U derbiju devetog kola Treće hrvatske nogometne lige Istok momčad HNK Đakovo Croatije je na Pazarištu pred šestotinjak gledatelja dočekala drugoplasirani Čepin, a nakon vrlo uzbudljivih devedeset minuta, susret je završio rezultatom 1-1. Rezultat je to kojim u konačnici obje momčadi mogu biti zadovoljne.

Bio je to susret s izraženim taktičkim nadigravanjem u kojem su treneri Bušić i Toth šahovski povlačili poteze ne želeći ulaziti u prevelik rizik jer, realno, ovakvim su epilogom obje ekipe zadržale vrh ljestvice iako ‘Marsa’ u ovom trenutku ima dvije utakmice manje.

Iz prvoga dijela treba izdvojiti 15. minutu i veliku prigodu Dogana koji se sjurio prema vratima Jakovljevića, obišao ga, ali doslovno s gol-crte čisti branič Zelenih i sprječava vodstvo domaćina.

Nastavak je ponudio nešto veći posjed gostiju koji su u nekoliko navrata nakon osvojene lopte izveli tranziciju u opasan kontranapad. Potvrda boljeg ulaska Čepina u nastavak zbila se u 51. minuti i to nakon kornera. Nije tajna da je upravo skok zasigurno najjače oružje Tothove družine, a to se potvrdilo i u ovoj situaciji. Nakon ubačaja iz kuta najbolje se snašao Luka Dragojević koji glavom pogađa za 0-1.

Iako je pogodak uzdrmao Crvenoplave, vrlo brzo su se konsolidirali i preuzeli kontrolu što je rezultiralo poravnanjem u 75. minuti. Domagoj Ivić odradio je veliki posao prodorom s lijeve strane, a zatim i uposlivši Mihaela Pongračića koji varkom izbacuje dvojicu igrača i preciznim udarcem pogađa za poravnanje.

Do kraja susreta na terenu je vladala samo Bušićeva momčad, stvarala prigode i opasno prijetila, ali vratar gostiju Filip Jakovljević potvrdio je svoje kvalitete ne dozvolivši da još koja lopta završi u njegovoj mreži.

Na koncu – bod svakome. U svakom slučaju to je ipak i najrealniji ishod kojim će obje momčadi zadržati pozitivno raspoloženje uoči nastavka natjecanja, a to je već u srijedu kada Đakovčani gostuju kod Bedema u Ivankovu, dok Čepin na svom terenu dočekuje vrlo dobri Oriolik.

Treća HNL Istok, 9. kolo: HNK Đakovo Croatia – NK Čepin 1-1 (Pongračić 75′ / Dragojević 51′)