Susjedski derbi Drenjancima, Vučevčani uspješni u Mrzoviću, Marko Bilobrk presudio Potnjancima, Tomašančanima bodovi u Lapovcima, Vranješević za tri vrbička boda!

LIGA NOGOMETNOG SREDIŠTA ĐAKOVO

1. KOLO

SLAVONAC (DS) – ZRINSKI (D) 2:6 (2:4)

Nakon dugo vremena ponovo su se nogometni susjedi sastali u prvenstvenoj utakmici. Nakon što su obnovili rad kluba nogometaši iz Drenjskoga Slatinika u subotu 29. kolovoza odigrali su prvu službenu utakmicu na svom terenu. Međutim, ovaj datum neće pamtiti po dobrome jer su Drenjanci slavili visokim rezultatom čime su domaćinima nanijeli drugi prvenstveni poraz.

Gosti su već u petoj minuti poveli 1:0. Iz slobodnog udarca Ikić je pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao je Igor Milošević kojemu nije bilo teško zatresti domaću mrežu. Dvije minute kasnije Ante Mačinković dugom loptom pronalazi Stjepana Petrovića koji pogađa donji desni kut. Domaćini su uspjeli smanjiti rezultat na 1:2, ali Petrović je u 32. minuti izborio kazneni udarac i sam ga izveo za vodstvo Zrinskoga 3:1. Solidnu igru domaćini su pretvorili u svoj drugi pogodak, a gosti u 42. zabijaju za 4:2. Svoj drugi pogodak postigao je Igor Milošević. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U 50. minuti domaća obrana u kaznenom je prostoru srušila Ivana Stošića, a sucu nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Drugi puta kazneni udarac u gol pretvara Stjepan Petrović. Gosti su u 73. minuti iskoristili krivo dodavanje domaćega golmana, Domagoj Petrović krenuo je sam prema golu, ali je srušen te je to bio i treći kazneni udarac za Zrinski. I ponovo, siguran izvođač bio je Stjepan Petrović. Za visoku i zasluženu pobjedu Zrinskoga iz Drenja koji nakon dvije utakmice ima svih šest bodova.

MLADOST (L) – DINAMO (TO) 1:2 (1:1)

Nogometaši Dinama krenuli su u Lapovce s jasnim ciljem: nastaviti pobjednički niz nakon pobjede nad ivanovačkom Mladosti. Ali, znali su da domaćini imaju solidnu momčad i da će biti teško. I to se obistinilo. Sredinom prvoga poluvremena Lapovčani iz slobodnoga udarca dolaze u vodstvo. Bio je to signal da i gosti moraju krenuti opasnije prema protivničkim vratima.  U samoj završnici prvoga dijela Dinamo dolazi do izjednačenja. Nakon  ubačene lopte u kazneni prostor Željko Tunuković glavom prebacuje loptu do Petra Vinkovića kojemu nije bilo teško poslati loptu u mrežu. I u nastavku utakmice gosti su imali nešto više od igre. Za vodstvo Dinama ponovo je glavni „krivac“ Željko Tunuković, asistent prema Marinku Čengiću koji glavom pogađa domaću mrežu. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao tako da su nogometaši Dinama ostvarili zacrtano: sa šest bodova nalaze se u vrhu tablice.

VELEBIT – KEŠINCI 0:1 (0:1)

U zanimljivoj utakmici s puno prilika za gol, jedan trenutak je odlučio. Tijekom prvih 45 minuta svaka je momčad imala trenutke bolje igre u kojoj su stvarali prilike, ali jednostavno napadači nisu bili raspoloženi. Sredinom prvoga poluvremena Marko Bilobrk doveo je Kešinčane u vodstvo što će se kasnije pokazati i ključnim trenutkom utakmice. U nastavku utakmice Potnjanci su bili bez energije, stihijski su napadali tako da gostujućoj obrani nije bio problem sačuvati minimalno, ali zasluženo vodstvo.

Nitko u Potnjanima nije očekivao da će nakon dva kola biti bez bodova. Ali, to je nogomet. Prilika za popravni ispit već je u sljedećem kolu.

NAPRIJED – VUČEVCI 0:1 (0:1)

Bio je to pravi derbi. U tvrdoj utakmici o pobjedniku je odlučivao jedan detalj, jedna situacija, jedan gol. Vučevčani su na otvaranju utakmice postigli gol, ali je on poništen zbog zaleđa. To nije obeshrabrilo goste koji su i dalje imali više od igre što potvrđuje i odlična Sesarova prilika. Međutim, njegov udarac glavom završio je preko gola. Bolju  igru Vučevčani su okrunili vodećim pogotkom. Igrala se 35. minuta kada je Pervan pobjegao svojim čuvarima, ušao u kazneni prostor gdje je srušen. Kazneni udarac uspješno je realizirao Erceg.

Domaćini su imali više od igre u nastavku utakmice želeći doći barem do izjednačenja. Gosti su borbeno čuvali svoje teško stečeno vodstvo i čekali priliku iz kontranapada. Do kraja utakmice nije bilo pogodaka tako da su se i nogometaši Vučevaca priključili vodećima sa svih šest bodova.

SLAVONAC (Đ) – RADNIK  0:1 (0:0)

Đurđanci – Igralište Beninci. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Strijelci: 0:1 Vranješević (74.).

SLAVONAC (Đ): Barbarić, Andrić (46. Ivan Bibković), Kolar, Mijatović, Carević, Schmidt, Slobođanac (61. Topić),  Markić (46. Petrović), Josip Birkić, Bošnjaković (70. Begović), Tomislav Birkić.

RADNIK: Čajkušić, Marko Čapalija, Bošnjaković, Kichaz, Jurić, Matej Čapalija (46. Zvonimir Jukić), Vranješević, Džanija, Josip Petrić, Kovačević, Ivica Petrić, Zvonimir Jukić.

Nakon uvodne pobjede u derbiju protiv Mrzovićana, Vrbičani su u Đurđance otišli rasterećeni sa željom da se nadigravaju. Otvaranje susreta s obje strane, zbog teškoga i sparnoga vremena, bilo je sporo, s puno tehničkih pogrešaka i gotovo bez prave prilike za gol. Prvu priliku Vrbičani su imali u 20. minuti kada je Vranješević izveo slobodan udarac, a golman Barbarić je obranio. U nastavku utakmice vidjeli smo nešto bolju igru u kojoj je dominirao gostujući napadač Josip Petrić. U nekoliko navrata pobjegao je domaćoj obrani, ali nije bilo koncentracije u realizaciji. Pobjegao je trojici protivničkih igrača, asistirao prema Ivicu Petriću, ali ovaj promašuje stopostotnu priliku. Ipak, ključni trenutak utakmice dogodio se u 74. minuti kada je Josip Petrić, po tko zna koji puta, pobjegao svojim čuvarima, na rubu kaznenoga prostora srušen je. Iz slobodnoga udarca točno je naciljao Vranješević za gostujuće vodstvo 1:0. Do kraja utakmice domaćini nisu uspjeli doći do pogotka.

SLOBODAN: MLADOST (I)