U susretu 15. kola Treće HNL Istok momčad HNK Đakovo Croatije je na Pazarištu dočekala fenjeraša na trećeligaškoj ljestvici Vuteks iz Vukovara. Domaćin je opravdao ulogu favorita i posve zasluženo slavio rezultatom 3-0, a unatoč uvjerljivom porazu, i gosti su na mahove pokazali da su solidna momčad, zasigurno bolja od trenutnog plasmana na ljestvici.

Minimalan poraz u prošlom kolu protiv Graničara u Županji nije ostavio dubljeg traga na momčadi koja je priliku za popravak imala protiv Vuteksa na svom terenu. Bila je to i obveza jer je u Đakovo stigao posljednjeplasirani Vuteks, a zapravo takve utakmice, gdje su bodovi unaprijed ”upisani”, znaju biti posebno problematične.

Upravo iz tog razloga, Crvenoplavi ušli su u dvoboj dominantno, agresivno od samog početka, a to im se isplatilo već u ranoj fazi dvoboja, preciznije, u 14. minuti kada su došli do prednosti. Najprije je posebno raspoloženi Dogan uzdrmao vratnicu da bi u nastavku akcije branič gostiju igrao rukom, a glavni arbitar susreta Matteo Bedanjec iz Slavonskog Broda pokazao na ‘kreč’. Precizan izvođač kaznenog udarca bio je kapetan Đakovčana Tomas Grgačević koji tako dovodi domaće do prednosti.

Da su bili malo prisebniji u završnici, Đakovčani su na odmor mogli i s osjetnijom prednošću, no Grgačevićev pogodak iz jedanaesterca bio je jedini u prvih 45 minuta.

Nastavak je ponudio otvoreniju igru gostiju koji su preuzeli više rizika prema naprijed i pravo je čudo kako nisu došli do poravnanja u 60. minuti. Naime, Stefan Bingulac izvrsno centrira s desne strane, najviši u skoku je Miloš Mirosavljević koji glavom šalje loptu u jednu vratnicu, lopta se odbila na crtu Nevestićevog gola i od druge stative izašla na dva metra, a rubriku ‘vjerovali ili ne’ zaokružio je Njegoš Božović koji iz neposredne blizine zakucava loptu u gredu. Dakle, u svega tri sekunde čak tri puta se tresao okvir đakovačkog gola.

Bilo je to svakako ogromno upozorenje Crvenoplavima koji, za ovaj nešto uspavaniji period igre, nisu bili kažnjeni. Nastavak je ponudio znatnu bolju igru Đakovčana koji su desetak minuta kasnije itekako kaznili ove promašaje gostiju, a ključnu ulogu za povećanje prednosti odigrao je Dominik Dogan koji izvrsno primio Damjanovićevu dugu loptu, prošao u sredinu i s ruba šesnaesterca snažno tukao i od grede pogodio za puno sigurnijih 2-0.

‘Točku na i’ postavio je isti igrač u samoj završnici susreta za, u konačnici, posve uvjerljivih 3-0 iako su se gosti pokazali u puno boljem izdanju nego što to konačni rezultat sugerira, a isto tako i njihov trenutni plasman na prvenstvenoj ljestvici.

Ovom pobjedom Đakovčani su zadržali priključak za gornjim domom i trenutno su na diobi treće pozicije pred gostovanje u idućem kolu u Našicama gdje ih dočekuje NAŠK.