(25:20; 21:14; 18:17; 30:32)

Đakovo – Sportska dvorana Đakovo. Bez gledatelja. Suci: Josip Mikulić (Osijek), Igor Salajić (Osijek) i Nebojša Radojičić (Borovo). Opunomoćenik HKS-a: Branimir Vasilj (Osijek).

ĐAKOVO: Škrinjarić 24, Kelava 4, Lončarić, Matej Češkić 15, Ćorić 5, Drenjančević, Namjesnik, Pavlović, Mihovil Češkić 1, Turalija 23, Miholjek, Karlović 22. Trener: Marijan Petrović.

VINKOVCI: Janović 2, Lučić 16, Ramljak 19, Pezer 22, Papac 5, Vujeva 6, Panić 2, Šobačić, Peraica 6, Ostović 5. Trener: Dino Peraica.

Đakovački košarkaši protiv Vinkovčana upisali su petu prvenstvenu pobjedu, ali njihova igra bila je po sistemu „toplo-hladno“: nekoliko odličnih pa nekoliko loših minuta. Ipak, i u takvoj igri Vinkovčani nisu uspjeli preokrenuti rezultat i eventualno iznenaditi domaćine.

Đakovčani su u prvih pet minuta poveli s velikih 17:4, ali su tada počeli griješiti tako da su gosti u devetoj minuti napravili seriju 16:2 i prvi puta došli u vodstvo 20:19. Ipak u posljednjoj minuti prve četvrtine domaći su igrači stigli do vodstvo od 25:20.

Početkom druge četvrtine u dvorani je nestalo struje tako da su obje momčadi čekale više od 30 minuta što se kasnije odrazilo na igru jedne i druge momčadi. U drugoj četvrtini domaći su igrači kontrolirali utakmicu, a najzaslužniji za to su Turalija s devet i Matej Češkić s pet poena. Na veliki odmor Đakovčani su otišli s vodstvom od deset poena (46:36). Početkom treće četvrtine Đakovčani su stekli dvoznamenkastu prednost koja se popela do najvećih plus 18. Tada se činilo da je utakmica riješena, ali u posljednjih deset minuta uporni Vinkovčani uspjeli su smanjiti domaću prednost na minus 3 (70:67).

Tada je Dinko Ćorić zabio dvicu i tricu čime su domaćini ponovo stekli dvoznamenkastu prednost. Kada je Ante Papac dobio tehničku, a zatim i isključujuću pogrješku, utakmica je bila riješena. Šrkinjarić, Turalija i Matej Češkić zabijali su lagane poene čime su svoju momčad doveli do konačne pobjede 94:83. Na kraju je rezultat veći u odnosu na razvoj same utakmice.

U đakovačkim redovima najbolji su bili Filip Škrinjarić s 24, Nikola Turalija dodao je 23, Marko Karlović 22, a kapetan Matej Češkić 15 poena. Kod gostiju najučinkovitiji Pezer s 22 i Ramljak s 19 poena.