U sklopu dugo iščekivanog 18. kola Treće HNL Istok momčad HNK Đakovo Croatije gostovala je u Oriovcu kod Oriolika, a susret je završio s miroljubivih 1-1.

Domaćinu je zasigurno u mislima četvrtfinale Kupa Hrvatske i dvoboj s Istrom 1961, ali bez obzira na to, Oriolik je itekako ozbiljno pristupio ovom susretu.

Prvi dio susreta ponudio je bolju igru domaćeg tima koji je to kapitalizirao u 33. minuti kada dolazi do prednosti i to iz prekida. Ubačaj iz kuta najbolje je iskoristio Batalo koji pogađa za vodstvo Oriolika.

Crvenoplavi mogli su do poravnanja u samoj završnici prvoga poluvremena, ali Pongračić nije uspio nadmudriti domaćeg vratara pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

Početak nastavka nije donio previše uzbuđenja, domaćini, očito zadovoljni minimalnim vodstvom, nisu preuzimali prevelik rizik, dok je Bušićeva momčad djelovalo pomalo uspavano.

Ipak, Đakovčani se bude u posljednjoj trećini susreta kada su pokazali više agresivnosti i htijenja, a to im se isplatilo u završnici susreta. Marko Kirchbauer ubacio je u šesnaesterac, gdje je branič crvenih igrao rukom tako da je glavni arbitar Darko Dumančić iz Prkovaca posve opravdano pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca u 83. minuti bio je kapetan Tomas Grgačević za, na koncu će se ispostaviti, konačnih 1-1.

Do kraja susreta bilo je još uzbuđenja, a treba naglasiti da su crvenoplavi završili dvoboj s dvojicom isključenih igrača. Riječ je o Mihaelu Pongračiću koji je drugi žuti, zbog oštrog starta, zaradio u 89. minuti te Duji Batiniću, koji je zbog naguravanja s Kokotovićem (također isključen), isto tako morao ranije u svlačionicu.

U konačnici, Đakovčani odnose bod što im je svakako dobar poticaj pred idući susret koji je na rasporedu već u srijedu i to u Našicama gdje ih u sklopu zaostalog 16. kola dočekuje tamošnji Našk.

NK Oriolik, igračima, trenerima i upravi, HNK Đakovo Croatia izrazio je hvalu na gostoprimstvu te im zaželio sreću u nastavku prvenstva i planovima za budućnost.

HNK Đakovo-Croatia: Službeno priopćenje za javnost