DRUGI PLIVAČKI MITING „ZLATNI DUKAT“

Nakon dvodnevnih natjecanja, u subotu i nedjelju, 29. i 30. lipnja, na đakovačkom Gradskom bazenu, dobili smo najbolje drugoga po redu Plivačkoga mitinga Zlatni dukat kojega je organizirao Plivački klub „Đakovo“. Uz domaćine na mitingu su nastupali i sljedeći klubovi: Olimp-Zabok, Osijek Žito, Marsonia, Vinkovački PK, Siklós SE, Orahovica, Dubrava.

Boje đakovačkoga kluba branili su: Stjepan Vuković, Noa Galić, Antonio Pavlović, Martin Perić, Darijo Kreković, Marko Kolak, Roko Kolak, a u ženskoj konkurenciji: Iva Grizelj, Helena Nikolić i Gita Glavačević.

Nakon dvodnevnih natjecanja đakovački plivači osvojili su ukupno jedanaest medalja. Zlatnu medalju osvojila je Helena Nikolić, srebrne medalje pripale su: Roku Kolaku, Stjepanu Vukoviću u Giti Glavačević.

Brončana odličja osvojili su: Helena Nikolić (2), Iva Grizelj (2), Marko Kolak (2) i Roko Kolak.

U subotnjem programu Đakovčanima dva četvrta i jedno peto mjesto

U subotnjem programu odrađeno je pet disciplina (50 m leptir, 100 m slobodno, 200 m mješovito, 100 m prsno i štafeta 4 X 50 mješovito). U muškoj konkurenciji A kategorije na 100 metara prsno Đakovčanin Antonio Pavlović zauzeo je četvrto mjesto s vremenom 2:28,17. Najbolji rezultat – peto mjesto – u subotnjem programu, u utrci na 100 metara prsno ostvarila je Helena Nikolić s rezultatom 2:01,51. Đakovačka seniorska štafeta na 4 X 50 mješovito u sastavu: Martin Perić, Antonio Pavlović, Stjepan Vuković i Noa Galić ostvarila je četvrti rezultat s vremenom 3:34,62.

Najuspješniji Đakovčani: Iva Grizelj, Helena Nikolić i Marko Kolak

U nedjeljnom dopodnevnom programu plivačice i plivači nastupili su u disciplinama: 200 m leđno, 50 m slobodno, 100 m leptir, 50 m leđno i štafeti 4 X 50 m slobodno. U A kategoriji utrke na 50 m slobodno Iva Grizelj osvojila je brončanu medalju s vremenom 34,46.

Odličan je bio Stjepan Vuković u disciplini 50 metara slobodno. U cilj je ušao kao četvrti s vremenom 36,16, a na šesto mjesto plasirao se Marko Kolak s isplivanih 38,61. U B kategoriji 50 metara slobodno Roko Kolak osvojio je peto mjesto (42,42). Iva Grizelj osvojila je treće mjesto u utrci na 50 metara leđno s rezultatom 48,16. U muškoj konkurenciji Stjepan Vuković osvojio je peto mjesto (47,85), Marko Kolak bio je šesti (51,27), Darijo Kreković sedmi (59,51). Đakovačka štafeta 4 X 50 slobodno u sastavu: Marko Kolak, Stjepan Vuković, Roko Kolak i Noa Gjalić osvojila je četvrto mjesto s vremenom 2:41,06.

U nedjeljnom popodnevnom programu na rasporedu su bile utrke na: 50 m prsno, 100 m leđno, 200 m slobodno, 200 m leptir i 200 m prsno.U utrci na 50 metara prsno (B kategorija) Helena Nikolić osvojila je treće mjesto s vremenom 54,82, a odmah do nje bila je Gita Glavačević na četvrtom mjestu s 1:03,83.

Treće mjesto osvojio je i Marko Kolak u utrci na 50 metara prsno. Njegov rezultat bio je 49,97, a na četvrtom mjestu utrku je završio Darijo Kreković (54,76) dok je petoplasirani bio Antonio Pavlović s vremenom 1:04,55.U B kategoriji najbolji đakovački plasman – drugo mjesto – ostvario je Roko Kolak s vremenom 1:02,21. U utrci na 200 metara slobodno Iva Gizelj pokazala je odličnu formu. U cilj je uplivala kao četvrta s vremenom 3:05,61. U muškoj konkurenciji najbolje domaće rezultate ostvarili su u utrci na 200 metara slobodno. Stjepan Vuković bio je drugi (3:16,39) dok je Marku Kolaku pripalo treće mjesto s 3:18,14. Odmah do njih na četvrtom mjestu utrku je završio Antonio Pavlović (3:55,48), a šesti je Darijo Kreković (4:04,35). U B kategoriji Roko Kolak zauzeo je treće mjesto s vremenom 3:41,27. I na kraju natjecanja, Đakovčanke su došle na svoje. U utrci na 200 metara prsno Helena Nikolić osvojila je prvo mjesto s vremenom 4:25,32, a Gita Glavačević u cilj je stigla kao druga (4:53,01).