U nedjelju, 5. kolovoza, vaterpolo klub Đakovo, na Gradskom je bazenu organizirao vaterpolski turnir na kojemu su sudjelovali: VK Osijek, VK Vukovar VK Marsonia i VK Mursa te domaćin Đakovo. Đakovački vaterpolisti odigrali su dvije utakmice: protiv Osijeka i Marsonije.

MARSONIA – ĐAKOVO  10:13

(2:3;3:2; 3:3; 2:5)

Đakovo – Gradski bazen. Gledatelja:100. Sudac: Tomislav Stojčić.

MARSONIA: Filip Tomić, Marin Maoduš, Marko Pejić 5, Gabrijel Grbušić 4, Kristijan Šimić, Marko Aničić 1, Luka Vrbljančević. Trener: P. Tomić.

ĐAKOVO: Bruno Markulić, Karlo Ditrih 1, Bariša Petrović 1, Ivan Barišić 8, Marko Grbavac, Neven Markulić, Jure Rotim, Kristijan Previšić 1, Vlado Šimić, Borna Išasegi, Gabrijel Abramović 2, Davor Rac, Mislav Petrović. Trener: Gabrijel Abramović.

Đakovčani i Brođani odigrali su zanimljivu utakmicu u kojoj je neizvjesnost trajale sve do posljednje četvrtine. Naime, prvu četvrtinu dobili su Đakovčani s minimalnih 3:2, a istom mjerom uzvratili su im Brođani u drugoj četvrtini. Neizvjesno je bilo i u trećem dijelu utakmice koji je završio bez pobjednika 3:3. U posljednjoj četvrtini do izražaja je došla duža klupa jer su Brođani imali samo sedam igrača i fizički više nisu mogli pratiti đakovački ritam. U završnici utakmice ključni igrač za đakovačku pobjedu bio je Ivan Barišić, strijelac četiri od pet golova. Ujedno, on je bio i najbolji igrač s osam postignutih golova. U brodskim redovima najzapaženiji dvojac bio je Marko Pejić s pet i Gabrijel Grbušić sa četiri pogotka.

ĐAKOVO – OSIJEK  3:10

(2:1; 0:3; 1:1; 0:5)

Đakovo – Gradski bazen. Gledatelja: 100. Sudac: Hrvoje Jambrović.

ĐAKOVO: Bruno Markulić, Karlo Ditrih 1, Bariša Petrović, Ivan Barišić, Marko Grbavac, Neven Markulić, Jure Rotim, Kristijan Previšić, Tihomir Klemen, Borna Išasegi, Gabrijel Abramović 2, Drago Rotim, Josip Breulj. Trener: Gabrijel Abramović.

OSIJEK: Tomislav Primorac 1, Toni Kalođer 2, Hrvoje Kolarić 1, Josip Zeko 2, Tin Peko, David Milas 3, Branimir Kružić 1, Arijan Zec, Dominik Zec. Trener: Hrvoje Kolarić.

Đakovčani su odlično odigrali prvu četvrtinu kada su golovima Karla Ditriha i Gabrijela Abramovića vodili 2:1. Međutim, Osječani su u drugoj četvrtini napravili preokret i s tri pogotka (David Milas 2 i Josip Zeko 1) poveli 4:2. U trećoj četvrtini pao je po jedan gol na obje strane (1:1).U posljednjem periodu igre u bazenu su postojali samo Osječani koji su s pet pogodaka došli do visoke i zaslužene pobjede.

U trećoj utakmici Mursa je bila bolja od Marsonije rezultatom 20:6, a utakmica Osijek – Vukovar igra se u četvrtak u Osijeku.