• Gledatelja: 300
  • Suci: Igor Barle i Saša Vučić (Zagreb)
  • ĐAKOVO: Ostajmer, Božičević, Lasić 6, Perković, Šimić 1, Goluža 12, Poplašen 1, Tot, Kostić, Klepo 2, Orlović, Ćurić 3, Novoselović 2, Vulić 4. Trener: Domagoj Perlić
  • PRELOG: Denis Bogović 7, Patrik Bogović, Krajner 8, Novosel 3, Alen Novak, Škvorc, Dejan Novak, Požgaj, Mikec, Lončarić, Koprek 7, Zadravec 3, Belić 6, Koprivec. Trener: Alen Belko

Nažalost, Đakovčani su još jednom razočarali svoje navijače i upisali poraz protiv direktnoga konkurenta u borbi za opstanak. Preložani su u Đakovo došli s velikih pet bodova prednosti, a sada je njihova razlika povećana na sedam. Dakle, gotovo nemoguća misija da đakovački rukometaši pobjegnu s pretposljednje pozicije.

Završnica prvoga poluvremena kobna za Đakovčane

Domaćini su golovima Klepe i Goluže utakmicu otvorili vodstvom 2:0 da bi do 17. minute Mario Goluža praktički sam igrao protiv Preloga. Novo vodstvo 4:2 nagovijestilo je dobru đakovačku igru, ali gosti su imali raspoložene Igora Krajnera i Ivana Kopreka koji su vratili rezultatsku ravnotežu. Nakon toga, trener gostiju Alen Belko na Golužu stavlja „flaster“ Denisa Bogovića. Nakon toga, gosti prvi puta prelaze u vodstvo (7:6) i tada se igra „gol za gol“. Gosti golovima Zadravca po prvi puta bježe na plus 4 (13:9) i tada su Đakovčani upali u probleme s organizacijom igre. U 28. minuti đakovački rukometaši uspijevaju dostići gostujuću prednost (13:14), ali u završnici gosti iz tri kontre postižu pogotke za vodstvo 17:13. To je bio i rezultat prvoga poluvremena.

Stigli na minus 2, ali…

Gosti su mirnom igrom čuvali prednost od četiri do šest golova prednosti i činilo se da će mirno privesti utakmicu kraju. U 45. minuti trener Perlić na gol šalje Borisa Tota koji s nekoliko obrana vraća Đakovčane u život. U tim trenucima gosti su igrali s dva igrača manje, a tada smo vidjeli poletnu i rastrčanu momčad Đakova koja je uspjela smanjiti rezultat na minus 2 (23:25, 24:26; 25:27; 26:28). Međutim, u samoj završnici, opet je presudilo neiskustvo. Đakovčani su tri puta šutirali s krilnih pozicija i sva tri puta promašili cijeli gol. Takav poklon iskoristili su gosti i mirno, golovima Denisa Bogovića i Marija Belića došli do konačne pobjede – 34:31.

U gostujućim redovima Igor Krajner zabio je osam, Denis Bogović i Ivan Koprek po sedam dok je šest pogodaka postigao Mario Belić. Kod Đakovčana najefikasniji Mario Goluža s 12 golova, Ivan Lasić dodao je šest.

Ovim porazom đakovački rukometaši doveli su se u gotovo nemoguću poziciju i sada je opstanak miljama daleko. Sljedeće kolo očekuje ih gostovanje u Kutini.