KUP NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

1/8 FINALA

DRAČICE – VINOGRADAR 2:1 (1:0)

Đakovo – Igralište Croatia 1971. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Marin Bibković (Osijek) i Ivan Lulić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Tadić (14.), 1:1 Grgić (70. – ag), 2:1 Marko Andričić (71.).

DRAČICE: Cikač, Tadić, Šarčević, Petar Andričić, Iletić (17. Igor Čečura; 46. Jukić), Durđević (42. Grgić), Žulj, Marko Andričić, Lucijanić (63. Željko Čečura), Ivan Krizmanić, Domagoj Krizmanić (80. Gavran). Trener: Šimo Živković.

VINOGRADAR: Kovačević, Hamzić, Kukučka, Ivan Fehir, Brajković Stablek, Vavra, Smolka, Antonio Kerovec, Živković, Zorbas (80. Getoš), Josip Fehir.

Nogometaši Dračica teže od očekivanoga plasirali su se u četvrtfinale Kupa NS Đakovo. U prvih desetak minuta igra je protekla u međusobnom ispitivanju.

Prvu priliku za gol Dračičani su imali u dvanaestoj minuti kada je dubinska lopta došla na lijevu stranu do Marka Andričića koji se uputio sam prema golmanu Kovačeviću. Njegov udarac Vinogadarov golman uspješno je obranio. Samo dvije minute kasnije domaćini su došli u vodstvo. Loptu je na tridesetak metara primio Goran Tadić, povukao ju desetak metara i uputio snažan udarac. Lopta je završila u lijevom donjem kutu protivničkoga gola.

Gosti su prvi puta zaprijetili u 30. minuti kada Antonio Kerovec upućuje udarac s 25 metara, ali golman Cikač bio je na mjestu. Topovskim udarcem s 30 metara, u 39. minuti,  zaprijetio je „vinogradar“ Josip Fehir, ali dračički golman opet je bio na mjestu. Igrala se 42. minuta kada su domaćini imali slobodan udarac sa 18 metara, međutim Domagoj Krizmanić pogađa živi zid. U nastavku utakmice gosti iz Mandićevca krenuli su puno otvorenije prema dračičkom golu što im je donijelo izjednačenje.

U 70. minuti vidjeli smo prekrasan pogodak, ali Ivan Grgić pogodi oje vlastitu mrežu. Ubačenu loptu na drugoj je stativi dočekao dračički stoper, pokušao je loptu izbiti u polje, ali na njegovu nesreću lopta je završila u rašljama Cikačevoga gola.

Samo minutu kasnije, domaćini su vratili vodstvo. Marko Andričić postigao je pobjednički pogodak koji je Dračice odveo u četvrtfinale kupa.

SLAVONIJA (B) – TORPEDO 4:2 (0:1)

Budrovci – Igralište Budrovci. Gledatelja: 200. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Ivanović (Đakovo) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Labak (8.), 1:1 Tilli (51,), 2:1 Željko Kladadrić (73.), 3:1 Markić (78.), 4:1 Tilli (82.), 4:2 Fogadić (85.).

SLAVONIJA (B): Jurić, Antunović (90. Tomislav Sito), Marko Zetović, Tilli (85. Zdunić), Djaković, Ivan Kladarić (60. Šimo Žetović), Valentin Sito, Markić, Kolić, Bunarkić, Željko Kladarić (87. Dorić). Trener: Branko Nikolić.

TORPEDO: Vinković, Beljan, Kopecki, Radoš, Delić, Bešlić, Fogadić, Stjepan Kušević, Mislav Ivanda (46. Uzelac), Domagoj Kušević, Labak (73. Butor). Trener: Goran Uzelec.

U samo sedam dana budrovačka Slavonija drugi puta je slavila protiv Torpeda iz Kuševca. I to su ovoga puta ostvarili doista uvjerljivo jer su u drugom poluvremenu potpuno nadigrali momčad Gorana Uzelca.

Nogometaši Torpeda već su u drugoj minuti bili nezadovoljni jer su očekivali da će sudac Matasović igranje rukom u kaznenom prostoru označiti kaznenim udarcem. Međutim, to se nije dogodilo. U prvom poluvremenu Torpedo je imao više po igre, veći posjed lopte i priliku koju su pretvorili u pogodak. Ubačenu loptu iskosa, budrovački branič nespretno je prebacio na drugu vratnicu gdje se sam našao Antonio Labak koji glavom iz blizine loptu šalje u mrežu. Budrovčani nikako nisu mogli uspostaviti svoju igru tako da su na odmor obje momčadi otišle s minimalnim gostujućim vodstvom.

U nastavku utakmice Budrovčani su krenuli puno odlučnije prema kuševačkom golu. Redale su se opasne prilike koje su nagovještavale da je „gol u zraku“. U 51. minuti sve je napravio Valentin Sito koji je promiješao gotovo cijelu protivničku obranu, loptu dodao do Đure Tillija koji su ruba kaznenoga prostora pogađa donji lijevi kut Vinkovićeve mreže. Ovaj pogodak dao je još više samopouzdanja domaćinu koji je dominirao do kraja susreta. U 65. minuti domaći su mogli do vodstva. Dubinski ubačenu loptu primio je iskosa s desne strane Željko Kladarić, ai njegov udarac završio je pored gola. Četiri minute kasnije pravo je čudo što su domaćini promašili. Stipo Markić „kao brzi vlak“ pobjegao je kuševačkoj obrani, u petercu uposlio Željka Kladarića koji s nekoliko metara nije uspio ubaciti loptu u mrežu. Ovakva prilika pripada kategoriji „ovo je teže promašiti, nego zabiti“.

