Završilo je još jedno izdanje Malonogometnoga turnira „Đakovo 2018. uz Osječko“ kojega je organiziralo Nogometno središta Đakovo uz potporu Grada Đakova i gradonačelnika Marina Mandarića. Pobjednici po kategorijama su: početnici: Certissa I, dječaci: Reflektori, pioniri: Ikone, juniori: CB Enigma, seniori: Grube d.o.o. koje su uspjele obraniti prošlogodišnji naslov pobjednika. Nagrade najboljima u svečanoj ceremoniji uručio je Pavo Cindrić, predsjednik Gradskoga vijeća Grada Đakova.

Tijekom sutrašnjega dana donijet ćemo i opsežnu foto  reportažu s dodjele nagrada kao i pregled najboljih igrača, vratara i strijelaca turnira.

NEDJELJA, 13. SIJEČNJA 2019.

POČETNICI – UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO

CERTISSA II – KAMEN ŠTIMAC  0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Ivano Vrtarić (3.), 0:2 Ivano Novaković (12.).

CERTISSA II: Toni Matković, Marin Punda, Lovro Punda, Matej Doko, Ivano Marijanović, Gabrijel Perković, Patrik Novoselić, Borna Solin, Petar Šimun Jaman, Karlo Božić.

KAMEN ŠTIMAC: Ivano Babić, Šimun Perči, Matej Bajs, Marko Žeravica, Ivano Novaković, Marko Primorac, Noa Perić.

Brzo su nogometaši Certisse II i Kamen Štimca zaboravili jučerašnje poraze i okrenuli su današnjem susretu za treće mjesto. I kod jednih i drugih bila je vidna želja za pobjedom. Kamen Štimac bolje je otvorio utakmicu i već u trećoj minuti golom Ivana Vrtarića došao u vodstvo 1:0. Do odlaska na odmor i jedni i drugi imali su nekoliko izglednih prilika, ali mreže su ostale netaknute.

U nastavku utakmice, opet su bolje reagirali igrači Kamen Štimca. U 12. minuti Ivano Novaković postiže drugi pogodak za svoju momčad čime se treće mjesto naširoko smiješilo. Do kraja utakmice Certissa II pokušavala je spasiti stvar, ali jednostavno ova nedjelja, 13. siječnja, nije bila njihov dan.

Treće mjesto – Kamen Štimac

Tako su igrači Kamen Štimca zauzeli treće, Ceretissa II četvrto, a već odranije iz završnice su, kao peti, ispali nogometaši Rabone.

Četvrto mjesto – Certissa II

POČETNICI – FINALE

OMLADINAC SELCI – CERTISSA I  0:8 (0:3)

Strijelci: 0:1 Luka Mikić (3.); 0:2 Josip Jukić (8.); 0:3 Luka Mikić (10.), 0:4 Zvonimir Udovčić (11.), 0:5 Niko Gavran (13.), 0:6 Patrik Klarić (19.), 0:7 Dražen Jaman (20.), 0:8 Dražen Jaman (20.).

OMLADINAC SELCI: Niko Ivić, Petar Macokatić, Ivano Jelačić, Teo Furjan, Josip Jambrec, Filip Farkaš, Stjepan Ivić, Noa Glavašević, Ante Macokatić.

CERTISSA I: Niko Ivanković, Josip Jukić, Dražen Jaman, Zvonimir Udovčić, Luka Mikić, Patrik Klarić, Matko Zrakić, Matej Marinić, Niko Gavran.

Finale je proteklo u borbenoj igri, ali nogometaši Certisse I još su jednom opravdali ulogu favorita. Luka Mikić dovodi Certissu u vodstvo već u trećoj minuti utakmice. Do osme minute igrači Omladinaca odlično su parirali, ali tada primaju drugi pogodak. Strijelac je bio Josip Jukić. Do kraja prvoga dijela Luka Mikić postiže svoj drugi pogodak za vodstvo Certisse I 3:0.

U nastavku utakmice terenom su potpuno dominirali momci u zelenim majicama. Redom su padali golovi Zvonimira Udovčića, Nike Gavrana, Patrika Klarića i dva puta Dražena Jamana za visokih i zasluženih 8:0.

