(17:28; 21:20; 15:19: 14:14)

Zagreb – Dvorana Sutlinska vrela. Gledatelja: 100. Suci: Branimir Galić, Mateo Pavičić, Darko Juraga. Opunomoćenik HKS-a: Marko Pauković.

RUDEŠ: Jurički 2, Zebić, Jurič 8, Zadro 3, Štirjan 6, Nakić-Vojnović 15, Cvitković 4, Jablan 8, Ljubičić 5, Hofman 7, Ivanković 10, Krolo. Trener: Milan Ličina.

ĐAKOVO: Vladović 11, Kelava 2, Češkić 7, Hajduković 11, Šimun Vukadin, Čupić 5, Matej Karlović 22, David Vukadin, Stjepan Vukadin 2, Marko Karlović 10, Hrkač 11. Trener: Davor Lončarić.

Đakovački košarkaši pobjedom protiv Rudeša ostvarili su i najveći uspjeh u kup natjecanju, Ovom pobjedom Đakovčani su uzvratili za prvenstveni poraz iz trećega kola. Igrači trenera Lončarića već su u prvoj četvrtini ostvarili dvoznamenkasto vodstvo i time usmjerili utakmicu prema svojoj pobjedi. Matej Karlović otvorio je utakmicu prvim poenima, ali su Jurić tricom i Cvitković dvicom preokrenuli rezultat na 5:2, ali Karlović, Vladović i Hrkač serijom 8:0 dovode svoju momčad u vodstvo 10:5. Do kraja prve četvrtine gosti su došli do plus 10 (28:18). U 15. minuti Zagrepčani uspijevaju smanjiti rezultat na 33:37, ali tada gosti ponovo igraju puno bolje i vraćaju svoju prednost na deset koševa. Na odmor su Đakovčani otišli s vodstvom od deset poena (38:48).

U nastavku utakmice Đakovčani su rutinskom igrom sačuvali stečenu prednost iz prvoga dijela, a u samoj završnici trener Lončarić dao je priliku svim igračima. Tako su svoje prve seniorske minute upisali Šimun i David Vukadin

U đakovačkim redovima najefikasniji Matej Karlović s 22 poena, Hrkač, Vladović i Hajduković ubacili su 11, Marko Karlović 10, Češkić 7.

Ovom pobjedom Đakovčani su izborili drugo kolu Kupa, a košarkaši su zadali velike brige svome predsjedniku koji treba organizirati odlazak u Dubrovnik gdje ih očekuje istoimeni prvoligaš. Utakmica Dubrovnik – Đakovo igra se ovoga vikenda.