U sklopu 19. kola Treće hrvatske nogometne lige Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije ugostili su Zrinski iz Jurjevca, a uspješniji su bili domaćini slavivši rezultatom 2:1.
Lokalni derbi na Pazarištu pratilo je čak 700 gledatelja što je i za brojne prvoligaše samo san.

Obje ekipe dočekale su susret podsvjesno razmišljajući o šokantnim porazima u prethodnom kolu. Naime, Đakovčani su, unatoč kvalitetnoj igri, nes(p)retno poraženi kod Bedema pogotkom u posljednjim trenucima, dok su gosti na svom terenu iznenađujuće pali protiv Bjelovara, također u samoj završnici susreta.

Uzimajući u obzir važnost susreta, početak utakmice protekao je u grču, poprilično nervozno s obje strane, no kriterij glavnog suca Krešimira Vidačića dozvoljavao je nešto čvršću igru. U takvoj igri bolje su se snalazili domaćini koji su imali posjed, ali i bili opasniji prema naprijed.

Đakovčani su zaprijetili već u prvom napadu, ali akcija Jakića i Burazina nije iznenadila vratara gostiju Pintarića. Zaprijetili su crveno-plavi i u 18. minuti, ovoga puta preko Petričevića koji je pokušao iz slobodnjaka, ali neprecizno. Ipak, desetak minuta kasnije domaća momčad dolazi do prednosti i to iz jedanaesterca. Udarac iz kuta izveo je Pongračić, a iskusni Jurica Pranjić na nedozvoljen način zaustavio Damjanovića. To je iskoristio kapetan Đakovčana Tomas Grgačević koji prizemnim udarcem pogađa za vodstvo svoje momčadi u 30. minuti.

Rezultatski zaostatak potaknuo je goste da preuzmu više rizika u igri prema naprijed, a to im se isplatilo u samoj završnici prvoga dijela, preciznije u 43. minuti. Kerovec je ubacio nakon prekida, a gužvu u šesnaestercu najbolje je iskoristio Luka Matković koji uz pomoć odbijanca pogađa za 1:1.

Početak nastavka protekao je uglavnom igrom na sredini, a onda u 54. minuti novi šok za goste i to u režiji izvrsnog Jakića. Solo akcijom Jakić je došao do prilike za udarac s ruba kaznenog prostora i preciznim udarcem ljevicom pogađa suprotni kut gostujućeg gola za 2:1.

Unatoč nekoliko poluprilika do kraja susreta, Labakova se momčad više nije uspjela vratiti u rezultatski egal, a to je na koncu rezultiralo velikim slavljem domaćih navijača.

U idućem kolu HNK Đakovo Croatia gostuje u Ždralovima dok Zrinski dočekuje “Marsu”.

Treća HNL – Istok, 19. kolo: HNK Đakovo Croatia – Zrinski Jurjevac 2:1 (Grgačević 30’ – 11m, Jakić 54’ / Matković 43’)

Izvor: HNK Đakovo Croatia