U susretu trećeg kola Treće HNL – Istok nogometaši Đakovo Croatije svladali su Bedem iz Ivankova rezultatom 2:0 pogotcima Damjanovića i Grgačevića.

Bila je to borbena i otvorena utakmica s obje strane u kojoj su gosti u prvom poluvremenu bili nešto opasniji, ali to nisu iskoristili, dok je u drugih 45 minuta momčad Damira Lelasa u potpunosti kontrolirala utakmicu i na kraju zasluženo slavila.

Samo otvaranje utakmice ponudilo je niz uzbuđenja. Najprije su zaprijetili domaći i to u 3. minuti nakon sjajnog centaršuta Grgačevića, no mreža Ivankovčana ostala je netaknuta. Nakon toga krenula je serija opasnih situacija pred Jukićevim golom, u dva navrata preko Ujvarija čiji je udarac u 4. minuti spriječio blok, a šest minuta kasnije saveznik Đakovčanima bila je vratnica.

Gosti su opasno zaprijetili i u 19. minuti nakon Borkovog slobodnjaka te u 27. minuti, kada se u izglednoj situaciji našao Vuksanović , ali u obje situacije vratar domaćina Jukić izvrsno reagira.

Navedeni promašaji skupo su stajali ekipu Bedema što se nešto kasnije i potvrdilo. Igrala se 36. minuta kada je Pertičević izveo slobodnjak, Galičić glavom prebacio do Damjanovića koji iz neposredne blizine pogađa za 1-0 i veliko slavlje 400-tinjak domaćih navijača. Bio je to ujedno rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Nastavak je ponudio bolju igru Đakovčana u svim smjerovima, a posebno treba pohvaliti kompaktnost obrane koja je doslovno izluđivala gostujuće napadače.

‘Točku na i’ stavio je Grgačević fantastičnim pogotkom u 64. minuti susreta nakon preciznog udarca sa 16 metara. Momčad iz Ivankova pokušavala se eventualnim pogotkom vratiti u igru, ali izvrsni Jukić na vratima i već spomenuta obrana, koja je uistinu bila na vrhunskom nivou, to nisu dozvolili.

Đakovčani su tako posve zasluženo ostvarili prvu ovosezonsku pobjedu što je svakako dodatni poticaj da susrete koji slijede.

U idućem kolu HNK Đakovo Croatia gostuje kod novopridošlog trećeligaša Zrinskog, dok Ivankovčani dočekuju Marsoniju što im je ujedno prilika za popravni ispit.

Treća HNL – Istok: HNK Đakovo Croatia – Bedem Ivankovo 2:0 (Damjanović 36’, Grgačević 64’)

Izvor: HNK Đakovo Croatia