Odigrano je 3. kolo 2. ŽNL Đakovo:

Budrovčani i Rekordu “petardu”, Trnavčani nadigrali Gorjance, HOŠK bolji od Sloge, Šokadiji prva pobjeda u Preslatincima, Hajduk odnio sva tri boda iz Viškovaca, derbi u Semeljcima bez pobjednika, “vinogradarima” bodovi protiv Forkuševčana!

DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

1. KOLO

RADNIČKI – HAJDUK (ŠP) 1:3 (1:2)

Viškovci – Igralište Viškovci – Gledatelja: 150. Sudac: Vedran Mati (Đakovo). Pomoćnici: Antun Taranić (Đakovo) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Blažeković (3.), 0:2 Drmić (20.), 1:2 Zlatko Horvat (32. – 11 m), 1:3 Blažević (80.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Erceg, Zorić (84. Antonio Lagator), Marko Mijakić, Domagoj Mijakić, Goran Lagator, Luka Drenjančević (63. Miletić), Gusić, Horvat, Sesar, Kovač (85. Vidović).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Blažeković, Perak (73. Kristijan Džambić), Ljubić, Šarić, Ognjenović, Gurdon, Stjepan Đambić, Mišetić, Drmić.

Nogometaš Hajduka iz Širokoga Polja imali su težak zadatak: proći neokrznuto u Viškovcima kod vrlo dobroga Radničkoga.

U prvih dvadeset minuta gosti su primirili domaćine i s dva pogotka trasirali put prema pobjede. Već u trećoj minuti Borna Blažeković nakon ubačaja iz kornera „odbijanac“ sa sedam metara posprema u viškovačku mrežu. I nakon toga gosti su imali više od igre tako da su u 20. minuti povećali svoje vodstvo. Drmić je pratio akciju svojih suigrača, dobio loptu na suprotnoj strani, pravovremeno utrčao i sam se našao pred golmanom Drenjančevićem. Mirno je loptu poslao u mrežu.

Nakon početnoga šoka domaćini su se pribrali i krenuli prema gostujućem golu. U 32. minuti sudav Vedran Matić dosudio ej kazneni udarac za Radnički iz kojega je Ivica Horvat smanjio rezultat na 1:2 i tako utakmicu vratio u neizvjesne vode.

U drugom poluvremenu igralo se najčešće na sredini terena, a Širokopoljci su u 80. minuti riješili pitanje pobjednika. Nakon uigrane akcije Nikola Blažević izašao je sam pred viškovačkoga golmana i mirno plasirao loptu za konačnih 3:1.

Ovom pobjedom Hajduk ostaje stopostotan jer iz dvije utakmice osvojio je svih šest bodova (prvo kolo bili slobodni) tako da se priključuju vodećim momčadima (Slavonija B, Polet, Dračice).

SLAVONIJA (B) – REKORD 5:0 (2:0)

Budrovci – Igralište Budrovci. Gledatelja: 200. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Ivanović (Đakovo) i Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Nikolić (32.), 2:0 Valentin Sito (45.), 3:0 Markić (50.), 4:0 Ivan Djaković (60.), 5:0 Markić (87.).

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Klepo (76. Šimo Zetović), Marko Zetović, Tilli, Ivan Djaković, Valentin Sito, Nikolić (72. Antunović), Markić, Kolić, Bunarkić (54. Kristijan Djaković), Željko Kladarić (67. Jurić)- Trener: Branko Nikolić.

REKORD: Markotić, Božidar Kedveš, Francem, Jackanić, Gabrijel Kedveš (81. Jakšić), Stanić, Danijel Kedveš, Đuretković, Marijan Žeravica, Zlatko Aničić (54. Babić), Tremboš.

Nogometaši Slavonije opravdali su logu favorita i pobjedom protiv Kondrićana s tri pobjede ostali samo na vrhu tablice. Doduše, treba reći da su se u prvih pola sata domaćini poprilično mučili jer nikako nisu našli put do Markotićeve mreže, Stvarali su prilike, ali napadači u tim trenucima nisu bili koncentrirani. Ipak, u 32. minuti Branko Nikolić zabija za budrovačko vodstvo. Nakon toga, u 42. minuti zbog drugoga žutoga kartona iz igre je isključen gostujući igrač Vladimir Đuretković (prigovor sucu) tako da je Budrovčanima olakšan put do pobjede. Nakon isključenja domaćini su iz kaznenoga udarca povećali svoje vodstva. Strijelac je bio Valentin Sito.

