U susretu petog kola Treće HNL – Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije ugostili su Mladost iz Ždralova, a u dramatičnoj završnici uspješniji su bili domaćini slavivši rezultatom 2:1.

Otvaranje utakmice ponudilo je šahovsko nadmudrivanje na sredini terena u kojem se nešto bolje snalaze Đakovčani uz nekoliko pokušaja, ali ne i ozbiljnijih prijetnji gostujućem vrataru. Čvrst obrambeni blok momčadi iz Ždralova djelovao je neprobojan prvih dvadesetak minuta, no u 25. minuti vratar Mladosti Srbljanović ipak je morao vaditi loptu iz mreže.

U gužvi koja je nastala u gostujućem šesnaestercu najbolje se snašao Bruno Barišić Jaman koji s visine peterca preciznom ljevicom pogađa za 1:0 i veliko slavlje 400-tinjak domaćih navijača. Đakovčani su u samoj završnici prvog poluvremena mogli i udvostručiti prednost kada je Petričević osvojio lijevu stranu, kvalitetno tukao, ali centimetri su ga dijelili od pogotka, a ujedno i povećanja vodstva.

Nogometaši Đakovo Croatije odlučnije su ušli i u nastavak susreta, upravo s ciljem što ranijeg postizanja pogotka znajući da bi ih on uvelike približio novim bodovima, a to se i moglo dogoditi u 51. minuti da je glavni arbitar susreta Bel pokazao na bijelu točku. Naime, Petričević se našao u izglednoj situaciji, igrač Mladosti Kosanović ga ruši, ali to nije bilo dovoljno za suca koji je procijenio da prekršaja za jedanaesterac nije bilo.

Kako se susret primicao kraju gosti su postajali sve opasniji, a to im se i isplatio deset minuta prije kraja kada su na visini jedanaesterca visoko skočili vratar đakovačke momčadi Jukić i napadač gostiju Sučić. Uspješniji u skoku bio je napadač gostiju poslavši loptu glavom u nebranjenu mrežu za 1:1.

Unatoč primljenom pogotku u kasnoj fazi utakmice, Đakovčani se nisu predavali i još su jednom pokazali čvrst karakter koji ih krasi ove sezone, a to im se na koncu i isplatilo. Igrala se 87. minuta kada je Petričević izveo udarac iz kuta, a Luka Kolak visoko skočio i glavom pospremio loptu u mrežu za 2:1 i veliko slavlje domaće ekipe na terenu, ali i u publici.

Ovom pobjedom Đakovčani su stigli do sedmog boda na kontu učvrstivši tako svoju poziciju u sredini tablice. Idućeg vikenda Lelasova momčad ponovno igra kao domaćin na Pazarištu, a u goste im dolazi Belišće.

5. kolo Treće HNL – Istok: HNK Đakovo Croatia – Mladost Ždralovi 2:1 (Barišić Jaman 25′, Kolak 87′ / Sučić 80′)