U sklopu 27. kola Treće HNL Istok momčad HNK Đakovo Croatije dočekala je Bedem iz Ivankova, a nakon vrlo tvrdog dvoboja uspješniji su bili domaćini slaveći rezultatom 1-0 pogotkom Marka Kirchbauera u samoj završnici susreta.

Nakon dvije vezane pobjede protiv Vihora i Čepina, Đakovčani su pripojili i treću. Proteklog vikenda na Pazarištu gostovala je momčad Bedema iz Ivankova koja je često bila ‘tvrd orah’, a tako je bilo i ovoga puta.

Gosti su veći dio susreta bili ravnopravan suparnik, čak u pojedinim fazama imali i više od igre, ali je obrana Crvenoplavih rutinski rješavala sve potencijalne opasnosti ispred vrata Jukića.

Na samom otvaranju susreta, preciznije u petoj minuti, Bijeli su zaprijetili preko Bagarića, a uzvratio je Kirchbauer četiri minute kasnije kada se našao ‘oči u oči’ s vratarom gostiju Anićem, ali u obje situacije prisebniji su bili čuvari mreža.

Sredinom prvoga dijela opasno je zaprijetio i Borko koji je tukao iz prekida s dvadesetak metara, ali je lopta prohujala pokraj okvira gola. Ubrzo nakon toga, u izglednoj prigodi našao se Petričević koji je također za malo bio neprecizan.

U 35. minuti zatresla se mreža domaćina, ali je slavlje gostiju bilo kratkoga vijeka. Naime, vrlo raspoloženi Borko uposlio je Bagarića koji je ovoga puta bio precizniji, ali pod podignutom zastavicom tako je rezultat ostao nepromijenjen i na odmor se otišlo rezultatom 0-0.

Nastavak je ponudio pravu šahovsku partiju s obje strane. Defenzivno obje su momčadi stajale kvalitetno, ali je izostajao presing da bi se razvila opasnija organizacija napada. Sredina je ta koja je dirigirala igrom često i bez lopte testirajući suparničke braniče, pokušavajući ih odvući za sobom u dubinu ili prema centru igrališta, a takvu igru prihvatile su obje momčadi što je u konačnici rezultiralo s vrlo malo prigoda.

Treba tek izdvojiti pokušaj gostiju u 73. minuti preko Kozića koji tuče glavom nakon udaraca iz kuta, ali je lopta završila u bloku te udarac Petričevića s lijeva koji je još jednom ukrotio Anić.

Kada se očekivalo da će susret završiti netaknutih mreža, uslijedio je šok za goste. Boškovićev džoker s klupe Dino Burazin, koji je tek ušao u igru, sjurio se s lijeve strane do kaznenog prostora, odlično tukao, ali u blok, a odbijanac je iskoristio Kirchbauer kojem nije bilo teško pogoditi za 1-0 u 88. minuti i veliko slavlje Crvenoplavih.

U posljednjih pet prvenstvenih susreta, od kako je Stjepan Bošković naslijedio na klupi Hrvoja Bušića, Đakovčani su upisali četiri pobjede uz tek jedan poraz, onaj nesretni u Vukovaru, što dokazuje da je riječ o mladom i vrlo perspektivnom treneru koji se razvija u pravom smjeru.

Ovom pobjedom Crvenoplavi su zacementirali četvrtu poziciju, a od trećeplasirane Marsonije ih dijeli samo tri boda. Pravi ispit mogućnosti HNK Đakovo Croatia će imati u idućem kolu kada putuje u Belišće kod lidera trećeligaške karavane, dok će Bedem priliku za popravak imati na Gracu gdje dočekuje ekipu Oriolika.

Treća HNL Istok, 27. kolo: HNK Đakovo Croatia – Bedem Ivankovo 1-0 (Kirchbauer 88′)

Izvor|Foto: HNK Đakovo Croatia