U sklopu devetog kola Treće HNL – Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije,u debiju novog trenera Milardovića, ugostili su vrlo kvalitetnu ekipu Slogu iz Nove Gradiške. Pred  dvjestotinjak gledatelja domaćin je bio uspješniji slavivši  rezultatom 2:1. Dva pogotka djelo su  Grgačevića za prekid crnog niza od tri uzastopna poraza. Ujedno je to označilo i uspješan debi novopridošlog trenera Josipa Milardovića.

Igralo se otvoreno s obje strane, što i ne čudi jer Đakovčani su tražili prijeko potrebne bodove za bijeg s dna trećeligaške karavane, dok su gosti željeli dokazati da se  posve opravdano nalaze u vrhu, preciznije, na četvrtog poziciji.

Nakon početnog ispitivanja snaga i nekoliko manje opasnih pokušaja, gosti su u 18. minuti mogli do vodstva. Nesporazum Luke Kolaka i vratara Jukića iskoristio je gostujući igrač Bungić prebacivši vratara i lopta je završila u mreži. Slavlje gostiju bilo je vrlo kratko jer  je glavni arbitar susreta Blašković pogodak poništio zbog prekršaja Bungića nad Kolakom.

Veliku prigodu s druge strane propustili su domaćini i to u 28. minuti. Petričević je oštro centrirao u peterac, a kapetan Grgačević glavom ciljao pokraj gola. Ipak, u završnici prvoga dijela, točnije, u 38. minuti Đakovčani  dolaze do prednosti i to iz kaznenog udarca. Loptu je kontrolirao Mihael Pongračić, posve neopreznim startom srušio ga je stoper gostiju Kašljević, a sudac Blaškić pokazao na bijelu točku. Precizan je bio Tomas Grgačević za zasluženo vodstvo Đakovčana od 1:0. To je ujedno i rezultat kojim se otišlo na odmor.

Milardovićeva momčad strpljivom igrom u nastavku vrebala je priliku za povećanje vodstva. To se zaista i dogodilo u 59. minuti. Nakon prekršaja na 35 metara i ubačaja Pongračića najbolje se snašao Grgačević koji nakon loše intervencije gostujućeg vratara Maričevića posprema loptu u mrežu za 2:0.

Samo minutu kasnije gosti se ponovno vraćaju u igru. Gospočić je s desna ubacio u šesnaesterac, a Filip Bungić preciznim udarcem glavom matira Jukića za 2:1.

Nakon toga, gosti su krenuli ‘va bank’ i ostavljali dosta prostora domaćinima za kontranapade. Upravo iz kontre ‘točku na i’ mogao je staviti Petričević u 85. minuti kada je izašao ‘oči u oči’ s vratarom Sloge, ali je bio neprecizan.

Srećom za Đakovčane, to im se nije osvetilo jer su se do kraja susreta uspjeli obraniti i u konačnici posve zasluženo slaviti. Uz uspješan start Milardovića i dvostrukog strijelca Grgačevića svakako valja izdvojiti i vrlo kvalitetnu partiju Dine Stipanovića. Dino se vratio nakon dugog izbivanja i svakako je adut više za iduće susrete.

Ovom pobjedom HNK Đakovo Croatia pobjegla je iz opasne zone na deseto mjesto. To je svakako vrlo važno za samopouzdanje momčadi pred iduće kolo u kojem  Đakovčani gostuju na Bosutu kod Cibalije.

Treća HNL – Istok, 9. kolo: HNK Đakovo Croatia – Sloga Nova Gradiška 2:1 (Grgačević  38′ – 11m, 59’ / Bungić 60′)

Izvor: HNK Đakovo Croatia