TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

1. KOLO

SLOGA (NG) – ĐAKOVO CROATIA 1:1 (1:0)

Nova Gradiška – Igralište NK Sloga. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Reljan (Osijek). Pomoćnici: Robert Nađ (Osijek) i Hrvoje Rikert (Osijek). Strijelci: 1:0 Severović (43.), 1:1 Dogan (75.).

SLOGA (NG): Marić, Đaković, Eller, Vlaović, Severović (76. Balunović), Blazina, Šimunović (46. Sokić), Medvedović (90. Kotarski), Marjanović (80. Fischer), Lončarević, Benić.

ĐAKOVO CROATIA: Nevestić, Dogan, Kolak, Bošković, Duje Batinić (61. Burazin), Grgačević, Ljuban Ivić, Domagoj Ivić, Klemen (52. Pongračić), Kirchbauer (25. Ante Batinić), Ljulj (46. Galičić). Trener: Hrvoje Bušić.

Nakon početne pobjede protiv Oriolika nogometaši Đakovo Croatije imali su odličnu priliku upisati i gostujuću pobjedu protiv mlade momčadi iz Nove Gradiške.

Međutim u prvom poluvremenu, domaćini su bili ravnopravan protivnik, čak što više u samoj su završnici golom Severovića došli u vodstvo što je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku susreta Đakovčani su krenuli puno odlučnije u susret preuzeli su terensku inicijativu, ali u 66. minuti ostali su s igračem manje. Mihael Pongračić prvi je žuti karton dobio u 40. minuti kada je kao rezervni igrač ušao u teren da bi mu u 66. sudac Reljan zbog prigovara pokazao i drugi žuti karton. Unatoč tome, đakovački su nogometaši napadali i u 75. minuti Dominik Dogan postiže izjednačujući pogodak. Do kraja susreta gosti su imali još nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Osvojenim bodom nogometaši Đakovo Croatije nakon dva kola imaju četiri boda, a već u subotu prilika je za novim bodovima. U goste im dolazi momčad Valpovke.

Izvor: Miro Šola