Ali, treba biti korektan i pohvaliti i momčad Omladinca koja se zdušno borila i pokazala svoj neosporni talent. Posebno treba istaknuti kapetana Ivana Jelačića koji je, poput pravoga stopera, raspoređivao svoje suigrače, uklizao je barem četiri puta i na kraju, pokazao pravi primjer, prvi krenuvši čestitati pobjednicima na zasluženoj pobjedi. Simpatični Selčani nemaju za čim žaliti, izgubili su od boljega protivnika, ali su đakovačkoj publici pokazali kako se ponaša sportska momčad.

Pobjednici – Certissa I

U kategoriji početnika proglašeni su i najbolji pojedinci. Sve tri pojedinačne nagrade otišle su u ruke Certisse I: najbolji igrač je Dražen Jaman, najbolji strijelac s 19 postignutih pogodaka Luka Mikić, a najbolji golman Niko Ivanković.

DJEČACI – FINALE

RABONA – REFLEKTORI 0:7 (0:3)

Strijelci: 0:1 Marko Čečura (3.), 0:2 Lovro Kedačić (7.); 0:3 Bruno Čulina (10.), 0:4 Marin Zorić (11.), 0:5 Matko Grbeša (18.), 0:6 Matko Grbeša (19.), 0:7 Bruno Čulina (20.).

RABONA. Leonrado Drga, Domagoj Tribuljak, Dino Tribuljak, Lukja Baričjak, Filip Drga, Josip Hmura, Karlo Vavra, Filip Kanisek.

REFLEKTORI: Ivano Kelava, Bruno Čulina, Felix Paloš, Marin Kovač, Lovro Kedačić, Marin Zorić, Marko Čečura, Luka Babić, Ivan Kelava, Matko Grbeša.

Igračima Reflektora doista treba čestitati jer su cijeli turnir igrali odlično. Osim toga, odigrali su osam utakmica i upisali sedam pobjeda i jedan remi. U Guinnesovu knjigu rekorda mogli bi ući jer u osam utakmica njihov golman Felix Paloš nije primio niti jedan gol.

Pobjednici bez primljenoga gola – Reflektori

U finalnoj utakmici protiv, također ugodnoga iznenađenja turnira, momčadi Škole nogometa Rabona, „žuti su već u trećoj minuti poveli 1:0. Strijelac je bio Marko Čečura. U sedmoj minuti Lovro Kedačić povećao je vodstvo na 2:0, a konačni rezultat prvoga dijela postavio je Bruno Čulina prekrasnim udarcem s desetak metara. Lopta se zabila u same rašlje. U nastavku utakmice, Reflektori su dominirali. Po uzoru na svoga kolegu Čulinu, i Marin Zorić odlučio se na udarac s desetak metara. Njegova lopta završila je u donjem lijevom kutu Drginoga gola. Matko Grbeša svojim prvim pogotkom krenuo je u lov na titulu najboljega strijelca. Svojim drugim, a Reflektorovim šestim golom Matko Grbeša postao je najbolji strijelac u kategoriji dječaka. U samoj završnici Bruno Čulina postavlja konačan rezultat. I zasluženo slavlje Reflektora moglo je početi.

Naravno, veliku stvar napravili su i igrači Rabone koji su se po prvi puta predstavili đakovačkoj publici. I odmah došli do finala. To ipak nešto znači. Zamišljeni nogometni projekt u Općini Punitovci dobiva svoje konture zahvaljujući idejnom pokretaču Ivici Kocuru. Trener Igor Smoljo ima odličan potencijal, vrsnoga vratara Leonarda Drgu, i opasnog strijelca Luku Baričjaka koji je postigao osam pogodaka. Sve u svemu, čestitke i jednima i drugima.

U kate4goriji dječaka najbolji igrač je Marko Čečura (Reflektori), najbolji strijelac je Matko Grbeša (Reflektori), a najbolji golman je Felix Paloš (Reflektori).

UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO

VATRENI – VIŠKOVCI  3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Andrija Tomić (1.), 2:0 Dražen Jaman (2.), 3:0 Andrija Tomić (14.).

VATRENI: Borna Bilić, Josip Rakušić, Niko Radman, Ivano Kolarik, Dražen Jaman, Dino Vujinović, Andrija Tomić, Mihael Lukač, Jona Ježić, Ante Biuk.

VIŠKOVCI: Luka Marijanović, Matej Krištić, Ivan Brataljenović, Marko Marijanović, Gabriel Lovaković, Ivano Friedrich, Branimir Kramarić, Domagoj Matković, Petar Vlajčić, Marino Friedrich.

