U sklopu 17. kola Treće hrvatske nogometne lige Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije ugostili su momčad Oriolika, a uspješniji su bili domaćini slavivši rezultatom 3:0.

Đakovčani su nakon poraza u prethodnom kolu od NAŠK-a skupili redove i kvalitetno odradili tjedan te s nestrpljenjem dočekali popravni ispit, dok su gosti doputovali puni samopouzdanja nakon vrijedne pobjede na domaćem terenu protiv favoriziranog Čepina.

To se moglo prepoznati od samog početka susreta jer su obje ekipe ušle u utakmicu otvorenog garda. Već u prvim minutama susreta Oriovčani su zaprijetili u dva navrata, ali bez konkretnog učinka, a to su Crveno-plavi kaznili već u petoj minuti preko Pongračića koji je na ubačaj Dine Burazina prizemnim udarcem matirao gostujućeg vratara Hercega.

Gosti su vrlo brzo mogli anulirati rezultatski zaostatak, svega sedam minuta kasnije Luka Đerek našao se ‘oči u oči’ s Nevisitićem, a uspješniji je bio domaći vratar koji je fantastičnom reakcijom spriječio poravnanje. Nova kazna za goste stigla je u samoj završnici prvoga dijela i to nakon kardinalne pogreške gostujuće obrane. Gosti su imali loptu u svom posjedu, međusobno se dodavali, a to je vrebao Pongračić i iskoristio neopreznost te u konačnici pogodio za 2:0 u 43. minuti.

Unatoč visokom vodstvu, Bušićeva momčad krenula je odlučno i u nastavku. U 50. minuti Burazin je za milimetar bio prekratak, ali samo dvije minute kasnije Herceg je i treći puta morao vaditi loptu iz mreže. Barukčić je s desna uposlio Grgačevića, a kapetan domaćina preciznim lobom matirao vratara Oriolika za konačnih 3:0. Do kraja susreta još treba izdvojiti izvrsnu priliku Jurića, ali ponovno je uspješniji bio vratar Nevistić koji je svakako jedan od ključnih igrača utakmice.

Ovom pobjedom Đakovčani su zasjeli na četvrtu poziciju uz svega dva boda zaostatka za trećeplasiranim Čepinom, ali i bodom više od sedmoplasirane Slavonije iz Požege. Upravo su Požežani idući protivnik đakovačkom trećeligašu, a susret je na rasporedu idućeg vikenda na stadionu Slavonije.

Treća HNL – Istok, 17. kolo: HNK Đakovo Croatia – NK Oriolik 3:0 (Pongračić 5′, 43′; Tomas 52′)