loptu u gašinački peterac gdje se sam našao Robert Bronzović kojemu nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu.

Nakon toga gosti imaju više od igre i prijete izjednačenjem. U petoj minuti slobodan udarac iskosa s lijeve strane izvodi Danijel Rac. Direktan udarac u prvi kut obranio je domaći golman Kovač.

Dvije minute kasnije Mirko Svalina snažno puca s dvadeset metara, ali golman je na mjestu. Sloga prijeti u osmoj minuti. Nakon pogrješke Igora Franjića, Bronzović šutira s 18 metara, lopta odlazi tik pored vratnice. Nakon toga igra se primirila, a događanja su se prebacila na sredinu terena. Igralo se čvrsto s dosta oštrih startova zbog čega su domaći igrači dobili ukupno pet žutih kartona.

U 21. minuti domaćini su opet opasni. Bronzović je pobjegao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, pucao prema golu, ali Grubešić je bio na mjestu. U 35. minuti Danijel Rac udarcem s 35 metara pogađa prečku. Do kraja prvoga poluvremena i jedni i drugi mogli su postići još po koji pogodak, ali mreže su ostale netaknute.

U nastavku utakmice nogometaši Sloge ostali su bez snage, a Gašinčani su ubacili u višu brzinu i odigrali jednosmjernu utakmicu. Igra se prebacila na domaću polovicu, a već u 47. minuti dolazi do izjednačenja. Ubačenu loptu Franjića u kaznenom je prostoru dočekao Živković koji s 11 metara pogađa mrežu. Nakon toga uslijedila je potpuna dominacija gostiju. U 58. minuti Gašinčani dolaze u vodstvo. Kust je ostavio loptu na dvadesetak metara za Hrgića, a ovaj preciznim udarcem pogađa malu mrežicu. Gosti su u 75. minuti mogli podebljati svoje vodstvo, ali Hrgić iz kaznenoga udarca pogađa prečku. Domaći stoper Romac igrao je rukom, a mladi sudac Filip Čota pokazao je na bijelu točku.

Svoj prvi službeni nastup u dresu HOŠK-a Stipo Totić obilježio je i pogotkom u samoj završnici utakmice. Igrala se 88. minuta kada je, nakon ubačaja iz kornera, u gužvi lopta došla do Totića koji iz blizine pogađa mrežu. U sudačkoj nadoknadi točku na „i“ stavio je Kust. Dubinsku loptu uputio je Hrgić, ona dolazi do Kusta koji sam izlazi pred golmana i mirno poentira.

S nova tri boda nogometaši HOŠK- priključuju se vodećim momčadima. Od Dračica i Hajduka udaljeni su tri boda, a od Poleta dva. U sljedećem kolu nova je prilika za pobjedu igrača trenera Stjepana Milkovića. U Gašince dolazi momčad Budućnosti.

Podjela bodova kojom su najzadovoljniji Budrovčani

DRAČICE – POLET 0:0

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Mato Jagodin (Đakovo).

DRAČICE: Cikač, Tadić (64. Habada), Šarčević (62. Udovčić), Petar Andričić, Kokalović (62. Žulj), Đurđević Kušević, Degmečić, Marko Andričić, Ivan Krizmanić, Domagoj Krizmanić. Trener: Šimo Živković.

POLET: Miro Vuksanović, Rebić, Tanasić, Gradištanac, Ivan Đuretković, Ćosić, Mario Vuksanović, Doko, Pilić, Petar Paradžik (35. Knežević), Raonić (78. Gavran).

Nogometaši Dračica i u trećoj proljetnoj prvenstvenoj utakmici nisu upisali pobjedu. Doduše, protiv sebe imali su odličnu momčad Poleta koja je na Sjeveru u svakom trenutku znalo što želi: ne izgubiti u derbiju.

Prvo poluvrijeme proteklo je u igri na sredini terena gdje niti jedna niti druga momčad nisu ostvarile značajniju prednost. Gosti iz Semeljaca imali su stopostotnu priliku kada je, nakon ubačene lopte iz kornera, Mario Vuksanović glavom iz blizine uspio promašiti gol. Ova situacija mogla bi se upisati u kategoriji „teže je promašiti nego zabiti“. Ali, i to  se u nogometu događa. Gosti su u 35. minuti ostali bez ponajboljega igrača Petra Paradžika koji je zbog ozljede morao napustiti igru. Umjesto njega na teren je ušao Knežević. Semeljčani su u prvom poluvremenu kontrolirali utakmicu ne dopuštajući domaćim napadačima da ozbiljnije ugroze golmana Miru Vuksanovića.