Ali, to nije obeshrabrilo igrače u plavim dresovima. Minutu kasnije Torpedo je imao odličnu priliku. Udarac Gorana Uzelca završio je na vratnici. Domaćini su okrunili bolju igrom drugim pogotkom. Sve ja napravio Valentin Sito koji je s lijeve stane ubacio loptu na drugu vratnicu gdje se našao Željko Kladarić i glavom ubacuje loptu u mrežu. Tada se igra Torpeda raspala, a na terenu je postojala samo domaća momčad. U 78. minuti Budrovčani su dva puta pucali na gol, Beljan je prvi puta loptu izbacio s gol linije, a tada je na nju natrčao Markić koji zakucava loptu u gornji dio mreže, za 3:1. Euforija na tribinama nije se niti stišala, a domaći su postigli i četvrti pogodak. Đuro Tilli primio je loptu na dvadesetak metara, Vinković je istrčao na nju, ali domaći napadač prevario je kuševačkoga golmana, i sam krenuo prema praznoj mreži. Lagan zadatak za 4:1.

U završnici susreta Kuševčani su popravili dojam. Za 4:2 zabio je Fogadić.

Odlična nogometna predstava u kojoj su Budrovčani pokazali da imaju odličnu momčad i očito da će biti jedan od favorita u Drugoj županijskoj ligi.

DINAMO (TR) – REKORD 5:0 (3.0)

Trnava – Igralište Trnava. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 1:0 Svilanović (8.), 2:0 Mikić (20.), 3:0 Dario Franjić (34.), 4:0 Nikolić (64.), 5:0 Holbik (77.).

DINAMO (TR): Kovačević, Nikolić, Bartoš (65. Ivaković), Dario Franjić, Turković, Svilanović, Vuković, Benić (80. Marko Lovaković), Mikić (70. Stipić), Holbik, Petrović (45. Josip Franjić)

REKORD: Medved, Francem, Jackanić, Balabanić, Ambrušić, Stanić, Tremboš, Gabrijel Kedveš, Babić, Danijel Kedveš, Božidar Kedveš.

U općinskom derbiju nogometaši Dinama već u prvih su pola sata riješili pitanje pobjednica. Doduše, treba biti iskren pa reći da su Kondrićani u Trnavu doputovali sa samo 12 igrača, odnosno bez nekoliko ključnih igrača. Ali, to svakako ne osporava odličnu igru domaće momčadi i visoku pobjedu. Seriju golova otvorio je u 8. minuti Svilanović da bi u 20. Mikić svoju momčad doveo u vodstvo 2:0. Do kraja prvoga dijela Trnavčani su postigli još jedan pogodak. U 34. minuti strijelac je bio Dario Franjić. Bio je to rezultat prvoga dijela.

I u nastavku susreta domaćini su bili bolji što su potvrdili s još dva pogotka. Nikolić je u 64. minuti postigao četvrti pogodak da bi seriju zaključio Holbik u 77. minuti. Potpuno zaslužena pobjeda Dinama i plasman u četvrtfinale Kupa NS Đakovo.

BUDUĆNOST – SLAVONIJA (P) 2:5 (1:1; 1:0)

Gorjani – Igralište Gorjani. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Anto Grgić (37.), 1:1 Gazić (65.).

BUDUĆNOST: Čengić, Jakov Paradžik, Perić, Željko Grgić, Gregić, Radnić (49. Brodar), Anto Grgić, Kelava, Keglović (54. Babić), Salamon (59. Mikulandra), Ručević.

SLAVONIJA (P): Begović, Poljarević, Tadijan, Penava, Vinko, Gazić, Stipanović, Vranić, Crnojević, Miler, Marošević.

Da su kup utakmice pune neizvjesnosti i neočekivanih rezultata, potvrđuje susret u Gorjanima gdje su se sastali Budućnost, član Druge županijske nogometne lige i županijski prvoligaš punitovačka Slavonija.

Domaćini su u prvom poluvremenu pružili odličan otpor, dapače u 37. minuti Anto Grgić primio ubačenu lotu s desne strane, majstorski okrenuo svoga čuvara i mirno poslao loptu pored golmana Begovića čime je Gorjance doveo u vodstvo 1:0. Samo minutu kasnije Gorjanci su mogli podebljati svoje vodstvo. Nakon pogreške punitovačkoga braniča, domaći napadač izašao je sam pred golmana Begovića koji je bio uspješniji. U nastavku utakmice Punitovčani su krenuli otvorenije prema protivničkom golu što im je donijelo i izjednačenje. U 65. minuti krivo dodavanje gorjanskoga veznjaka iskoristio je Gazić koji koristi poklon loptu i šalje je iza Čengićevih leđa. i tako svojoj momčadi izborio jedanaesterce.

U lutriji kaznenih udaraca punitovački golman Begović bio je prevaga. Obranio je prva tri jedanaesterca i tako svojoj momčadi osigurao četvrtfinale.