Nakon što su u prvoj kvalifikacijskoj utakmici za popunu 1. ŽNL osječko-baranjsku nogometaši Hajduka iz Širokog Polja na domaćem terenu remizirali s nogometnim klubom BSK Termia iz Bizovca, u subotu su ostvarili gostujuću pobjedu te na taj način ostvarili plasman u 1. ŽNL osječko-baranjsku.

Utakmica u Bizovcu održana je pred oko 800 gledatelja te bila izrazito borbena, što ni ne čudi s obzirom na njezinu važnost.

Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 0:0, ali zatim je uslijedilo drugo poluvrijeme u kojemu smo mogli vidjeti puno više uzbuđenja.

Hajduk prvo dolazi u vodstvo 1:0 autogolom Marka Jakovčevića u 57. minuti da bi samo 5 minuta kasnije ostao s igračem manje kada crveni karton dobiva Ljuban Ivić. Ovaj karton nije spriječio goste u njihovom zadatku te unatoč igri s igračem manje u 72. minuti Domagoj Ivić postiže pogodak za 2:0 koji se pokazao i konačnim rješenjem utakmice.

Do kraja utakmice domaćini su dobili dva crvena kartona, a Hajduk je utakmicu uspio mirno privesti kraju.

Ovom pobjedom Hajduk se plasirao u 1. ŽNL osječko-baranjsku, koja sada broji pet klubova iz Nogometnog središta Đakovo.