U nastavku utakmice, na gostima je primjetan nedostatak snage, Dračičani preuzimaju terensku inicijativu, stvaraju nekoliko odličnih prilika, ali jednostavno, njihovi napadači kao da su začarani. U 270 minuti uspjeli su postići samo jedan pogodak. Nemoć svojih igrača s klupe je promatrao i ozlijeđeni „topnik“ Stjepan Lucijanić koji je nekoliko puta uzviknuo: „Ne mogu vjerovati!“

Dračičani su pogodili stativu, a u 72. Marko Andričić topovskim udarcem pogađa prečku. Bio je to znak da domaćini još otvorenije krenu prema semeljačkom golu. U 80. minuti Stjepan Kušević odlično puca s 20 metara, ali golman Miro Vuksanović brani. Gosti su preko Marija Ćosića zamalo došli u vodstvo.

Semeljački napadač pobjegao je po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i iskosa pucao prema Cikaču. Lopta je završila na vanjskom dijelu mreže. Do kraja susreta Dračičani su okružili gostujući kazneni prostor, ali rezultat se nije mijenjao. Nakon posljednjega zvižduka odličnoga suca Tomislava Rupčića, uzdignute ruke semeljačkoga trenera dovoljno govore o zadovoljstvo osvojenim bodom.

Trnavčani dva puta vodili, Gorjanci na kraju slavili

BUDUĆNOST – DINAMO (TR) 3:2 (1:2)

Gorjani – Igralište Gorjani. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Valentino Barišić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Katalenić (10.), 1:1 Anto Grgić (26.), 1.2 Tiborc (37.), 2:2 Penava (50.), 3:2 Novotni (54.).

BUDUĆNOST: Perić, Jakov Paradžik, Radić, Perić (21. Novotni), Željko Grgić (60. Pražak), Babić, Gregić, Penava, Grgić, Pejić, Pavić. Trener: Tibor Novotni.

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić, Bartoš, Mikić (64. Balabanić), Čmelješević, Petrović, Svilanović, Vuković, Tiborc, Benić (58. Holbik), Katalenić.

Za nogometaše Budućnosti utakmica protiv Trnavačan bila je „biti ili ne biti“ i u takvom je tonu i odigrana. Dosta nervoze bilo je na početku, a u takvoj igri bolje su se snašli gosti koji u desetoj minuti dolaze u vodstvo. Domagoj Babić krivo je izbio loptu, ona dolazi do Luke Katalenića koji lob udarcem vara domaćega golmana Hrvoja Perića, a lopta završava u samim rašljama. Ionako oskudan igrački kadar domaćina ostao je bez Perića kojega u 21. minuti mijenja igrač-trener Tibor Novotni. Nakon toga, domaćini kreću otvorenije prema protivničkom golu i u 26. minuti dolaze do poravnanja. Penava je na drugoj vratnici pronašao Antu Grgića koji pogađa mrežu golmana Kovačića. Gorjanci su nastavili napadati prema trnavačkom golu, uspjeli su postići i drugi pogodak, ali sudac Matić je zbog zaleđa poništio pogodak. Novotni je asistirao prema Pejiću koji ubacuje loptu u mrežu, ali gol je poništen zbog zaleđa. Nakon toga, gosti ponovo koriste pogrješku domaće obrane i dolaze do drugoga vodstva. Igrala se 37. minuta kada domaći stoper pokušava dobaciti loptu do bočnoga igrača, ali Tiborc je presjekao loptu i sam izašao pred gorjanskoga golmana. Lagani zadatak za iskusnoga trnavačkoga napadača. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U 50. minuti domaći se raduju. Ubačenu loptu iz kornera Grgić glavom prosljeđuje u gostujuću mrežu. Samo četiri minute kasnije, domaćini ponovo slave. I opet je lopta ubačena iz kornera, u gužvi se najbolje snašao Tibor Novotni koji s pet metara pogađa mrežu. Domaćini su mogli podebljati svoje vodstvo, ali u 75. minuti ne koriste kazneni udarac. Udarac s bijele točke izveo je Tibor Novotni, a gostujući golman Matej Kovačić pročitao je njegovu namjeru i spriječio pogodak. Posljednjih pet minuta domaćini su odigrali s igračem manje jer je u 88. minuti Domagoj Babić dobio drugi žuti karton zbog preoštroga starta. Ipak, domaćini su uspjeli sačuvati minimalnu prednost i tako upisati četvrtu pobjedu koja zlata vrijedi u borbi za opstanak.

Pobjedu svoje momčadi komentirao je igrač-trener Tibor Novotni: „Danas smo doista odigrali tešku utakmicu u kojoj smo pokazali karakter jer smo protiv odličnih Trnavčana dva puta gubili i uspjeli smo preokrenuti rezultat u svoju korist. Imamo dosta problema s ozljedama, ali nosimo se s tim problemima kako znamo i umijemo. Ovo su nam jako važni bodovi u borbi za opstanak i vjerujem da ćemo u nastavku prvenstva osigurati toliko željeni opstanak.”

