HAJDUK (ŠP) – ĐAKOVO CROATIA 2:6 (0:5)

Široko Polje – Igralište Široko Polje. Bez gledatelja. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Strijelci: 0:1 Dogan (15.), 0:2 Luka Kolak (23.), 0:3 Dogan (26.), 0:4 Klemen (36.), 0:5 Kirchbauer (40.), 0:5 Dubravac (56.), 1:6 Gurdon (65.), 2:6 Gurdon (73.).

HAJDUK (ŠP): Ivić, Bošković, Blažević, Perak, Ljubić, Blažeković, Šarić, Rudnički, Drmić, Stjepan Đambić, Gurdon. (Još su igrali: Čečura Vinko, Mamić, Mišetić, I. Đambić). Trener: Stjepan Šušak.

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Bošković, Klemen, Kolak, Duje Batinić, Domagoj Ivić, Ljuban Ivić, Grgačević, Kirchbauer, Ljulj, Dogan. (Još su igrali: Sitar, Damjanović, Dubravac, Ante Batinić, R. Kolak, Čuić, Ilakovac, Piler, Milić, Petričević, Pedić). Trener: Hrvoje Bušić.

Nakon niz peripetija oko odigravanja pripremnih utakmica nogometaši Đakovo Croatije ove su subote (13. veljače) gostovali u Širokom Polju i odigrali prvu pripremnu utakmicu. Protiv viceprvaka Druge županijske nogometne lige  Đakovčani nisu imali previše problema jer su već u prvih 45 minuta postigli pet pogodaka i tako riješili dvojbe oko pobjednika. U 15. minuti Dominik Dogan postigao je prvi đakovački pogodak, a osam minuta kasnije (23.) drugi pogodak postigao je Luka Kolak. Dogan je u 26. minuti postigao svoj drugi pogodak, a do kraja prvoga poluvremena u listu strijelaca upisali su se i Klemen i Kirchbauer. Domaćini u prvom poluvremenu nisu mogli protiv razigranih Đakovčana tako da nisu niti jednom ozbiljnije zaprijetili golmanu Jukiću.

U drugom dijelu trener Đakovo Croatije Bušić dao je priliku svim igračima tako da su domaćini uspostavili terensku ravnotežu. Gosti su golom Dubravca poveli sa 6:0 da bi u nastavku utakmice, domaćini preuzeli terensku inicijativu i s dva pogotka Stjepana Gurdona postavili konačan rezultat 6:2. Hajduk je u drugom dijelu pokazao da će i ovoga proljeća biti jedan od glavnih kandidata za osvajanje prvoga mjesta u Drugoj županijskoj nogometnoj ligi.

Nogometaši Đakovo Croatije svoju će drugu pripremnu utakmicu odigrati u utorak protiv drugoligaša BSK-a iz Bijeloga Brda.

Izvor: DJSport/Miro Šola