HNK ĐAKOVO CROATIA – Nk Zrinski Jurjevac 2:0

Odigrano je posljednje jesensko kolo Treće hrvatske nogometne lige Istok u kojem su nogometaši HNK Đakovo Croatije ugostili momčad Zrinskog iz Jurjevca u lokalnom derbiju, a znatno raspoloženiji i u konačnici uspješniji bili su Crveno-plavi slavivši rezultatom 2-0.

Prvo poluvrijeme proteklo je u vrlo opreznoj igri s obje strane, a nešto opasniji bili su gosti jer su u nekoliko navrata pokušavali iznenaditi Nevistića koji se nije dao iznenaditi. S druge strane opasno zaprijetio i Renato Lulić, ali na odmor se ipak otišlo s miroljubivih 0-0.

Trener domaćih Hrvoje Bušić sa stručnim stožerom u poluvremenu je s igračima dogovorio taktiku što je rezultiralo činjenicom da je nastavak ponudio sasvim drugu priču.

Već u ranoj fazi nastavka Đakovčani dolaze do rezultatske prednosti i to nakon pogreške gostujuće momčadi koju je iskoristio iskusni Pongračić preciznim udarcem s ruba šesnaesterca za 1-0 u 54. minuti susreta.

Svega nekoliko minuta kasnije još jedan pogodak u mreži Jurjevčana. Novu pogrešku gostujuće obrane iskoristio je Barukčić koje je vrlo kvalitetno izborio loptu, dodao do Pongračića a ovaj vrhunskim dodavanjem uposlio Dinu Burazina, koji je lukavo prevario svog igrača i matirao vratara Zrinskog Stipanovića za 2-0. Gosti se do kraja susreta očito nisu oporavili od šoka, tek su u 70. minuti zaprijetili preko Moisesa iz slobodnjaka, ali Nevistić se nije dao iznenaditi.

Momčad Josipa Milardovića je zaprijetila i u 87. minuti – nakon ubačaja s desna Dubravac pogađa Dos Santosa koji tuče glavom, ali Nevistić je i ovoga puta bio siguran.

Tako je derbi Đakovštine, posve zasluženo pripao Đakovčanima koji su ovom pobjedom stigli do 25. boda i sedme pozicije na prvenstvenoj ljestvici.

Ono što u ovom trenutku nije teško primijetiti je činjenica da đakovački trećeligaš iz dana u dan raste u svakom pogledu. Itekako se osjeti zajedništvo, momčadski duh, uživanje u igri, a ujedno i sinergija momčadi, čelništva kluba i svih kojima je crveno-plava boja u krvi.

Paralelno s tim, intenzivno se radi na infrastrukturi, izgradnja terena s umjetnom travom je završnoj fazi realizacije, u tijeku je pristizanje sportske opreme za sve uzraste škole nogometa koja broji 260 malih nogometaša, a u pripremi je i novi projekt na stadionu Croatia 1971 na kojem se planira izgradnja pet terena s rasvjetom i navodnjavanjem, sve to je samo pokazatelj ozbiljnosti rada i dugoročnog plana Kluba u cjelini. Đakovčani misle ozbiljno.

Treća HNL Istok, 15. kolo: HNK Đakovo Croatia – Zrinski Jurjevac 2:0 (Pongračić 54’, Burazin 62’)