Kada je Stipo Markić u 50. minuti postigao treći budrovački pogodak, sve je bilo jasno: pobjeda Slavonije je neupitna. Do kraja utkamice u listu strijelaca upisali su se Ivan Djaković i drugim pogotkom Stipo Markić.

Budrovčani su na vrhu sa devet bodova i impresivnom gol razlikom 17:0. Već u srijedu momčad trenera Nikolića naći će se na velikom iskušenju jer gostuju u Širokom Polju. Bit će to pravi derbi dvije neporažene momčadi.

DINAMO (TR) – BUDUĆNOST 3:0 (2:0)

Trnava – Igralište Trnava. Gledatelja: 100. Sudac:  Marin Bibković (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Ivan Kedveš (Osijek). Strijelci: 1:0 Kristian Nikolić (21.), 2:0 Kristian Nikolić (26.), 3:0 Stipić (79.).

DINAMO (TR): Kovačić, Kristian Nikolić, Ivaković, Petrović, Drmić (83. Lovaković), Turković, Vuković, Tiborc, Benić, Holbik, Stipić.

BUDUĆNOST: Bunoza, Bilušić, Jakov Paradžik, Babić, Željko Grgić, Anto Grgić, Kelava (39. Šimić), Jukić, Davor Perić, Pavić, Radić (80. Hrvoje Perić).

Trnavčani su se pribojavali ove utakmice jer su protiv Gorjanaca morali igrati bez čak sedmorice standardnih igrača (Svilanović, Kokalović, Bartoš, Dario Franjić, Josip Franjić, Mikić, Habada). Ali, igrači koji su zauzeli njihova mjesta sa zadovoljstvom su odradili povjereni im zadatak. U otvaranju utakmice domaćin i su imali više od igre pa su u prvih dvadeset minuta stvorili četiri izgledne prilike, ali nije bilo promjene rezultata.

U 21. minuti ipak radost u Trnavi. Kristian Nikolić iskoristio je neopreznost gorjanske obrane i uzima loptu na sedam metara te je šalje u nezaštićenu mrežu.  Sao pet minuta kasnije isti je igrač strijelac drugoga domaćega pogotka. Trnavački napadač našao se na desnoj strani gdje je „lažnjakom“ prevario svoga čuvara i su ruba kaznenoga prostora lijevom nogomet pogodio suprotni kut Bunozine mreže.

U drugom poluvremenu Gorjanci su pokušali doći do pogotka, ali trnavačka obrana bila je na visini zadatka. Domaćini su u završnici utakmice, točnije u 79. minuti postigli treći pogodak i time definitivno riješili pitanje pobjednika. Ivan Stipić  primio je loptu na 18 metara od gorjanskoga gola, vara svoga čuvara i lijevom nogom pogađa gornji kut gostujuće mreže. Majstorski pogodak za konačnih 3:0.

HOŠK – SLOGA 3:2 (2:0)

Gašinci – Igralište Kratine. Gledatelja: 150. Sudac: Dino Škalić (Đakovo). Pomoćnici: Valentino Barišić (Osijek) i Goran Ivić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Jezidžić (16.), 2:0 Živković (32.), 3:0 Ivica Rac (63.), 3:1 Čatić (79.), 3:2 Bjelobrk (86.).

HOŠK: Grubešić, Jezidžić (56- Karlo Novaković), Vomš (51. Breški), Nerovčić, Igor Franjić, Ante Barišić-Jaman (74. Ilijov), Perica Rac, Zeko (64. Janjušić), Živković (53. Ivica Rac), Hrgić, Danijel Rac. Trener: Stjepan Milković.

SLOGA: Kovač (77. Rakušić), Suvala (46. Čatić), Teodorović, Matošević (73. Miladinović), Štibl, Bjelobrk, Pačarić, Penava (64. Zegnal), Varičak (64. Sušić), Romac.

Nogometaši HOŠK-a upisali su svoju drugu pobjedu. Prema prikazanoj igri potpuno zasluženo, ali su na kraju domaćini morali strahovati za bodove s obzirom da je došlo do opuštanje što su iskoristili gosti i s dva pogotka završnicu utakmice učinili neizvjesnom.

