Đakovački rukometaši upisali su gostujući poraz u Zagrebu na startu Prve B rukometne lige sjever.

PRVA B HRVATSKA RUKOMETNA LIGA SJEVER, 1.KOLO

MAKSIMIR PASTELA – ĐAKOVO 29:27 (14:17)

Zagreb – Dvorana MIOC-a. Gledatelja: 100. Suci: Ivan Luketić I Lovro Tomović (Rijeka).

MAKSIMIR PASTELA: Perić, Brzica 4, Periša 1, Drinovac, Jurić 13, Lacković 3, Cikatić 1, Turkalj, Vrgoč 4, Kolić, Obradović 3, Vranjković, Tičić, Puvačić Solomun, Zelić. Trener: Matija Bilušić.

ĐAKOVO: Ostajmer, Novoselović, Stipić, Jukić, Poplašen 1, Ćurić 8, Šimić 3, Goluža 12, Bradarić,  Tot, Grabar, Šestak, Klepo , Perković, Kostić, Božičević 3. Trener: Domagoj Perlić.

Đakovački rukometaši u Zagrebu su odigrali hrabru utakmicu u kojoj su, da je bilo malo više iskustva, mogli do pobjede.

Đakovčani na odmoru plus 3

Na samom početku utakmice, mladi đakovački igrači bez imalo respekta prema domaćinu krenuli su u šestoj minuti vodstvom 4:2. U utakmicu je odlično krenuo Mario Goluža postigavši tri od pet prvih  golova. Šimić je seriju otvorio prvim golom, a odličnu utakmicu najavio je i Renato Ćurić. Međutim, domaćini su uhvatili priključak golovima Lackovića, Periše, Jurića i Brzice. Ali, Ćurić i Goluža drže đakovačku prednost da bi Zagrepčani  došli do vodstva pri rezultatu 8:7, a dva su gola prednosti imali kod 10:8. Momčadi su se izmjenjivale u minimalnim vodstvima sve do rezultata 13:13 kada Đakovčani u završnici susreta, golovima Ćurića i Goluže došli do osjetnije prednosti s kojom su otišli na odmor (17:14). Bio je to odličan zalog za nastavak utakmice.

i

„Flaster“ nad Golužom

Đakovčani su u prvih petnaest minuta nastavka održavali prednost od jednoga do tri gola, a domaćini su krenuli s „flasterom” nad Marijom Golužom što se pokazalo ključnim trenutkom utakmice. Maksimir Pastela napravio je seriju 5:1 i time došao u vodstvo 21:20. Ipak, Đakovčani se uspijevaju vratiti i doći do plus 2 pri rezultatu 24:22. u samoj završnici do izražaja je došlo iskustvo domaćina, odnosno neiskustvo Đakovčana. U 52. minuti gosti postiži tri pogotka zaredom i prelaze u vodstvo 27:26. U tim trenucima nerješiva enigma za đakovačku obranu bio je Ivan Jurić koji će se na kraju zaustaviti na 13 postignutih pogodaka. Renato Ćurić poravnava rezultat na27:27, ali u samoj završnici Ivan Jurić i Mario Lacković postižu dva pogotka za konačnih 29:27.

U domaćim redovima najbolji igrač susreta bio je Ivan Jurić s 13 golova, Tin Brzica i Fabijan Vrgoč postigli su po četiri.

Kod Đakovčana najbolji Mario Goluža s 12 i Renato Ćurić sa osam pogodaka.

Poraz svoje momčadi komentirao je trener Domagoj Perlić: „Šteta što smo izgubili ovu utakmicu jer smo bili ravnopravan protivnik. Međutim, neiskustvo se pokazalo ključnim. Kada su „flasterom“ odvojili Golužu, u napadu više nismo postojali, napravili smo nekoliko tehničkih pogrešaka, u nekoliko napada uopće nismo šutirali na gol, a obrana nam je postala propusna. Unatoč svim tim problemima, tek u završnici domaćini su postigli dva pogotka i došli do pobjede. Šteta jer mislim da smo iz Zagreba mogli doći neporaženi. Svjestan sam da imamo mladu i neiskusnu momčad i vjerojatno će ovakvih situacija tijekom prvenstva biti još, rezignirano je zaključio đakovački trener Domagoj Perlić.