U susretu 5. kola Treće HNL Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije ugostili su momčad Slavonca iz Bukovlja, a uspješniji su bili domaćini slavivši rezultatom 2-1 zahvaljujući ponajviše pogonu ‘’Ivić-Ivić’’.

Osnovni cilj Bušića i njegove momčadi nakon prvog ovosezonskog poraza bio je vratiti se na pozitivan rezultatski kolosijek, a da bi se to uistinu ostvarilo trebalo je ”preskočiti” prepreku u vidu novog trećeligaša iz Bukovlja.

Unaprijed upisani bodovi uglavnom su veliki teret na leđima favoriziranih momčadi, a upravo to se osjetilo i u igri Đakovčana – grč, previše pogrešaka tijekom čitavog prvog poluvremena u kojem domaćini nisu ozbiljnije zaprijetili, za razliku od gostiju koji su nešto konkretniju okrunili pogotkom kapetana Josipa Padrića u samoj završnici prvih 45 minuta susreta.

Bušić je pod odmorom očito ”razbudio” Crveno-plave koji su u nastavku izgledali puno opasnije posebice u posljednjoj trećini susreta. Ono najvažnije zbilo se u doslovno jednoj minuti – u 59. minuti ogroman dio posla odradio je Tomas Grgačević osvojivši veliki dio terena, a zatim je kvalitetno uposlio Domagoja Ivića koji maestralno pogađa za povratak u egal.

Čim se krenulo s centra uslijedio je novi šok za gostujući tim, a ujedno i veliko slavlje domaće publike na Pazarištu. Brzu akciju pokrenuo je Burazin, pronalazi Pongračića koji opasno prijeti vrataru gostiju Barukčiću, ovaj nakratko odbija, ali samo do Ljubana Ivića koji pogađa za veliki preokret.

Bez obzira na pozitivan ishod, Đakovčani su krenuli još otvorenije što im stvorilo još nekoliko izglednih prigoda, a s druge strane i gostima otvorilo dosta prostora koji su u nekoliko navrata opasno zaprijetili Nevistiću, no vratar đakovačkog trećeligaša bio je na standardno visokom nivou i nije dopustio nove šokove. Rezultat se do kraja nije mijenjao što ujedno znači da su Crveno-plavi, iako teže od očekivanog, ostvarili svoj primarni cilj.

S deset bodova na kontu nakon petog kola trećeligaške karavane, Đakovčani se nalaze na drugom mjestu iako treba naglasiti da je kolo odigrano tek polovično zbog obaveza brojnih momčadi u Kupu.

U idućem kolu HNK Đakovo Croatia gostuje u Kutjevu kod istoimenog trećeligaša, dok Slavonac u Bukovlju dočekuje ekipu Oriolika.

Treća HNL Istok, 5. kolo: HNK Đakovo Croatia – Slavonac Bukovlje 2-1 (Domagoj Ivić 59′, Ljuban Ivić 60′ / Padrić 45′