U sklopu 11. kola Treće hrvatske nogometne lige Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije ugostili su momčad Bedema iz Ivankova, a nakon izrazito zanimljivih 90 minuta uspješniji su bili Crveno-plavi slavivši 1:0.

Osokoljeni s tri vrijedna boda osvojena proteklog kola u Pleternici, Đakovčani su imali zadatak takvu, vrlo zrelu, kvalitetnu igru preslikati i na dvoboj s ekipom iz Ivankova i u tome su u potpunosti uspjeli. Nakon uvodnog ispitivanja snaga, prvu i odmah stopostotnu prigodu imali su gosti. Igrala se 15. minuta kada se napadač Bedema Ivan Koledić našao ‘oči u oči’ s Nevistićem, a više uspjeha imao je vratar domaćina koji je izvrsnom reakcijom spriječio vodstvo Bedema. Kazna za goste uslijedila je svega nekoliko minuta kasnije. Nakon ubačaja s lijeva, u gužvi se najbolje snašao Mateo Barukčić koji pogađa za vodstvo domaćeg tima u 18. minuti susreta. Mreže se do kraja prvoga dijela više nisu tresle iako su Đakovčani mogli na odmor otići i s izražajnijom prednošću da su udarci Klemena pet minuta kasnije te Stipanovića, Barukčića i Pongračića u završnici prvoga poluvremena bili za nijansu precizniji.

Nastavak je ponudio puno otvoreniju igru s obje strane. Momčad Hrvoja Bušića tražila je drugi pogodak kojim bi vrlo vjerojatno zaključila priču dok su gosti iz Ivankova, ponukani rezultatskim minusom, preuzeli više rizika u nastavku, a prvu prigodu za poravnanje imali su već u 47. minuti preko Borka koji se sjurio prema Nevistiću koji je i još jednom zaključao svoja vrata. Domaćini uzvraćaju samo minutu kasnije – Pongračić je tukao s ruba kaznenog prostora, vratar Anić brani, a odbijanac nije iskoristio strijelac vodećeg pogotka Barukčić čiji udarac završava u obrambenom bloku gostiju. Serija prilika Crveno-plavih nastavila se preko Mihaela Pongračića koji je u nekoliko navrata opasno prijetio u kombinaciji s Lulićem, ali nikako da se gostujuća mreža ponovno zatrese. Kako se susret primicao kraju, gosti su intenzivnije boravili na polovici domaćina sa željom da se kući vrate neporaženi, ali to im u konačnici nije uspjelo zahvaljujući odgovornoj i izrazito discipliniranoj igri đakovačkog trećeligaša koji je tako povezao dvije pobjede i popeo se na sedmu poziciju trećeligaške karavane.

Značajan pomak u igri u posljednjim utakmicama rezultat su kvalitetnog rada, a svakako treba izdvojiti i momčadski duh koji se itekako osjeti te sinergiju svih ‘u i oko’ Kluba, a to kadtad mora izaći na vidjelo.

Novi veliki ispit HNK Đakovo Croatia imat će u idućem kolu na gostovanju u Kutjevu, no s ovakvim pristupom, požrtvovnošću i disciplinom u svim segmentima Đakovčani se nikoga ne trebaju plašiti.

Treća HNL Istok, 11. kolo: HNK Đakovo Croatia – NK Bedem 1:0 (Barukčić 18’).