TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

1. KOLO

Domagoj Jukić spašavao đakovačka tri boda

ĐAKOVO CROATIA – SLOGA (NG) 1:0 (1:0)

Đakovo – Stadion Đakovo. Sudac: Nikola Vuković (Osijek). Pomoćnici: Robert Nađ (Osijek) i Igor Marić (Osijek). Strijelci: 1:0 Grgačević (16.).

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Bošković, Grgačević (89. Galičić), Ljuban Ivić, Damjanović, Pongračić, Domagoj Ivić, Karimović, Ante Batinić (46. Kirchbauer), Češnik (46. Petričević), Klemen. Trener: Hrvoje Bušić.

SLOGA (NG): De Villa, Kašljević, Đaković, Eller, Fischer (46. Pavišić), Balunović,  Kotarski (83. Marino Marjanović), Blazina (86. Šimunović), Marjanović, Lanusović Katinić.

Za nogometaše Đakovo Croatije najvažnija je činjenica da su, u utakmici protiv Sloge iz Nove Gradiške, upisali pobjedu i tri boda, ali prema prikazanoj igri da su gosti odnijeli bod(ove) ne bi bilo nezasluženo

Gosti stvarali prilike, Grgačević za tri boda!

U prvih petnaest minuta gosti su pokazali više. U trećoj su minuti preko Ellera izveli  korner, lopta je došla do Frana Balunovića koji glavom puca preko gola. U petoj minuti domaći vratar Jukić nespretno ispucava loptu do Karla Fischera koji puca s ruba kaznenoga prostora, ravno u golmana. Prvu priliku domaćini su imali u šestoj minuti kada Tomas Grgačević puca prema golu, lopta se odbija od stative i završava u mreži. Međutim, sudac Nikola Vuković na intervenciju svoga pomoćnika poništava pogodak zbog zaleđa. Minutu kasnije prijeti Sloga. S ruba kaznenoga prostora puca Ivan Kašljević, ali golman Jukić bio je na mjestu. Novu opasnost domaćoj obrani priredili su gosti u 12. minuti.

Polukontra je krenula po lijevoj strani, udarac Tomislava Marjanovića brani golman Jukić. I nakon toga uslijedio je, pokazat će se kasnije, ključni trenutak utakmice. U 16. minuti na sredini terena loptu je osvojio Mihael Pongračić, odigrao loptu u dubini prema Tomasu Grgačeviću koji sam izlazi pred mladoga golmana Lovru De Villu. Mirno, prizemnu loptu đakovački kapetan šalje u nezaštićenu mrežu. Gosti i dalje napadaju tako da u 22. minuti Joško  Kotarski puca prema golu, ali Jukić je opet na mjestu.

U 32. minuti nova prilika Sloge čiji su igrači probili lijevi bok, ubačenu loptu u kaznenom prostoru dočekao je Balunović, ali njegov udarac završava tik pored vratnice. Do kraja prvoga dijela, igra se preselila na sredinu terena tako da više nije bilo opasnijih prilika niti s jedne niti s druge strane.

Gosti mogu žaliti za bod(ovima)!

U prvih desetak minuta nastavka Đakovčani su krenuli puno bolje. Ulaskom Petričevića i Kirchbauera domaćini su bili puno opasniji po lijevo strani. U 47. minuti Domagoj Ivić ubacuje povratnu loptu u protivnički peterac gdje se našao Branko Klemen. Njegov udarac golman De Villa čudesno brani. U 54. minuti Đakovčani su imali slobodan udarac. Odlično je naciljao Mihael Pongračić, ali lopta se od stative odbila u naručje gostujućega golmana.

U 60. minuti gosti su imali stopostotnu priliku. Ubačenu loptu s lijeve strane u kaznenom prostoru dočekao je Valentin Lanusović, ali puca pored gola. Đakovčani uzvraćaju deset minuta kasnije. Na lijevoj strani akcija Kirchbauera i Petričevića završava ubačajem ovoga posljednjega, Pongračić glavom s deset metara puca preko gola.

Ono što su gosti, točnije Joško Kotarski, promašili u 76. minuti može se svrstati u kategoriju „teže je promašiti nego pogoditi”. Po desnoj strani probio je Marjanović, ubacio loptu na đakovački peterac gdje se sam našao spomenuti Kotarski koji neobjašnjivo loptu šalje pored gola. U samoj završnici bilo je opasno pred oba gola. U 86. minuti Pongračić direktno iz kornera pogađa vratnicu. A gosti u posljednje dvije minite čak tri puta pucaju prema golmanu Jukiću koji je spašavao svoju momčad i time se prometnuo u najboljega igrača utakmice. Zahvaljujući njemu đakovačka mreže ostala je netaknuta.

S ova tri boda Đakovo Croatia popela se na treće mjesto (Čepin ima utakmicu manje) s 34 boda. U sljedećem 20. kolu Đakovčani gostuju u Valpovu.

Za vrijeme prvenstvene utakmice 19. kola Treće hrvatske nogometne lige Istok između Đakovo Croatije i Sloge iz Nove Gradiške stadion NK Đakovo posjetio je osječko-baranjski župan Ivan Anušić. U razgovoru s predsjednikom kluba Ivanom Mikulićem obišli su pomoćni teren koji je u ovom trenutku preoran i čeka renoviranje.

Za Jurjevčane kobne završne minute

ORIOLIK – ZRINSKI (J) 2:0 (1:0)

Oriovac – Igralište Oriolik. Sudac: Dino Zrno (Otok). Pomoćnici: Franjo Vučko (Otok) i Dalibor Marković (Vinkovci). Strijelci: 1:0 Batalo (45.), 2:0 Đerek (90.).

ORIOLIK: Herceg, Dančević, Kuzmić, Bilić (75. Lucić), Batalo, Jurić, Morber (53. Galović), Lucić, Stahović (90. Marušić), Živatović, Đerek. Trener: Milan Tomljenović.

ZRINSKI (J): Pintarić, Matković, Kegelj, Moises (68. Severović), Ulm, Kukučka (84. Lukačević), Marcelo, Majdiš, Begović, Mendeš (53. Jakić), Žutić. Trener: Josip Milardović.

Nakon poticajne prve proljetne pobjede protiv Čepina, nogometaši Zrinskoga doživjeli su poraz u Oriovcu kod momčadi koja je u utorak ispala u četvrtfinalu Kupa Hrvatske od prvoligaša Istre 1962. Jurjevčani su doživjeli poraza primivši dva pogotka u završnici prvoga i drugoga dijela utakmice.

Kada se činilo da će obje momčadi na odmor otići bez pogodaka, u posljednjoj minuti prvoga dijela Batalo je primio loptu na desetak metara od jurjevskoga gola i uputio loptu ispod golmana Pintarića.

U nastavku utakmice gosti su krenuli puno otvorenije prema domaćem golu, postigli su pogodak koji je poništen zbog zaleđa. Gosti su protestirali, ali sudac Dino Zrno ostao je neumoljiv – poništio je gol Zrinskoga. Do kraja utakmice gosti nogometaši Zrinskoga krenuli su na sve ili ništa i u samom završnici kada su se potpuno otvorili primili su i drugi pogodak. Za konačnih 2:0 zabio je Đerek.

Ovim porazom nogometaši Zrinskoga pali su za jedno mjesto, trenutno su dvanaesti s 23 boda. U sljedećem 20. kolu Zrinski na svom terenu dočekuje momčad Bedema iz Ivankova.