Dugo su jučer Vatreni analizirali svoj poraz protiv Rabone i čvrsto su odlučili da će stvar popraviti u borbi za treće mjesto. I doista, ispunili su obećanje. Već u prvoj minuti golom Andrije Tomića nagovijestili su da broj 13 (siječnja) za njih neće biti nesretan. Odmah nakon toga pao je i drugi pogodak, a strijelac je bio Dražen Jaman. Viškovčani su se srčano borili, ali do odlaska na odmor nisu pronašli put do Vatrenih vrata. U nastavku utakmice Andrija Tomić zaključio je utakmicu svojim drugim, a momčadskim trećim pogotkom.

Vatreni su tako osvojili utješno treće mjesto dok su Viškovčani završili na četvrtom.

PIONIRI – FINALE

MONTAŽA LIM – IKONE  0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Filip Vrljić (10.), 0:2 Filip Vrljić (18.).

MONTAŽA LIM: Ivan Petrović, Mario Kričančić, Karlo Rimac, David Marijanović, Matej Obrovac, Filip Mijić, Antun Majstorović, Vlado Blažević.

IKONE: Luka Rozić, Luka Vuletić, Luka Dorić, Šimun Perković, Ante Drmić, Marin Zrakić, Ivan Verhas, Karlo Bajs, Filip Vrljić.

Igrač odluke u finalu pionira bio je Filip Vrljić. On je doveo Ikone u vodstvo u posljednjoj minuti prvoga poluvremena, a u 18. minuti postigao je i drugi pogodak čime je utakmica i odlučena. Igrači Montaže Lima pošteno su se borili, ali do pogotka danas nisu stigli. Ali, kada prespavaju, niti drugo mjesto neće biti loše. Osim toga, Montaži Lim pripala je i jedna pojedinačna nagrada. Najbolji golman je Ivan Petrović. Najbolji igrač u kategoriji pionira je Ivan Verhas (Ikone), a najbolji strijelac Karlo Bajs s 13 postignutih golova.

Pobjednici – Ikone

LUTKANI – MODEC O  6:7 (1:1; 1:1)

Strijelci: 0:1 Domagoj Jakšić (1.), 1:1 Marko Đelagić (6. – 7 m). Sedmerci: 1:2 Daniel Perči; 2:2 Marko Đelagić; 2:3 Ivano Božić; 3:3 Lovro Ćurić; 3:4 Gabriel Markić; 4:4 Duje Matković; Filip Zorić – promašio; Ivica Rac – promašio gol; 4:5 Domagoj Jakšić; 5:5 Bruno Đurđević; 5:6 Karlo Popek; 6:6 Bruno Žužak; 6:7 Daniel Perči; Marko Đelagić – golman brani.

LUTKANI: Bruno Žužak, Bruno Đurđević, Ante Hodak, Duje Matković, Lovro Ćurić, Ivica Rac, Marjan Duvnjak, Marko Đelagić, Marko Vujanović.

MODECO: Karlo Popek, Domagoj Jakšić, Fran Tokić, Ivano Božić, Marin Ptičar, Filip Zorić,  Gabriel Markić, Daniel Perči.

Frcalo je na sve strane u utakmici Modeca i Lutkana. I jedni i drugi igrali su otvoreno želeći se od turnira oprostiti pobjedom. Tako je Domagoj Jakšić momčad Modeca doveo u vodstvo već u prvoj minuti da bi Marko Đelagić u šestoj izjednačio iz opravdano dosuđenoga kaznenog udarca. Do kraja utakmice i jedni i drugi imali su mnoštvo prilika, ali su golmani Bruno Žužak i Karlo Popek bii na visini zadatka. Obojica su obranili mnoštvo teških udarca tako da su oni najveći krivci što je rezultat ostao 1:1. O vlasniku trećega mjesta odlučivali su sedmerci. U prvoj seriji svi izvođači bili su precizni tako da je u momčadi Modeca drugi puta pucao Daniel Perči koji je Modeco doveo u vodstvo 7:6. Posljednji izvođač Marko Đelagić pucao je pored gola.

Tako je Modeco osvojio treće, a Lutkani četvrto mjesto.

JUNIORI – FINALE

CB ENIGMA – DJEČACI  3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Josip Čurila (2.), 2:0 Josip Čurila (4.), 3:0 Mario Kvesić (13.).

