(21:24; 25:18; 7:21; 31:14)

Zagreb – Dvorana Sutinska vrela. Gledatelja: 100. Suci. Antun Toni Reić, Krešimir Anzulović i Mario Huzjak.

RUDEŠ: Zebić , Jurić 11, Zadro 3, galić 9, Štirjan 2, Vojnović, Cvitkvoić 19, Vranješ, Ljubičić 7, Hofman 7, Ivanković 3, Prkačin 17.

ĐAKOVO: Vladović 9, Kelava, Miličević, Češkić 15, Hajduković 2, Car 2, Čupić,Matej Karlović 27, Mikulić, Vukadin, Marko Karlović 1, Hrkač 21.

Đakovački košarkaši puni su optimizma otputovali u Zagreb vjerujući da i u gostima mogu doći do pobjede i tako nastaviti svoju košarkašku bajku. I od toga cilja nisu bili daleko. Tek u samoj završnici jedna ih je lopta dijelila od povoljnoga rezultata. Kada pogledate konačni rezultat, čini se da su Zagrepčani došli do sigurne pobjede, ali u posljednjoj minuti Đakovčani su imali 74:72, a domaćini su košem i slobodnim bacanjem Jurića došli u vodstvo 75:74. Minutu i pol prije kraja utakmice, Đakovčani se nalaze u kontri koja je mogao utakmicu usmjeriti na đakovačku stranu. Naime, Vladović je išao na protivnički koš, i umjesto da loptu doda Hrkaču on se odlučuje uposliti Mateja Karlovića koji šutira tricu i promašuje. U protunapadu domaćini tricom Zebića dolaze do vodstva 78:74, a  Đakovčani tada prekršajima pokušavaju stići zagrebačko vodstvo. Međutim, u završnici su domaćini slobodnim bacanjima došli do konačnih plus 7.

Inače, utakmica je protekla u dominaciji gostujuće momčadi. Đakovčani su utakmicu otvorili vodstvom 9:2 (strijelci Vladović 2,Češkić  5, Matej Karlović 2) i prednost su gosti održavali sve do kraja prve četvrtine. Najveće vodstvo imali su pri rezultatu 22:13, ali u završnici Zagrepčani ipak uspijevaju doći do zaostatka od minus 3 (21:24). U tim trenucima najraspoloženiji đakovački igrači bili su Matej Karlović, Antun Hrkač i Matej Češkić.

Đakovčani su dominirali i početkom druge četvrtine kada su došli do dvoznamenkastoga vodstva (32:21) i sve je upućivalo na to da će gosti prelomiti utakmicu već u drugoj četvrtini. Ali, tada se bude Roko Prkačin i Marko Jurić koji serijom koševa dovode svoju momčad u prihvatljiv minus. U 18. minuti koševima Cvitkovića domaćini dolaze do 37:41, a Roko Prkačin i Tomislav Cvitković dovode svoju momčad u prvo vodstvo 43:42 da bi Dino Hofman tricom zaključio drugu četvrtinu za vodstvo Rudeša 46:42.

Početak treće četvrtine pripao je domaćinu, ali tada se ponovo bude đakovački strijelci: serijom koševa Karlovića i Češkića u 27. minuti Đakovčani dolaze do 55:50, a u 29. ponovo i do dvoznamenkastoga vodstva (63:52). I napokon, u zadnjoj četvrtini, domaćini su učinili sve ne bi li stigli đakovačko vodstvo. I u tome su uspjeli. Rudeš je upisao prvu pobjedu, dok su Đakovčani osjetili gorčinu prvoga poraza.

U domaćim redovima najučinkovitiji Tomislav Cvitković s 19 poena i  Roko Prkačin sa 17 (double-double učinak: šut za dva poena 8/10; 11 skokova).U đakovačkim redovima Matej Karlović 25 poena (šut za dva poena 12/16, trica 1/9), Antun Hrkač dodao je 21 i Matej Češkić 1 (šut za tri poena 3/5).