POLUFINALE KUPA OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE

BSK (B. BRDO) – ĐAKOVO CROATIA  8:7 (3:3; 0:2)

Bijelo Brdo – Igralište Bijelo Brdo. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Matić (Osijek). Pomoćnici: Dino Knez (Osijek) i Igor Babić (Orahovica). Strijelci: 0:1 Barukčić (11.), 0:2 Dogan (17.), 1:2 Čikvar (55.), 1:3 Gbane (57. – ag), 2:3 Popović (78.),3:3 Aleksić (81.).

BSK (B. BRDO): Ilinčić, Aleksić, Muženjak (85. Gagulić), Gbane, Dabro, Dalić, Župan (56. Mihaljević), Mitrović (81. Horvat), Alvarez (46. Popović), Gvozdanović, Ivan Mihaljević (46.Čikvar). Trener: Tomislav Steinbruckner.

ĐAKOVO CROATIA: Nevistić, Dogan (60. Kirchbauer), Kolak, Bošković, Duje Batinić (83. Ljulj), Ljuban Ivić, Pongračić, Domagoj Ivić, Klemen, Galičić, Barukčić (67. Grgačević). Trener: Hrvoje Bušić.

Županijski kup došao je do svoje završnice. Naime, finalisti su izborili nastup u pretkolu Hrvatskoga kupa tako da je prvi cilj ostvaren. A finale će biti repriza prošlogodišnjega. BSK i Belišće prošle su godine igrali u Đakovu, a Belišćani su bili bolji nakon izvođenja jedanaesteraca.

Nije se znalo tko je drugoligaš, a tko trećeligaš

A Đakovčani su na teren izveli gotovo najjaču postavu (nedostajao ozlijeđeni Grgačević) što je pokazalo da igrači trenera Hrvoja Bušića imaju što reći protiv bijelobrdskoga drugoligaša.

Đakovčani su odigrali odlično prvo poluvrijeme ne dopustivši domaćinu da postavi svoju igru. Već u 11. minuti gosti su poveli 1:0. Slobodan udaraca izveo je Mihael Pongračić, prečka je spasila golmana Ilinčića, ali iz odbijanca Mateo Barukčić šalje loptu u mrežu. Domaćini se nisu niti snašli, a na semaforu je stajalo 0:2. Nakon kornera Đakovčani su iz duplog pasa ubacili loptu na drugu stativu gdje se sam našao Dogan koji glavom trese mrežu. Do kraja prvoga dijela, domaći igrači nisu mogli ništa jer je đakovačka obrana: Nevistić, Bošković, Kolak, Klemen bila na visini zadatka.

U nastavku utakmice trener BSK-a Tomislav Stenibruckner napravio je pravi potez te u igru uveo Čikvara. Taj potez donio je ploda jer je spomenuti igrač u 57- minuti smanjio rezultat na 1:2. Ubačenu loptu s lijeve strane na drugoj je vratnici dočekao domaći napadač i pogodio đakovačku mrežu. Taj gol dao je dodatni impuls da domaćini još žešće krenu prema protivničkom golu, ali Đakovčani su odgovorili pravom mjerom. U 57. minuti najbolji đakovački igrač Mateo Barukčić pobjegao je svojim čuvarima, odigrao povratnu loptu na koju je natrčao Gbane i zatresao vlastitu mrežu. Domaćini su nakon toga krenuli na sve ili ništa kako bi izbjegli poraz. Igra se preselila na gostujuću polovinu, a domaćini su za samo tri minute došli do izjednačenja. U 78. minuti izveli su skraćeni korner, na prvoj vratnici našao se Popović koji skreće loptu u mrežu. Tri minute kasnije uslijedio je i treći domaći pogodak, a strijelac je bio Aleksić.

Repriza prošlogodišnjega finala Kupa

Šteta što su Đakovčani propustili vodstvo od 2:0 i 3:1 jer su bili daleko bolji od svojih protivnika. Trener Bušić napokon je mogao izvesti najjaču postavu čime su njegovi igrači pokazali veliki potencijal.

U lutriji jedanaesteraca ponovo su Đakovčani „bili blizu raja“. Kirchabauer je imao priliku donijeti pobjedu svojoj momčadi, ali golman Ilinčić spasio domaću momčad. U šestoj seriji udarac Ljubana Iviča golman je obranio i tako BSK-u donio prolaz u finale.

Izvor: Miro Šola