U susretu 23. kola Treće HNL Istok, momčad HNK Đakovo Croatije ugostila je NK Kutjevo, a nakon jednosmjerne utakmice slavili su domaćini s uvjerljivih 4-0.

Iznenađujući poraz u Bukovlju donio je promjene na klupi đakovačkog trećeligaša, a šok terapija očito je uredila plodom. Treneri Stjepan Bošković i Ivan Petrović itekako poznaju roster Crvenoplavih budući da su bili pomoćnici dojučerašnjem treneru Hrvoju Bušiću pa im priprema susreta protiv Kutjevčana nije bila posebno zahtjevna što je na koncu potvrdio i konačni rezultat.

Od samog početka utakmice na terenu je vladala isključivo jedna momčad i to domaća, a to je došlo na naplatu već u ranoj fazi, preciznije u 14. minuti, kada je kapetan domaćina Tomas Grgačević, najprije zaobišao vratara Pedića i pogodio vratnicu, ali iz drugog pokušaja ipak poslao loptu u praznu mrežu za 1-0.

Susret je praktično odlučen nakon svega prve četvrtine odigranog susreta. Naime, igrala se 22. minuta kada je Ljuban Ivić preciznim dodavanjem uposlio Mihaela Pongračića koji izvrsno reagira između dvojice Bijelozelenih i s udaljenosti od desetak metara precizno pogodio za sigurnih 2-0.

Nastavak do poluvremena ponudio je nešto manje uzbuđenja, domaćini očito zadovoljni trenutnim rezultatom, a gosti posve nemoćni u igri prema naprijed tako da se na odmor otišlo s  2-0 za bolju momčad.

Drugo poluvrijeme gledali smo presliku otvaranja susreta, ali je ovoga puta visok nivo igre HNK Đakovo Croatije potrajao do samoga kraja. Vidjeli smo motiviranu i agresivnu domaću momčad koja je  igrala konstantno bez oscilacija, vrlo čvrsto u svim linijama što je u konačnici rezultiralo s još dva pogotka u mreži gostiju iz Kutjeva.

Na treći pogodak čekalo se do 70. minute – Fabijan Petričević, koji je nedugo prije toga ušao u igru, izvrsno je ubacio u srce kaznenog prostora, a u skoku se najbolje snašao Grgačević koji glavom postiže svoj drugi, a ukupno treći pogodak Đakovčana.

‘Točku na i’ postavio je Tomislav Bošković samo četiri minute kasnije. Udarac iz kuta izveo je Pongračić uposlivši Domagoja Damjanovića koji prima loptu i centrira na drugu vratnicu do Luke Kolaka, a Kolak nesebično spušta do stopera domaćina Boškovića, a ovaj po četvrti puta šalje vratara Kutjeva Pedića po loptu u mrežu.

Do kraja susreta bilo je još nekoliko izglednih prilika za domaći tim, ali rezultat se na semaforu više nije mijenjao. Na koncu, Stjepan Bošković i Ivan Petrović uspješno su odradili svoj zadatak. Uz sam rezultat, osjetila se odgovornost, volja, htijenje, prodornost ali i ogromna razlika u kvaliteti u odnosu na protivnika.

Postavlja se pitanje kako će momčad reagirati u idućim susretima, posebice na gostovanjima gdje su Đakovčani u posljednjih nekoliko susreta, najblaže rečeno zakazali i pravo je vrijeme da se i to ispravi, a ovakav pristup, zasigurno je garancija da je to itekako moguće.

Već u idućem kolu očekuje ih pravi ispit jer Đakovčani gostuju u Vukovaru, a protivnik je uvijek neugodni HNK Vukovar 1991, uz to i susjed na tablici – Vukovarci su trenutno treći, dok su crvenoplavi stepenicu niže na četvrtoj poziciji.

Treća HNL Istok, 23. kolo: HNK Đakovo Croatia – NK Kutjevo 4-0 (Grgačević 14′, 70′, Pongračić 22′, Bošković 74′)

Izvor|Foto: HNK Đakovo Croatia