TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

25. KOLO

HNK ĐAKOVO CROATIA – NK MARSONIA 1:1

Đakovački nogometaši pred sobom su imali tešku zadaću: u goste im je došla momčad Marsonije koja je pod svaku cijenu htjela isprati niz loših rezultata koji su primorali trenera Špehara da ponudi ostavku (uprava kluba odbila). Uz Špehara, kao pomoćni trener u Marsoniji radi bivši trener Đakovo Croatije Antun Labak. U utakmicu su i Đakovčani krenuli bez najboljega strijelca Floriana Abramovića koji osjeća tegobe ozljede prepona zadobivene u kup susretu protiv Zrinskoga.

Ravnopravno prvo poluvrijeme

U prvom poluvremenu nije se baš „umiralo“ u ljepoti, a najveći dio utakmice proveden je na sredini terena. Doduše, Đakovčani su prvi zaprijetili već u drugoj minuti kada Brođanin Dario Radić griješi i daje loptu do Petričevića koji sam kreće prema brodskom golu. Međutim, branič Marsonije uspio ga je srušiti na dvadeset metara od gola. Slobodan udarac izveo je Mateo Barukčić, ali pogađa živi zid.

Gosti uzvraćaju u petoj minuti kada ubačenu loptu s desne strane u kaznenom prostoru prima Nemanja Prodanović koji dva puta šutira, ali đakovačka obrana dva puta blokira njegov udarac. Nakon tih prilika, igra se preselila na sredinu terena. Tek u 37. minuti domaćini su ponovo imali izgledu priliku za pogodak. Slobodan udarac s dvadeset metara izveo je Fabijan Petričević, ali puca preko Gavrićevog gola.

U 43. minuti vidjeli smo i najbolju đakovačku akciju: po desnoj strani prošao je Petričević, ubacio oštru loptu na prvu stativu, na nju je natrčao Grgačević kojega je blokirao gostujući branič. Udarac đakovačkoga napadača završio je pored gola.

Brođani pogriješili, pa spašavali bod

U drugom poluvremenu Brođani su krenuli s jasnom namjerom da što prije dođu do vodećega pogotka. Već u 47. minuti gosti su krenuli po lijevoj strani, Mišić je ubacio loptu do Prodanovića koji šutira s desetak metara, Jukić odlično brani, ali lopta dolazi na drugu vratnicu gdje se nalazi Anto Gudelj. Njegov udarac Bosak izbacuje iz praznoga gola. Gosti imaju više od igre, prijete đakovačkom golu, ali u 65. minuti učinili su pogrešku koja ih je stajala gola. Đakovčani su ubacili loptu u kazneni prostor Brođana, brodski branič loptu je zaustavio rukom, a sudac Vugrinec pokazao je na bijelu točku. Tomas Grgačević golmana šalje u jednu, a loptu u drugu stranu, za đakovačko vodstvo 1:0.

Do kraja susreta Brođani imaju terensku inicijativu, stvaraju opasne situacije pred Jukićevim golom, ali Đakovčani se uspijevaju obraniti. Koliko su Brođani imali više od igre pokazuje i podatak da su u drugom poluvremenu izveli devet kornera. Đakovčani su svoju priliku za drugi pogodak čekali iz kontranapada. U 77. minuti Mateo Barukčić šutira s dvadeset metara, ali ravno u golmana Gavrića. Samo minutu kasnije, ponovo Barukčić oduzima loptu brodskom braniču, ponovo šutira s ruba kaznenoga prostora, ali lopta je otišla tik pored vratnice. I treći puta Barukčić šutira prema Gavriću, ali brodski golman nije se dao iznenaditi. Nakon toga, u posljednjih deset minuta, igra se preselila pred đakovački gol. U 84. minuti Brođani su ipak došli do izjednačenja. Ubačenu dubinsku loptu u kaznenom prostoru primio je Matej Sivrić, rukom je loptu primirio o odigrao povratnu loptu prema Almedinu Bundavici koji  pogađa Jukićev gol. Ovo je sporna situacija koju sudac Nino Vugrinec nije vidio. Prema prikazanoj igri, zasluženo izjednačenje rezultata, ali ostvareno uz pomoć ruke.

I gosti su pogledavali u suca Vugrineca u 87. minuti kada je Gudelj pobjegao po lijevoj strani, uputio loptu u kazneni prostor domaćina, Damjanovića je lopta pogodila, po mišljenju Brođana, u ruku. Međutim sudac Vugrinec ostao je nijem.

Na kraju, Đakovo i Croatia i Marsonia podijelili su bodove. Prema viđenome, Đakovčani mogu biti zadovoljniji bodom jer Brođani su imali više od igre i stvorili su opasnije situacije pred Jukićevim golom. Međutim, u teškoj borbi za opstanak hoće li bod protiv Marsonije biti dovoljan, pitanje na koje ćemo odgovor dobiti nakon još pet odigranih kola.

Đakovčani su nakon ovoga kola na 13.mjestu s 24 boda. U prilog im je išao i rezultat u Belišću u kojemu su Belišće i Oriolik odigrali 1:1. Sutra se sastaju Varteks i Slavonija, također dvije momčadi koje se grčevito bore za opstanak.

Autor: Miro Šola