Šokadija rutinski protiv Slavonca

ŠOKADIJA – SLAVONAC (P) 3:1 (2:0)

Strizivojna – Igralište Strizivojna. Sudac: Marin Bibković (Đakovo). Pomoćnici: Matej Dorić (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Matić (22.), 2:0 Antonio Đurasović (44.), 2:1 Gurdon (58.), 3:1 Antonio Đurasović (61.).

ŠOKADIJA: Šen, Djaković, Marković, Bilić (63. Pačarić), Jakobović, Matić, Josip Damjanović, Đurasović (88. Mario Andrijević), Milinović, Mašić (51. Nikola Andrijević), Matej Andrijević (51. Mišić). Trener: Josip Kunce.

SLAVONAC (P). Horvat, Lešić, Mirko Mesaroš, Hipp, Franjić, Josip Mesaroš, Babić, Antonio Mesaroš, Pataki, Dominik Mesaroš, Gurdon.

Nogometaši Šokadije pokazali su i protiv Preslatinčana da na svome terenu nikome neće prepustiti bodove. Nakon početnih dvadesetak minuta ispitivanja domaćini su u 22. minuti došli u vodstvo. Strijelac za 1:0 bio je Ivan Matić koji se u ovoj momčadi Šokadije prometnuo u glavnoga kreatora igre. Točno toliko, 22 minute, trebalo je domaćinima za drugi pogodak. U 44. na 2:0 povećao je Antonio Đurasović. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Zadovoljni komotnim vodstvom Strizivojnci su se malo opustili, a to su iskoristili gosti koji su se otvorili želeći postići barem počasni pogodak. To im je uspjelo u 58. minuti kada se u listu strijelaca upisuje Roko Gurdon. No, samo tri minute kasnije, Antonio Đurasović svojim drugim pogotkom rješava pitanje pobjednika.

Do kraja, domaćini su mirno priveli utakmicu kraju i upisali drugu domaću pobjedu koja ih dovodi do visokoga petoga mjesta na tablici.

A Preslatinčani i dalje upisuju poraze i sad je već sigurno da će ostati na posljednjem mjestu. Trenutno imaju samo četiri boda. Ali, ono što treba pohvaliti jest sportsko ponašanje i borba bez obzira na položaj na tablici.

Nikola Marjanović za tri forkuševačka boda

JEDINSTVO – VINOGRADAR 1:0 (0:0)

Forkuševci – Igralište Forkuševci. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Đakovo) i Rajko Ač (Đakovo). Strijelci: 1:0 Nikola Marjanović (80.).

JEDINSTVO: Barić, Šušak (46. Drlić), Milošević, Drenjanac, Marjanović (89. Duvnjak), Antonio Paradžik, Matković (81. Perković), Bježančević, Vučanec, Dalibor Paradžik (46. Lukić), Tribuljak.

VINOGRADAR: Slavić, Grgačević, Kolarik, Josip Fehir, Brajković, Kerovec, Živković, Pražak (65. Šakota), Toman, Bičanić (60. Hamzić).

Nogometaši Jedinstva imali su zadatak iskupiti se za prošlotjedni poraz u Gašincima što su uspješno i ostvarili dok su nogometaši Vinogradara pokušali prekinuti crni niz gostujućih poraza. Na njihovu žalost i u Forkuševcima su upisali „nulu“.

U prvom poluvremenu bila je to čvrsta, prva muška utakmica u kojoj niti jedni niti drugi nisu ostvarili izgledne prilike za gol. Gosti su imali inicijativu, veći posjed lopte, ali nisu pronalazili put do Barićeve mreže.

U nastavku utakmice, domaćini su izašli odlučni da promijene tijek utakmice i da upišu pobjedu. Preuzeli su terensku inicijativu, stvarali su prilike, ali isto kao i gosti nisu bili precizni. U prilikama su se našli Goran Matković, Silvio Vočanec, Antonio Paradžik, ali gostujući golman Slavić bio je na visini zadatka i jedan od najboljih mandićevačkih igrača. U nekoliko je navrata doista spašavao svoju mrežu kada će to činilo nemogućim. Bolju igru nogometaši Jedinstva okrunili su u samoj završnici utakmice. Igrala se 80. minuta kada su domaćini izveli korner, loptu je u gužvu vratio Goran Matković, a na pet metara najbolje se snašao Nikola Marjanović koji glavom šalje loptu u praznu mrežu. Do kraja utakmice, gosti su pokušavali ubacivanjem dugih lopti u domaći kazneni prostor doći do izjednačenja, ali rezultat se nije mijenjao. Domaćini su na vrijeme spriječili svaku opasnost gostujućih napadača.

S ova tri boda Jedinstvo se s 23 boda na tablici izjednačilo s današnjim protivnicima.

Izvor|Foto: DJ Sport/Miro Šola