TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK, 13. KOLO

2:1 (1:1)

Jurjevac – Igralište Bara. Gledatelja: 150. Sudac: Ivan Menđušić (Vinkovci). Pomoćnici: Franjo Vučko (Otok) i Marko Nikolić (Županja). Strijelci: 0:1 Damjanović (17.), 1:1 Dos Santos Junior (38 – 11 m.), 2:1 Galić (81.).

ZRINSKI (J): Pintarić, Mihaljević, Fehir, Matković (46. Kukučka), Pranjić, Bagarić, Dos Santos Junior, Stanušić (66. Kovačević), Majdiš, Galić, Filipović (56. Kujundžić). Trener: Antun Labak.

BELIŠĆE: Marin Stanić, Valentin Stanić, Milić, Salapić, Ratković, Matoković (40. Mandić), Vinogradac, Damjanović, Rangajec, Grafina (83. Tatalović), Radovanović (66. Stupar). Trener: Davor Rupnik.

Pravi trećeligaški nogomet vidjeli su gledatelji na Igralištu Bara. Zrinski iz Jurjevca upisao je bodove protiv trećeplasiranoga Belišća, ali da je bilo i drugačije ne bi bilo nezasluženo.

Domaćini su već u petoj minuti opasno zaprijetili golmanu Staniću. Po desnoj strani na gol crtu ušao je Marin Stanušić, ubacio loptu do Dos Santosa Juniora koji glavom puca pod prečku. Međutim, belišćanski vratar refleksno je loptu izbacio u korner. U 13. minuti Dražen Fehir priključio se napadačkoj akciji, primio loptu na 18 metara od gola, snažno šutirao, ali pored vratnice. U prvoj pravoj akciji Belišćani su u 17. minuti došli u vodstvo. Izveden je korner, lopta je odbijena do Domagoja Damjanovića koji iskosa s petnaestak metara šutira. Lopta je dodirnula nekoga od jurjevskih igrača, promijenila smjer i prevarila golmana Pintarića. Gosti su u nastavku krenuli odlučnije prema jurjevskim vratima, ali sreća domaćina je što su na vratima imali raspoložena Denisa Pintarića. U 31. minuti Belišćani su ponovo u kontri, a Filip Radovanović završava akciju udarcem s ruba kaznenoga prostora, ali jurjevski golman je na mjestu. Samo dvije minute kasnije gosti su propustili stopostotnu priliku. Ubačena lopta s lijeve strane došla je do Radovanovića koji s pet metara šutira, ali fenomenalni Pintarić i to brani. Ova dva belišaćnska promašaja kaznili su domaćini. Igrala se 38. minuta kada je Andrej Majdiš krenuo prema protivničkom golu. Prešao je belišaćankoga stopera i krenuo prema golmanu Pintariću. Majdiš je gurnuo loptu, a Stanić uklizao i srušio jurjevskoga veznjaka. Sucu Menđušiću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Dos Santos Junior precizno je pogodio lijevi donji kut Stanićeve mreže. 1:1. Do odlaska na odmor domaćini su imali stopostotnu priliku. U 42. minuti Jurjevčani su odigrali malonogometnu kombinaciju: Mihaljević s gol aut linije u kaznenom prostoru pronalazi Matkovića koji iz prve loptu proslijeđuje do  Stanušića. Jurjevski napadač puca iz prve, ali golman Stanić ramenom izbacuje loptu u korner.

U drugom poluvremenu Belišćani su imali više od igre, stvarali su prilike, ali jednostavno lopta nije htjela u gol, a razloga tome zove se fenomenalni Denis Pintarić. U 50. minuti Belišćani su izigrali akciju u kojoj je Ivan Mandić ostao sam iskosa s lijeve strane. Njegov udarac ukrotio je jurjevski čuvar mreže. Pet minuta kasnije Grafina je pobjegao po lijevoj strani, ubacio preciznu loptu u kazneni prostor domaćih, na nju natrčava Radovanović i ubacuje ju u mrežu, međutim, pomoćni sudac signalizira je zaleđe pa je gol poništen. Nakon toga, Jurjevčani su se oslobodili pritiska, a u 66. minuti Krešimir Galić šutira s 18 metara, ali pored gola. U 69. minuti ponovo su gosti bili u izglednoj prilici; sam je pred Pintarića izašao Antonio Stupar, ali Pintarić ponovo na visini zadatka. Samo minutu kasnije Ivan Mandić šutira s ruba kaznenoga prostora, lopta odlazi preko vratnice. I nakon svih gostujućih promašaja, uslijedila je kazna. Janik Kukučka krenuo je u polukontru, došao na dvadesetak metara od protivničkoga gola, ostavio loptu za Krešimira Galića, a jurjevski veznjak manirom iskusnoga strijelca gađa desni lijevi kut Stanićevoga gola. Prekrasna reakcija domaćega igrača i točan i odmjeren udarac završio je u mreži. Do kraja utakmice, domaćini su imali priliku, ali udarac Janika kukučke završava u Stanićevom naručju, a minutu kasnije Domagoj Damjanović bio je oči u oči s Pintarićem, ali jurjevski golman bio je još jednom nesavladiv. Na kraju, Belišćani su imali više od igre, stvarali su prilike, a Jurjevčani zabijali golove. Sve u svemu, zaslužena pobjeda Zrinskoga što će potvrdili i izjave obojice trenera.

Antun Labak: Pintarić i Majdiš bili su naši najbolji igrači

“Danas smo se vratili navici pobjeđivanja. Nakon vukovarskih bodova i ova tri boda jako nam puno znače jer smo se ponovo vratili u gornji dom. Mislim da smo zasluženo pobijedili odličnu momčad Belišća koja nas je propisno namučila i pokazala zašto se nalazi na trećem mjestu. Naši napadači su bili previsoko tako da su gosti imali veći posjed na sredini terena što nam je stvaralo dodatne probleme. Znali smo da će Belišće igrati na kontre, a mi smo im ostavljali dosta prostora u sredini terena jer ponavljam kada smo izgubili loptu u napadu naši se igrači nisu vraćali do sredine terena. To su koristili gosti i nekoliko puta nas iskontrirali te stvorili opasne prilike. Ali mi smo danas imali dvojicu izuzetno raspoloženih igrača: na vratima Denisa Pintarića i kapetana Andreja Majdiša. Naravno, i svi ostali dali su veliki doprinos ovoj velikoj pobjedu naše momčadi.”

Davor Rupnik: Moramo žaliti za četiri-pet propuštenih prilika

“Čestitam momčad Zrinskoga na pobjedi jer su se još jednom pokazali kao tvrd, neugodan i nadasve kvalitetan protivnik. Ipak, mi moramo žaliti za naših četiri-pet promašenih prilika koje smo jednostavno morali realizirati. Neću komentirati suđenje, ali ono je utjecalo na rezultat što ste mogli vidjeti i po reakciji svih igrača. Nažalost, presudila je individualna kvaliteta Galića koji je majstorski pogodio gol i Jurjevčanima donio pobjedu. Mislim da je, po poprilično neravnom terenu, bila odlična utakmica u kojoj su uživali i navijači. Ne mogu prigovoriti ništa svojim igračima, dali su sve od sebe, ali jednostavno danas smo izgubili bodove. Mi nastavljamo dalje, naš cilj je jasan: želimo biti u samom vrhu i čekati rasplet prvenstva. U Belišću odlično radimo, imamo solidan igrački kadar, uprava nas prati i doista je stvorena pozitivna i ugodna atmosfera. Jednostavno, dobro radimo i to je rezultat našega položaja na tablici.”