U sklopu 3. kola Hrvatske nogometne lige istok, Zrinski je gostovao u Bjelovaru gdje je Dos Santos Junior ponovo pogodio za jurjevsku pobjedu.

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

3. KOLO

0:1 (0:1)

Bjelovar – Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Ivan Menđušić (Vinkovci). Pomoćnici: Dino Galinec (Našice) i Aleksandar Vuzem (Pribiševci). Strijelac: 0:1  Dos Santos Junior ( 5.).

BJELOVAR: Lebović, Atlija, Tominac, Ostrman (Nreca), Kuprešak, Šantalab, Trupac (22. Pranjić), Olić, Jedvaj, Rajić, Bonjak (67. Nikšić). Trener: Alen Mrzlečki.

ZRINSKI (J): Pintarić, Majdiš, Fehir, Mihaljević, Bagarić, Lukačević (72. Kovačević), Kukučka, Šinko (78. Galić), Matković (57. Antonio Kerovec), Pranjić, Dos Santos Junior. Trener: Antun Labak.

Bila je to utakmice bez previše prilika za gol, a Jurjevčani su svoju iskoristili već u petoj minuti utakmice. Janik Kukučka ubacio je loptu iz kornera, a u kaznenom prostoru najbolje se snašao Dos Santos Junior koji glavom pogađa Lebovićevu mrežu. Nakon toga, terensku inicijativu imali su Bjelovarčani, ali bez nekih izglednijih prilika. Igrala se 26. minuta kada je bjelovarski napadač ušao u kazneni prostor, na loptu je krenuo i golman Denis Pintarić, domaći napadač je pao, a sudac Menđušić pokazao na bijelu točku. Bjelovarski igrač Željko Ostrman izveo je kazneni udarac, ali je promašio gol. Do kraja poluvremena, nije bilo promjena tako da su Jurjevčani na odmor otišli s minimalnim vodstvom 1:0.

U nastavku susreta, domaćini su pokušavali doći do izjednačenja. U tome su bili najbliži u 68. minuti kada je sudac Menđušić po drugi puta pokazao na bijelu točku. Ubačenu loptu u kazneni prostor rukom je zaustavio Andrej Majdiš. I ponovo je odluku u svoje ruke preuzeo Željko Ostrman. I po drugi puta pucao pored gola. U nastavku utakmice, Jurjevčani su u 74. minuti negodovali jer im je poništen gol. Domaći branič izbijao je loptu iz svoga gola, lopta je pogodila Dos Santosa Juniora i odbila se u gol. Pomoćni sudac pokazao je zaleđe, a sudac Menđušić poništio gol. Do kraja susreta, sigurna obrana načelu s golmanom Pintarićem sačuvale je minimalno vodstvo i kući otišli sa sva tri boda.

Nakon tri kola Zrinski se nalazi na četvrtom mjestu sa šest bodova, a u subotu ih očekuje novo iskušenje – u Jurjevac dolazi Đakovo Croatia.

Izvor: Miro Šola