U prvom poluvremenu vidjeli smo dominaciju domaćina koji je stvarao prilike. U petoj minuti slobodan udarac s 22 metra izveo je Hrgić, ali golman Kovač izbija loptu u polje. U 16. minuti domaćini su došli u vodstvo. Iskosa s desne strane slobodan udarac izveo je Danijel Rac, kratko je odigrao loptu do Stipana Jezidžića koji šutira sa 18 metara i pogađa desni lijevi kut. Nakon toga, Gašinačni su pravili stalne probleme gostujućoj obrani, a posebno je aktivan bio strijelac prvoga gola Stipan Jezidžić koji je bio nezaustavljiv za Antu Suvalu koji ga je trebao čuvati. Samo četiri minute kasnije ponovo je u akciji Jezidžić koji proigrava Danijela Raca, ali njegov udarac nije bio dovoljno jak da bi iznenadio golmana Kovača. U 25. minuti ponovo je Danijel Rac u prilici, ali njegov udarac iz okreta blokirali su gostujući braniči.

Bolju igru Gašinčani su okrunili drugim pogotkom. Odbijena lopta došla je do Živkovića koji se našao na dvadesetak metara od protivničkoga gola. Preciznim prizemnim udarcem domaći napadač pogađa mrežu. Gosti su prvu priliku stvorili u 34. minuti kada je nakon izvedenoga kornera glavom s pet metara pucao Milan Varičak, ali golman Grubešić refleksno je obranio ovaj neugodan udarac. Samo dvije minute kasnije Gašinčani su mogli podebljati vodstvo. Točno ubačena lopta došla je do Živkovića koji s ruba kaznenoga prostora šutira, ali golman brani. Korićani su ponovo zaprijetili u 38. minuti. Ponovo je lopta ubačena iz kornera, ovaj puta u domaćem petercu glavom puca Bojan Teodorović, ali i njegov udarac brani golman Grubešić.

U nastavku utakmice trener domaćina Stjepan Milković napravio je nekoliko izmjena, ali to nije utjecalo na igru. Dapače, domaćini su u 63. minuti povećali svoje vodstvo na 3:0. Strijelac je bio Ivica Rac. I kada se očekivalo da će domaćini mirno privesti utakmicu kraju, nepotrebno i neshvatljivo opuštanje dalo je priliku gostima da se vrate u utakmicu. U 79. minuti Karlo Čatić smanjuje rezultat na 1:3 da bi u 86. Marko Bjelobrk postigao drugi pogodak za 2:3. Ipak, do kraja susreta rezultat se nije mijenjao tako da su Gašinčani upisali svoju drugu pobjedu.

U srijedu (2. rujna) HOŠK gostuje u Gorjanima gdje ih očekuje momčad Budućnosti koja u prva tri kola nije osvojila niti jedan bod. Dakle, prilika za nastavak uspješnoga gašinačkoga pobjedničkoga niza.

SLAVONAC (P) – ŠOKADIJA 0:3 (0:0)

Preslatinci – Igralište Preslatinci. Gledatelja: 100. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Lulić (Đakovo) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 0:1 Jakobović (48.), 0:2 Matić (68.), 0:3 Petrić (82.).

SLAVONAC (P): Horvat,  Mirko Mesaroš (76. Lešić), Haršanji, Posavac, Josip Mesaroš, Hipp (70. Dominik Mesaroš), Ivan Tarnaj (63. Mikić), Babić, Antonio Tarnaj, Rončka.

ŠOKADIJA: Šen, Petrić, Milinović, Josip Damjanović, Pačarić, Mandarić, Josip Damjanović, Matić, Andrijević, Mašić. Jakobović.

Da se nogometaši Šokadije iz Strizivojne nalaze u velikoj krizi potvrdila je i ova utakmica. Nakon što se dogodio svojevrsni presedan da se u srijedu, u na domaćoj kup utakmici protiv josipovačkoga Omladinca, Strizivojnci nisu okupili, na prvenstvenu utakmicu u Preslatincima stigli su sa samo jedanaest igrača. Unatoč tome, i to im je bilo dovoljno za pobjedu. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a gosti su u 48. minuti golom Jakobovića došli u vodstvo. Gosti su strpljivo čekali svoju priliku i dočekali je u 68. minuti kada Ivan Matić postiže drugi pogodak za nagoviještaj gostujuće pobjede. U završnici utakmice, točnije u 82. minuti Petrić zabija treći pogodak za konačno rješenje utakmice. I prvu strizivojnsku pobjedu.