CB ENIGMA: Jure Rotim, Ivan Tunuković, Mario Kvesić, Matej Mikulandra, Josip Čurila, Stipo Markić, Davor Čmelješević, Luka Lilić, Tomislav Glavačević, Bruno Švitek.

DJEČACI: Josip Zorbaz, Filip Jukić, Ante Drmić, Stipo Dumančić, Lovro Milinović, Stjepan Vrtarić, Marin Zrakić, Karlo Bajs, Marino Sverić, Luka Brandić, Dario Maganjić.

Igrači CB enigme silovito su krenuli i već u trećoj minuti golom Josipa Čurile doveo svoju momčad u vodstvo. Samo minutu kasnije isti igrač postigao je drugi pogodak čime je postao i najbolji strijelac u juniorskom dijelu turnira. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku susreta, Mario Kvesić potvrdio je pobjedu CB Enigme.

U kategoriji juniora najbolji igrač je Mario Kvesić, najbolji golman je Luka Lilić, a strijelac Josip Čurila (devet pogodaka).

CRO FIGHTER – LAWAGRO  1:3 (1:1)

Strijelci: 1:0 Ivo Šekerija (5.), 1:1 Filip Bionda (11.), 1:2 Matej Fingernagel (15.); 1:3 Domagoj Kopecki (17.).

CRO FIGHTER: David Milić, Bartol Ilakovac, Filip Bibković, Antonio Zeko, Lovro Mamić, Ivan Matić, Ivan Bikić, Manuel Đambić, Ivo Šekerija, Marko Mišić, Leo Vinko, Marin Tirić.

LAWAGRO: Matej Fingernagel, Fran Jukić, Filip Bionda, Carlo Schell, Mislav Šimić, Karlo Ljulj, Dominik Mor, Domagoj Kopecki, Niko Stanušić, Dino Magić.

Igrači Lawagra djelovali su uspavano na početku utakmice ili su bili razočarani jer su kao favoriti turnira završili u borbi za treće mjesto. U takvim odnosima Ivo Šekerija u petoj minuti dovodi Cro Fightere u vodstvo 1:0. Ipak, Lawagro se trgnuo i u 11. minuti izjednačio rezultat na 1:1. Doduše, bilo je dosta sreće jer je golman bacio loptu u šesterac Cro Fightera gdje se našao Filip Bionda koji je samo skrenuo loptu u mrežu.

U nastavku utakmice, „Lawagrovci“ su se razljutili i odlučili pokazati dio svoga talenta. Matej Fingernagel postiže drugi pogodak, a konačnu pobjedu i treće mjesto Lawagru donosi Domagoj Kopecki.

SENIORI – FINALE

GRUBE d.o.o. – MLACO  3:2 (2:2)

Strijelci: 0:1 Ivan Matić (6.); 1:1 Fabijan Petričević (10.), 2:1 Sebastijan Petričević (13.), 2:2 Ivan Ivanagić (16.), 3:2 Josip Milardović (24.).

GRUBE d.o.o.: Domagoj Jukić, Luka Kolak, Josip Milardović, Sebastijan Petričević, Mihael Pongračić, Pavao Jurić, Fabijan Petričević, Zvonimir Ostajmer, Stjepan Leko, Marin Ištvarnić, Ivan Gelo, Ivan Vidović, Karlo Pongračić.

MLACO: Slobodan Pejčić, Ognjen Blagojević, Ivan Ivanagić, Ivan Matić, Dominik Damjanović, Josip Ćurić, Marinko Kvesić, Tomislav Rendulić, Ilija Degmečić, Mario Petrović, Zdravko Degmečić.

