U susretu 10. kola Treće HNL – Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije gostovali su u Vinkovcima kod Cibalije, a uspješniji su bili domaćini slavivši rezultatom 3:1.

Oni koji nisu nazočili dvoboju kod Bosuta između Vinkovčana i Đakovčana prema rezultatu zasigurno misle da su domaćini rutinski uknjižili bodove, no grdno se varaju. Nebeskoplavi morali su se itekako namučiti protiv vrlo dobrih Đakovčana.

Istina, domaćin je veći dio prvog poluvremena imao veći posjed, ali čvrsta Milardovićeva momčad kvalitetno se postavila i nije dozvolila Vinkovčanima da opasnije zaprijete sve do sredine prvog poluvremena. Ipak, iz prve ozbiljnije prijetnje Cibalia stiže do vodstva i to iz jedanaesterca. S metra udaljenosti Dinu Galičića lopta pogađa u ruku unutar kaznenog prostora i domaćin iz jedanaesterca preko iskusnog Andreja Kerića u 27. minuti dolazi do prednosti od 1:0.

Nije to pokolebalo Đakovčane koji su nakon toga sve opasniji. Slična situacija dogodila se i na drugoj strani kada se obrambeni igrač Cibalije poslužio rukom u šesnaestercu, ali se ovoga puta glavni arbitar Patrik Kolarić nije oglasio što je izazvalo burne reakcije gostiju, ali i dijela domaće publike.

Mogli su Đakovčani na odmor i s egalom da je Pongračić bio precizniji u situaciji ‘oči u oči’ s vratarom Cibalije Marijanovićem koji je fantastičnom reakcijom spriječio poravnanje, a veliku prigodu imao je i kapetan gostiju Grgačević kad je iz teške pozicije s igračem na leđima efektno tukao, ali lopta je prohujala milimetar iznad grede.

Očito je Milardović pod odmorom uvjerio svoju momčad da se protiv dojučerašnjeg prvoligaša itekako može jer su Đakovčani u nastavak ušli još hrabrije, a to je dodatno suzilo organizaciju igre domaćina koji su u nastavku prijetili iz kontre i polukontre.

Upravo iz kontranapada Cibalia dolazi do povećanja vodstva i to u 69. minuti, a strijelac je ponovno bio Kerić. Nakon presječene lopte krenula je brza kontra domaćina, Andrej Kerić, kojeg su milimetri dijelili od zaleđa, izlazi pred vratara gostiju Jukića i pogađa vratnicu, ali iz drugog pokušaja ipak pogađa za 2:0.

Bez obzira na dva pogotka zaostatka igra Đakovčana nije se raspala, upravno suprotno, krenuli su još odlučnije prema naprijed, a to im se isplatilo u 82. minuti i to nakon prekida. Petričević je ubacio, a u gužvi najbolje se snašao Tomas Grgačević koji glavom pogađa za 2:1.

Unatoč šest izmjena u drugom poluvremenu, na iznenađenje svih, sudac Kolarić produžio je susret svega dvije minute, a upravo u drugoj ‘točku na i’ stavio je Jašarević za konačnih 3:1.

Iako se vraćaju poraženi, Đakovčani, prema prikazanom u Vinkovcima, itekako imaju razloga za optimizam pred iduće susrete, a prvu priliku za potvrdu toga imaju već u idućem kolu kada na Pazarištu gostuje neugodni Čepin, momčad s vrha prvenstvene ljestvice.

Treća HNL – Istok, 10. kolo: HNK Cibalia Vinkovci – HNK Đakovo Croatia 3:1 (Kerić 2’- 11m, 69’; Jašarević 92’  / Grgačević 82′)

Izvor: HNK Đakovo Croatia