REĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA ISTOK

29. KOLO

ĐAKOVO CROATIA – SLAVONIJA 1:0 (1:0)

Borba za opstanak do posljednjega daha

Đakovački nogometaši od svoje su se publike oprostili pobjedom. To je najvažnija činjenica utakmice 29. kola. Međutim, hoće li to biti dovoljno za opstanak u ligi, znat ćemo u nedjelju kada Đakovčani gostuju u Čakovcu. Situacija na začelju tablice je poprilično komplicirana. Na posljednjem mjestu nalazi se Varteks s 26 bodova i njih u nedjelju očekuju gostovanje kod susjeda u Ždralovima. Belišće ima 28 bodova i u zadnjem kolu gostuju u Pleternici dok Slavonija, također s 28 bodova, igra na svom terenu protiv Koprivnice. Đakovčani, s 28 bodova, već smo rekli, gostuju kod Međimurja. Dakle, tko će biti posljednji, nakon nedjeljnih zadnjih  90 minuta, teško je u ovome trenutku prognozirati.

Svaka čast, Novoseliću!

U početnom sastavu Đakovo Croatije vidjeli smo jedno poznato ime. Naime, zbog poslovnih obveza Ivan Novoselić propustio je proljetni dio, ali je bio spreman, gotovo bez treninga, staviti se na dispoziciju trenera Lelasa kako bi pomogao Đakovčanima da dođu do važne pobjede. Svaka čast Ivanu koji je odigrao solidnih 65 minuta i time pokazao pravu sportsku kulturu i privrženost klubu.

Dominacija Đakovčana, Abramović iz jedanaesterca

Đakovčani su protiv Slavonije ušli hrabro i napadački te su veću trećoj minuti imali odličnu priliku za vodstvo. Brzonogi Fabijan Petričević  solo akcijom došao je na 18 metara, snažno šutirao, ali lopta je pogodila gredu. U desetoj minuti Đakovčani su opet opasno zaprijetili. Dubinskom loptom po desnoj strani prošao je Mateo Barukčić, ušao u kazneni prostor, šutirao prizemno, ali golman Rezo vršcima prstiju izbija loptu u korner. Samo pet minuta kasnije opet opasnost pred požeškim golom. Petričević je ubacio loptu iz kornera, s pet metara glavom šutira Tomas Grgačević, ali požeški golman uspijeva loptu uhvatiti na samoj gol crti. Dominacija Đakovčana se nastavlja i dalje. Igrala se 24. minuta kada su domaćini imali najbolju priliku utakmice. Raspoloženi Petričević pobjegao je požeškoj obrani, našao se sam pred golmanom Rezom, ali požeški vratar brani prizemni udarac. U 27. minuti Đakovčani su izveli slobodan udarac. S 25 metara šutirao je Barukčić, ali preko gola. Do završnice prvoga dijela, napadi domaćina su se primirili, a gosti nisu niti jednom zaprijetili golmanu Jukiću. I kada se očekivao kraj prvoga dijela, Đakovčani su izveli korner. U petercu Požežana na loptu su skočili Bruno Damjanović i Mato Marčetić. Požeški kapetan laktom je išao prema glavi đakovačkoga napadača, a  sudac Mladen Matić pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator, za đakovačko vodstvo 1:0, bio je Florian Abramović.

Dvije požeške prilike, Petričević mogao podebljati vodstvo

Otvaranje drugoga poluvremena pripalo je gostima. U 52. minuti ubačena lopta iskosa došla je u đakovački peterac gdje su se našla čak četvorica požeških igrača, ali nisu uspjeli ubaciti loptu u Jukićevu mrežu.  U 58. minuti gosti su izveli akciju po lijevoj strani, ubačena dubinska lopta došla je do Matiasa Šulca koji iskosa puca mlako prema Jukiću. Đakovčani su uzvratili u 64. minuti kada je Barukičić probio desnu stranu požeške obrane, uputio loptu pred požeški gol, a ona je prošla tik pored vratnice. Utakmicu je u 76. minuti mogao zaključiti Fabijan Petričević koji je, po drugi puta, sam izašao pred golmana Rezu, ali požeški golman bio je opet uspješniji. U posljednjih desetak minuta, ritam utakmice je pao, Đakovčani su mudro sačuvali minimalnu prednost, a gosti nisu imali više snage za izjednačenje. I sada sudbinu đakovačkoga trećeligaša treba čekati do posljednjih 90 minuta koji se igraju u nedjelju.

Autor: Miro Šola