TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

23. KOLO

NK OSIJEK II –  HNK ĐAKOVO CROATIA 2:1 (2:0)

Trener Đakovčana Damir Lelas bio je primoran protiv druge momčadi Osijeka izvesti poprilično oslabljenu momčad. Zbog žutih kartona nije mogao računati na Petričevića, a zbog ozljeda na teren nisu istrčali Barišić Jaman, Topolovec, Stanušić,  i Nikolić dok je Tomislav Bošković bio na klupi za rezerve.

Osječani kao vodeća momčad od samog su početka dali do znanja da ih zanima samo pobjeda. Već u trećoj minuti Ivan Durdov izašao je sam pred golmana Begovića, ali đakovački golman još je jednom pokazao da je najbolji u igri „jedan na jedan“. Napadi domaćina se nastavljaju, a u 19.minuti pao je i prvi gol. Matej Hudećek prošao je cijelu đakovačku obranu, sam izašao pred Begovića i nije mu bilo teško zatresti mrežu. Dokraja prvoga poluvremena ništa se u odnosu snaga nije mijenjalo: domaćini su napadali, a gosti se dosta uspješno branili. U 26. minuti Osječani su došli do vodstva 2:0. Nažalost, osječku akciju autogolom je završio Bruno Damjanović.

U drugom poluvremenu obje momčadi krenule su nešto mirnije. Ipak, u takvoj igri Osječani su u 53. minuti pogodili stativu. U 55. minuti Đakovčani su izveli prvu smisleniju akciju koja je donijela i smanjenje vodstva. Florian Abramović odlično je prošao dvojicu protivničkih igrača, asistirao mladom Ivanu Brdariću koji lob udarcem prebacuje osječkoga golmana Luku Kukića. Do kraja susreta, Osječani su imali više od igre, stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Đakovo Croatia i nakon ovoga kola ostaje na 14. mjestu s 20 bodova, a već u subotu Đakvoačni na svom terenu dočekuju momčad Čepina, a sedam dana kasnije ponovo u Đakovu igraju protiv Marsonije.

Autor: Miro Šola