S puno optimizma krenuli su đakovački košarkaši u Kaštele gdje su u sedmom kolu igrali protiv domaćina koji je u šest kola osvojio samo jednu pobjedu. Međutim, desetkovani izostancima, Đakovčani su doživjeli poraz rezultatom 88:61.

PRVA KOŠARKAŠKA LIGA, 7. KOLO

88:61

(21:13; 28:18; 18:10; 21:20)

Kaštel Sućurac – Sportska dvorana Sokolana. Gledatelja: 200. Suci: Marko Živaljić, Dino Vukušić i Neven Jurjević. Opunomoćenik HKS-a: Stipe Barišić.

RIBOLA KAŠTELA: Vidović 4, Biočić 7, Bilandžić 8, Sanader 2, Krešić 24, Bare, Vručinić 15, Rašetina 13, Pruže 4. Trener: Toni Biočić.

ĐAKOVO: Vladović 2, David Vukadin, Češkić 13, Hajduković 5, Šimun Vukadin, Čupić 2, Matej Karlović 27, Mikulić 3, Stjepan Vukadin, Hrkač 9. Trener: Davor Lončarić.

S puno optimizma krenuli su đakovački košarkaši u Kaštele gdje su u sedmom kolu igrali protiv domaćina koji je u šest kola osvojio samo jednu pobjedu. Međutim, opet je đakovačka momčad otputovala nekompletna: na put nisu krenuli Marko Karlović, Ivan Car, Ivan Miličević i Ivan Kelava.

Košarkaši Ribole otvorili su utakmicu s vodstvom 10:0 i već od samoga početka dali do znanja gostima da će bodovi ostati u Dalmaciji. Međutim, Đakovčani su uzvratili serijom 7:0 te su došli do rezultata 10:7, ali gosti ponovo zabijaju pet poena zaredom i odlaze na 15:7. Do kraja prve četvrtine Kaštelani su došli do plus 8 (21:13).

I druga četvrtina bila je u znaku domaćina. Kaštelani su u 11. minuti postigli šest poena i otišli na dvoznamenkastu prednost 27:13. U tim trenucima u đakovačkim redovima nije bilo potrebnoga učinka Kristijana Vladovića i Antuna Hrkača, a goste nije služio niti šut s distance. U 15. minuti domaćini su već imali plus 20 (37:17) i već tada je utakmica bila odlučena. Na odmor su domaćini otišli s prednošću od 49:31.

Ništa drugačije nije bilo niti u trećem periodu utakmice. Kaštelani su čuvali stečenu prednost, a u đakovačkim redovima, uz raspoloženoga Mateja Karlovića, priključio se i Matej Češkić. Ipak, to nije bilo dovoljno za značajnije smanjenje rezultata.

Najbolju igru Đakovčani su pružili početkom posljednje četvrtine kada su za 2:38 minuta napravili seriju 12:0 i došli do minut 14 (67:53). Ali, domaćini brezo vraćaju stečenu prednost i do kraja utakmice dolaze do visokih 27 razlike.

U domaćim redovima najbolji Maro Krešić (24 poena, šuta za dvicu 8/10, trica 2/4, 7 skokova), Marin Vručinić (15 poena, šut za dvicu 3;5, trica 2/4). Frano Marasović ubacio je 10 poena uz stopostotni šut za dva poena (5/5). i slobodna bacanja (1/2).

U đakovačkim redovima već poslovično najbolji Matej Karlović s 27 poena, Matej Češkić dodao je 13, Antun Hrkač 9 poena.

Izvor: Miro Šola