Prvu opasnost priredila su igrači Gruba. Povratnu loptu primio je Pavao Jurić, s 12 metara snažno pucao, ali lopta je prošla pored gola. U petoj minuti s desetak metara snažno puca Ivan Gelo, ali golman Ćurić bio je na mjestu. I kao da je Mlacovcima trebalo pet minuta za buđenje. Dugu loptu primio je Ivan Matić, leđima okrenut od gola. Majstorski je okrenuo svoga igrača i preciznim udarcem pogodio suprotni kut Jukićeva gola. Za vodstvo Mlaca. U osmoj minut „sidrun“ Josip Milardović primio je loptu u šestercu Mlaca, okrenuo se i šutirao, ali ponovo Ćurić na mjestu. U devetoj minuti umalo da Ivan Ivanagić nije iznenadio golmana Jukića, Pucao je sa svoje polovice, a lopta je završila na prečki. Odgovor Gruba stigao je u desetoj minuti. Iskosa s lijeve strane šutirao je Fabijan Petričević i pogodio za 1:1. Samo minutu kasnije Marin Ištvanić topovskim udarcem pogađa stativu. Malu bravuru izveo je Slobodan Pejčić koji je protivniku „turio loptu kroz noge“ i nakon toga pogodio stativu. Atmosferu je samo dvije sekunde prije kraja podgrijala sporna situacija. Pongračić je od svoga gola uputio loptu, Ilija Degmečić igrao je rukom, a igrači Gruba tražili su isključenje od dvije minute. Prvo poluvrijeme, nakon odlične igre i jednih i drugih, završilo je rezultatom 2:2.

Drugo poluvrijeme Mlaco otvara preciznim udarcem Ivana Ivanagića, ali golman Jukić je na mjestu. Grube su došle u vodstvo u 24. minuti. Cijeli posao obavio je Mihael Pongračić koji je prošao dvojicu igrača Mlaca i odigrao loptu prema Milardoviću koji lagano postiže pogodak. U 28. minuti umalo da Grube nisu postigle i četvrti pogodak. Ivan Gelo iskoristio je neopreznost Mlacove obrane, našao se sam na 12 metara, od gola, ali njegov udarac završava pored gola. Do raja utakmice igrači Mlaca pokušavali su doći od izjednačenja, ali obrana Grube bila je na visini zadatka.

Tako su Grube d.o.o, po drugi puta osvojile đakovački turnir i nagradu u visini od 17.000,00 kuna.

Pobjednici seniorskoga turnira – Grube d.o.o

Za najboljega igrača proglašen je Fabijan Petričević, najbolji strijelac s pet pogodaka je Josip Milardović, a titulu najboljega golmana osvojio je Mlacov vratar Josip Ćurić.

Najbolji igrač – Fabijan Petričević (Grube d.o.o.)

Najbolji strijelac – Josip Milardović (Grube d.o.o.)

Najbolji golman – Josip Ćurić (Mlaco)

CB ESCAPE – TB GIPS CB BARBA  5:1 (3:0)

Strijelci: 1:0 Ivan Radnić (12.), 2:0 Ivan Radnić (16.), 3:0 Domagoj Ivić (20.), 3:1 Stjepan Kušević (22.), 4:1 Marin Bikić (29.), 5:1 Marin Bikić (39.).

CB ESCAPE: Tomislav Somer, Marin Bikić, Dino Stipanović, Marijo Bojanović, Ivan Radnić, Ivan Barišić, Domagoj Ivić, Domagoj Klemen, Marko Barišić.

TG GIPS CB BARBA: Miro Vuksanović, Dominik Radoš, Dominik Radoš II, Petar Paradžik, Josip Čuić, Stjepan Kušević, Josip Antinac, Tomislav Bašić, Mario Čosić, Stjepan Radat, Dražen Čavar, Goran Dakić, Ante Barišić.

Utakmica „gubitnika“ kako se obično kaže za momčadi koje igraju za treće mjesto protekla je u mirnom tonu i bez velike žestine. U takvim odnosima više od igre imali su igrači CB Escapea koji su između ostaloga pogodili prečku (Bojanović) i imali nekoliko udarca prema vratima Vuksanovića, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Ipak, nešto bolju igru CB Escape okrunio je s dva pogotka. Najraspoloženiji u njihovim redovima bio je Ivan Radnić, dvostruki strijelac. Kada je u posljednjoj minuti prvoga poluvremena Domagoj Ivić postigao treći pogodak, bilo je jasno tko će biti treći.

U nastavku utakmice i TG Gips CB Barba pokazala je da su zasluženo ušli u završnicu turnira. Stjepan Kušević smanjuje vodstvo na 1:3. Ali, „crveni“ nisu ništa prepuštali slučaju. Marin Bikić postiže dva pogotka za rješenje utakmice.

Tako su CB Escape, nakon drugoga mjesta u Našicama, na đakovačkom turniru osvojili treće mjesto i novčanu nagradu od 3.000,00 kuna. Ali, žal za naslovom prvaka i dalje ostaje.