U sklopu 13. kola Treće hrvatske nogometne lige Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije ugostili su momčad Vukovara 91, a znatno raspoloženiji i u konačnici uspješniji bili su Crveno-plavi slavivši s uvjerljivih 5:0.

Đakovčani su susret protiv “fenjeraša” iz Vukovara dočekali kao veliki favoriti, ali i s osjetnom dozom opreza. Naime, Vukovarci su prvih osam kola imali nulu na kontu, ali u posljednja četiri kola čak su tri puta prošli neporaženi što je svakako pozivalo na oprez i ozbiljnost na što je sugerirao i trener domaćina Hrvoje Bušić.

Upravo su tako Crveno-plavi i ušli u susret – odgovorno, čvrsto i dominantno od samog početka što se isplatilo već u ranoj fazi, preciznije u 15. minuti susreta. Precizan udarac s lijeve strane uputio je Dino Burazin i zatresao mrežu na veliku radost domaće publike. Svega šest minuta kasnije gosti su ponovno morali krenuti s centra.

Odličan posao odradio je Dino Galičić koji se sjurio s desna, ubacio u peterac imenjaku Burazinu kojem nije bilo teško i drugi puta upisati se u strijelce. Posljednjih petnaestak minuta prvoga dijela probudila se i momčad Željka Mažara. Najprije je u 30. minuti, nakon ubačaja s lijeve strane pokušao Knežević, ali siguran na vratima bio je Nevistić, a deset minuta kasnije i sreća je pomazila domaću ekipu – udarac Stojanovića je odsjeo na gredi tako da se na odmor otišlo rezultatom 2:0 za HNK Đakovo Croatiju. Unatoč naizgled sigurnoj prednosti, domaćini su i u nastavak ušli bez opuštanja s velikom dozom odgovornosti što je rezultiralo novim pogotkom u 58. minuti.

Nakon asistencije Pongračića strijelac je bio Mateo Barukčić za 3:0. Još se nije ni primirilo slavlje domaćih navijača, a već je semafor pokazivao 4:0. Dobar dio posla odradio je Grgačević, a finiširao je Mihael Pongračić preciznim udarcem s ruba 16 metara pokraj nemoćnog vratara gostiju Mečića. Ni to nije bilo sve. Deset minuta kasnije kapetan đakovačkog trećeligaša Tomas Grgačević, koji se u ovoj utakmici specijalizirao za asistencije, odlično je uposlio Dinu Stipanovića, a ovaj s lijeva pogađa za najuvjerljiviju ovosezonsku pobjedu Đakovčana.

Crveno-plavi na “Dino” pogon – dva pogotka Dine Burazina, jedan Dine Stipanovića te asistencija Dine Galičića, naravno, ne umanjujući zasluge ni ostatka ekipe koja je odradila vrhunski posao jer su ovom pobjedom Đakovčani učvrstili svoju poziciju u gornjem domu prvenstvene ljestvice i svega su tri boda do druge pozicije.

U idućem kolu HNK Đakovo Croatia gostuje u Čepinu kod istoimenog trećeligaša, dok Vukovarci na svom terenu dočekuju NAŠK.

Treća HNL Istok, 13. kolo: HNK Đakovo Croatia – HNK Vukovar 91 5:0 (Burazin 15’, 21’; Barukčić 58’, Pongračić 60’, Stipanović 70’)