ĐAKOVO – OSIJEK 22:26 (10:14)

Đakovo – Nastavno sportska dvorana Đakovo. Bez gledatelja. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (Vrpolje). Delegat: Damir Kuti (Vukovar).

ĐAKOVO: Božičević 3, Jarčević 1, Tomašević, Lasić 1, Omrčanin, Rinčić, Kokanović, Klepo, Kolar, Ćurić 5, Bradarić, Zatezalo 3, Mesić, Matačić 9, Antunović. Trener: Domagoj Perlić.

OSIJEK: Horvat, Žganjer 1, Zrno 5, Pavlović 5, Bošnjak, Vuković 3, Babić 2, Mandić 2, Pleše 3, Čuić 1, Ninaj 5, Antonio Carević, Filip Carević, Goluža, Mudrovčić. Trener: Renato Kuzmić.

Nakon duge stanke izazvane mjerama Vlade i Stožera Civilne zaštite, đakovački su rukometaši večeras (17. veljače) odigrali utakmicu drugoga kola Kupa Regije Istok. Protiv prvoligaša Osijeka upisali su poraz i tako se oprostili od kup natjecanja.

Odlično je počelo za Đakovčane. S tri gola Ćurića i jednim Matačića domaćini su u šestoj minuti poveli 4:1 i činilo se da će trasirati put k pobjedi. Međutim, Osječani su za samo tri minute došli do poravnanja 4:4, a nakon toga, do dvadesete minute igralo se gol za gol. Kod rezultata 8:8 Osječani prave mini seriju 4:0 i odlaze na 12:8, a četiri gola prednosti gosti su sačuvali do odlaska na odmor.

Početkom drugoga dijela s dva gola (Matačić, Ćurić) Đakovčani su smanjili gostujuće vodstvo na 12:14 i činilo se da će uhvatiti rezultatski priključak.  Ali Pavlović, Zrno i Babić s tri pogotka ponovo prave razliku od pet golova. Đakovčani u 43. minuti ponovo dolaze na minus 2 (16:18), ali gosti su kontrolirali rezultat i mirno priveli utakmicu kraju. I zasluženo odlaze u sljedeći krug kup natjecanja.

U đakovačkim redovima najbolji igrač bio je Luka Matačić, strijelac devet pogodaka, pet puta se u listu strijelaca upisao Renato Ćurić, a po tri su gola postigli Marin Božičević i Borna Zatezalo. To je bilo premalo da bi se iznenadio i pobijedio osječki prvoligaš.

Izvor: DJ Sport/Miro Šola