NAŠK – ĐAKOVO CROATIA 1:1 (1:1)

Našice – Gradski stadion Našice. Sudac: Oliver Romić (Osijek). Pomoćnici: Robert Nađ (Osijek) i Fran Jerbić (Osijek). Strijelci: 0:1 Domagoj Ivić (17.), 1:1 Janžek (44.).

NAŠK: Mikičić, Dominik Dubravac, Janžek, Rukavina, Lukačić, Mađaš, Patrik Dubravac (90. Babić), Tomić, Zahatek, Barišić, Vučemilović. Trener: Mario Barišić.

ĐAKOVO CROATIA: Jukić, Kolak, Bošković, Ljuban Ivić, Burazin, Damjanović (82. Klemen), Domagoj Ivić, Petričević, Karimović, Kirchbauer, Češnik (63. Galičić). Trener: Hrvoje Bušić.

Ova utakmica u regularnom je dijelu prvenstva (jesenski dio prvenstva) izazvao je dosta žuči i reakcija jer su domaćini uspjeli odgoditi utakmicu zbog četvorice igrača koji su imali povišenu temperaturu. Podsjetimo, Đakovčani su došli na utakmicu, ali tada je uslijedila predstava koja je donijela odgodu utakmice. I nakon dugoga iščekivanja Našičani i Đakovčani našli su se u srijedu 17. ožujka na Gradskom stadionu u Našicama. Podjela bodova, prema prikazanoj igri, realan je rezultat. Iz đakovačke perspektive: uspjeh ili neuspjeh?

Uspjeh je ako prihvatimo uobičajene trenersku rečenicu da je svaki bod u gostima dobar bod. U dvije odigran proljetne utakmice Đakovčani na gostovanjima osvojili bod, dakle dva boda koja ih i dalje ostavljaju neporaženima. Složit ćemo se, nije loše.

Uspjeh je ako znamo da su Đakovčani u Našice otputovali bez čak pet standardnih igrača (kartoni: Grgačević, Pongračić, Duje i Ante Batinić, Barišić). Složite ćemo se, uspjeh.

Neuspjeh je ako znamo da su Đakovčani postavili visok cilj: borbu za sam vrh tablice. Ako je to tako, onda se utakmice protiv Oriolika i NAŠK-a moraju pobijediti (tim više što su Oriovčani više mislili na nadolazeću kup utakmicu protiv Istre nego na Đakovo Croatiju). A Našičani su tijekom zimske stanke ostali bez nekoliko standardnih igrača, a samo im je stigao Dominik Dubravac koji nije pronašao mjesto u đakovačkom trećeligašu (iz Đakovo Croatije došao u Našice). Osim toga, u prilog Đakovčana trebala je ići i činjenica da su Našičani u subotu doživjeli težak poraz u Novoj Gradiški (5:0) od momčadi koja se bori za goli opstanak.

Neuspjeh je ako znamo da su Đakovčani imali dodatni motiv vezan uz, po njima, još uvijek nepotrebnoj odgodi utakmice.

Neuspjeh je ako su Đakovčani u ranoj fazi utakmice (17. minuta) poveli 1:0, a domaćini su praktički samo jednom uputili udarac na gostujući gol i došli do izjednačenja.

No, neovisno što uzeli kao kriterij uspješnosti ili neuspješnosti, ali činjenica da su se Đakovčani mogli primaknuti trećeplasiranome Čepinu i u subotnjoj utakmici protiv Sloge iz Nove Gradiške pobjedom se još više približiti Belišću i Marsoniji. Ovako i dalje peto mjesto s 31 bodom trenutna je stvarnost.

A što se tiče utakmice, može se reći da niti jedni niti drugi nisu uživali u ljepoti te da se većina igre odvijala na sredini terena. Đakovčani su u 17. minuti došli u vodstvo kada je Domagoj Ivić dočekao pogrješku domaćega golmana Mikičića kojemu je ispala lopta i došla do đakovačkoga napadača koji ju mirno ubacuje u praznu mrežu. Đakovčani su u prvom poluvremenu imali još jednu priliku. Domagoj Ivić krenuo je sam prema našičkome golmanu, međutim, u posljednjem trenutku domaći branič uspio je izbaciti loptu ispred đakovačkoga napadača i tako spasiti svoju mrežu. Kada se činilo da će se na odmor otići s vodstvom gosti, u 44. minuti Dino Burazin izgubio je loptu na našičkoj polovici. Uslijedila je kontra koja je završila udarcem glavom Janžeka koji pogađa Jukićevu mrežu.

U drugom poluvremenu igra se preselila na sredinu terena, niti jedni niti drugi nisu stvorili neku izglednu priliku tako da se rezultat iz prvoga dijela nije mijenjao.

Svakome po bod, prema prikazanoj igri, pravedno.

Izvor: DJ Sport/Miro Šola