KVALIFIKACIJE ZA EKIPNO PRVENSTVO HRVATSKE DO 14 GODINA

PONIKVE – ĐAKOVO 8:1

Teško je bilo očekivati da mlade đakovačke tenisačice i tenisači naprave čudo i u završnom krugu kvalifikacija za odlazak na Ekipno prvenstvo izbace državnoga prvaka – ekipu Ponikva. Iako rezultat sugerira visoku pobjedu domaćina, Đakovčani u Zagrebu nisu razočarali.

Lovro Juras odigrao je odličan meč protiv favoriziranoga Erika Šagovca. Đakovački tenisač u tijesnoj je završnici trećega seta poražen u tie-breaku 7:6. Šteta jer je jedna lopta praktički odlučivala o pobjedniku meča.

I Dora Belvanović pružila je odličan otpor Ivi Ćorković, posebice u prvom setu koji je završio u 7:5.

Jakov Tomić i Anja Belvanović imali su tu nesreću da su na drugoj strani mreže za protivnike imali državne prvake (Antonio Voljevac i Nera Tešardić) tako da su doživjeli očekivane poraze.

Jedini pojedinačni bod za goste ostvarili su u parovima Jakov Tomić i Lovro Juras.

Odlično su meč otvorile u igri parova Anja Belvanović i Jana Tomić dobile su prvi set (6:0), ali nažalost zbog ozljede Jane Tomić, Đakovčanke su pri rezultatu 5:6 u drugom setu morale predati meč.

Sve u svemu, odlično iskustvo mladim đakovačkim tenisačima koji su mogli vidjeti gdje se nalaze u odnosu na protivnike koji nastupaju na međunarodnim turnirima i nose titulu prvaka Hrvatske.