Nogometaši HOŠK-a iz Gašinaca najugodnije su iznenađenje jesenskoga dijela prvenstva. Trener Stjepan Milković odlično je spojio iskustvo i mladost što je bio i ključ uspjeha. Iako će netko reći da peto mjesto i nije nekakvo ostvarenje, međutim, da je bilo malo više sreće Gašinačni su mogli završiti i s više bodova od konačnih 26.

Naime, u prvom kolu favorizirani Dračičani dugo su se mučili da bi ostvarili pobjedu. Bodove su Gašinačni vratili na gostovanju Forkuševcima gdje su se dugo mučili da bi u završnici utakmice Danijel Rac pogodio za minimalnu pobjedu 1:0. Na toj utakmici Danijel je pokazao da se nalazi u odličnoj formi što se na kraju i potvrdilo jer je najbolji klupski strijelac sa 11 pogodaka. Osim toga, Danijel Rac će ovu polusezonu pamtiti i po tome što je Slavoncu iz Preslatinaca postigao pet pogodaka i igru napustio u 73. minuti. Da je odigrao do kraja utakmice vjerojatno bi broj njegovih golova bio i veći.

U trećem i četvrtom kolu HOŠK je upisao dvije pobjede (posebno vrijedna ona gostujuća u Gorjanima) da bi u petom kolu Kondrićani šokirali domaćine i odnijeli bodove. Na teškom gostovanju u Širokom Polju gašinački nogometaši mogu žaliti za izgubljenim bodovima. U prvih desetak minuta gosti su promašili tri stopostotne prilike, a terensku inicijativu imali su do kraja prvoga poluvremena. I kada ne iskoristiš svoje prilike, slijedi kazna. Širokopoljci su postigli jedan pogodak i upisali tri boda, a Gašinčanima ostaje žal da su igrali odlično, ali su ostali kratkih rukava.

Nakon dvije pobjede (Omladinac ĐS i Radnički – u gostima) uslijedio je veliki ispit za gašinačku momčad. Na Lipovice je stigla vodeća momčad Slavonije iz Budrovaca. U prvom poluvremenu domaćini su odigali odlično i na odmor su otišli vodstvom 1:0. Međutim, Budrovčani u drugom dijelu preokreću rezultat u svoju korist (2:1), a sreća ih je pomazila jer je u samoj završnici Danijel Rac pogodio stativu i prečku.

Na krilima sreće Budrovčani su iz Gašinaca odnijeli sva tri boda, ali da je rezultat bio drugačiji ne bi bilo nepravedno. I u Trnavi su Gašinčani odlično otvorili utakmicu, u ranoj fazi poveli 1:0, promašili još nekoliko stopostotnih prilika, ali ipak kontrolirali utakmicu. Međutim, domaćini su izjednačili rezultat čime mogu biti zadovoljni jer igrači trenera Stjepana Milkovića bili su bliži pobjedi.

Nakon uvjerljive domaće pobjede protiv Vinogradara uslijedilo je polaganje „mature“. Pobjeda u Semeljcima uvelike je usmjerila i borbu za prvo mjesto. U toj su utakmici Gašinačni  pokazali da protiv svake momčadi mogu igrati ravnopravno.

Pet golova Danijela Raca obilježila je utakmicu protiv Slavonca, a u posljednjem kolu Gašinačni su osvojili bod u Strizivojni. To se dugo nije dogodilo, ali ova momčad HOŠK-a u jesenskoj polusezoni potvrdili su odličnu formu i visok plasman. Prema prikazanoj igri potpuno zasluženo.

Već smo rekli da je trener Milković uspio uspješno spojiti mladost i iskustvo. Na vratima je bio iskusni Grubešić koji je odigrao sve utakmice i u 1260 minuta primio samo 13 golova.

Zadnju liniju čvrsto su držali Igor Franjić, Luka Nerovčić, a na bokovima su bili veliko osvježenje Stipan Jezidžič i Tomislav Vomš. U sredini terena uspješno je „operirala“ dinastija Rac – Perica, Ivica i Danijel Rac. Ovaj zadnji ujedno je i najbolji strijelac s 11 postignutih golova. Veliki „lavovski“ posao obavili su i iskusni Dario Živković, Robert Hrgić i Ante Barišić-Jaman.

Doprinos odličnim rezultatima dali su i Karlo Zeko, Zoran Kulić i Josip Kust. Trener Stjepan Milković okupio je i mlade snage koje su tijekom jeseni dobile priliku pokazati koliko mogu. Među njima su: Stjepan Ilijov, Matej Leko, Alen  Likić, Dino Kusulja, Mihael Janjušić, Karlo Zeko, Marko Šimundić. U prvih nekoliko utakmica svoje mjesto pronašao je i Karlo Novaković, a u nekoliko susreta, kada je „zagustilo“ u igri su bili i iskusni Ivan Breški i Mario Grgurić.

HOŠK je u 14 odigranih utakmica prikupio 17 žutih kartona i jedan crveni čime se Gašinčani, u toj kategoriji, nalaze u sredini tablice.

Osim rezultatskoga uspjeha, Gašinačni su ove jeseni puno učinili i na poboljšanju uvjeta rada i odigravanja utakmica. Popravljeno je stanje travnjaka, a postavljena je i ograda oko cijeloga igrališta. Hvalevrijedna akcija HOŠK-ove uprave na čelu s predsjednikom Danijelom Hodakom koja stadionu Lipovice daje novu dimenziju.